6 кроків, щоб вилікувати емоційні шрами дитинства

6 кроків, щоб вилікувати емоційні шрами дитинства
6 кроків, щоб вилікувати емоційні шрами дитинства

Останнє оновлення: 16 лютого, 2019

Хворобливі переживання, які відбуваються протягом усього життя, перетворюються на емоційні шрами. Більшості людей дуже важко мати справу з такими проблемами, як розрив стосунків, розлучення, зрада, приниження, зневага і несправедливість.

Не викликає сумнівів те, що у багатьох людей не загоїлися ці рани, тому вони багато хворіють, намагаючись замаскувати свій біль.

На жаль, вони не розуміють, що чим довше вони чекають, щоб повністю зцілити себе, тим більше поглиблюються їхні рани. Усе ускладнюється навіть більше, коли ви знаєте, що з вами щось не так, але досі не зрозуміли, що причиною є стара незагоєна рана.

Тож певне незнання в поєднанні зі страхом знову пережити біль не дають вам бути собою, змушуючи грати роль, яку ви навряд чи визнаєте або яка вам не властива.

Якщо ви читаєте це сьогодні, ви відчули бажання краще пізнати себе і поліпшити своє самопочуття. Ось чому в цій статті ми хочемо запропонувати невелику допомогу, щоб ви знали, які кроки потрібно зробити в пошуках методів загоєння старих ран.

емоційні шрами дитинства

Погляньмо на шість кроків, які необхідно зробити для того, щоб залікувати душевні рани:

1. Прийміть емоційні шрами як частину того, ким ви є

Не відводьте погляд – у вас є шрам. Ви можете обрати, визнавати це чи ні, але єдиний шлях рухатися вперед – це подивитися йому у вічі. За словами Лізи Бурбор, прийняти рану означає уважно подивитися на неї, спостерігати за нею і усвідомити, що рішення таких проблем є частиною людського існування.

Можливо, ви думаєте, що ховатися від страждань – це найкраще, що можна зробити, але правда в тому, що це тільки змушує вас заперечувати біль, а це означає, що з часом рана буде лише поглиблюватися.

Ви маєте прийняти і зрозуміти, що ви ані кращі, ані гірші, тому що щось заподіяло вам шкоду. Зведення захисної стіни – це героїчний вчинок самозбереження, але він уже виконав свою функцію. Для того, щоб рухатися далі, прийшов час позбутися оболонки, яка колись захищала вас.

Коли ви приймаєте емоційні шрами, ви дізнаєтеся, що вам насправді потрібно, і це найбільша вигода. Якщо ви не зробите це, у вас зрештою виникнуть довгострокові проблеми, такі як депресія, тривога і відсутність почуття безпеки.

2. Прийміть, що поступки страху або почуттю провини приносять більше шкоди, ніж користі

Якщо зосередити всю увагу на болю або пошуку винного, ви витрачатимете свою енергію, яку варто використовувати на лікування власних ран. Постарайтеся пробачити тих, хто зробив вам боляче, і навчіться прощати себе. Це єдиний спосіб, у який ви можете відкрити серце знову і рухатися далі.

Необхідно зрозуміти, що прийняття рішення і пошук сили волі, щоб подолати старі рани, є першим кроком на шляху до розуміння себе і турботи про себе. Ви розвиваєте ці якості не тільки для власного блага, але й для інших, що призводить до покращення емоційного стану в цілому.

щоб залікувати емоційні шрами, покладіться на друзів

Ви не можете очікувати, що інші будуть відповідати очікуванням, виловлюючи вас з дна колодязя кожного разу, коли ви туди падаєте. Несправедливо очікувати, що хтось так робитиме, оскільки відповідальність за це лежить винятково на вас самих.

Насправді таке мислення може призвести до втрати багатьох стосунків у вашому житті, що може, у свою чергу, завдати багато емоційного болю.

3. Дозвольте собі відчувати гнів стосовно людей, які роблять вам боляче

Чим більше ви страждаєте і чим глибші ваші рани, тим більш нормально звинувачувати та відчувати гнів стосовно тих, хто завдає болю. Дозвольте собі бути злими, але навчіться прощати.

Якщо ви намагаєтеся побороти почуття гніву, ви зрештою тільки пригнічуєте біль, і він перетвориться на ненависть і образу – два надзвичайно шкідливі почуття для здоров’я.

Життя в негативній емоційній спіралі заганяє в пастку болю і незадоволеності. І це змушує додатково маскувати свою справжню сутність, в результаті чого ви не в змозі відкрити своє серце.

4. Через прийняття і прощення приходить перетворення

Кожен із досвідів навчив вас чомусь. Це може бути складно прийняти, тому що ваше его спеціалізується на зведенні стін, щоб приховати внутрішні проблеми.

Так, его може ускладнити життя, але через думки й поведінку можна навчитися його спрощувати знову. Будь-яка зміна вимагає великих зусиль, але варто подивитися в майбутнє і зрозуміти, що відмова бути самим собою – це те, що треба змінити.

прощення і перетворення

5. Подивіться на світ з болем і світ без болю

Витратьте деякий час, щоб подумати про те, як ви несли рани протягом багатьох років. Вони були там, контролювали ваші дії навіть без вашого відома. Зніміть маски, не судіть себе і не критикуйте. Покладіть все, що маєте, перед собою, коли намагаєтеся вилікувати рани.

Ви можете змінитися за день, або це може зайняти кілька місяців чи навіть років. В ідеалі ви скажете собі: “Добре, я носив цю маску з певних причин, але тепер прийшов час зняти її”. У такий спосіб ви дізнаєтеся, що ви на правильному шляху, а далі в цій подорожі відчуєте, як вас рухає вперед чудова інерція, що походить від усвідомлення того, що більше не доведеться ховатися.

6. Покладіться на коло друзів, щоб залікувати емоційні шрами

Можливо, ви думали, що зараз могли б впоратися з чим завгодно, тому що вже пройшли через найгірше. Але немає жодних причин відмовлятися від турботи тих, хто любить вас і буде терпляче підтримувати.

Очевидно, що підтримка, яку ви отримуєте від інших, може мати вирішальне значення для подолання незліченних перешкод. Не ухиляйтеся від обіймів. Вони – частина вас, і разом ви можете створити новий простір, у якому матимете можливість жити без болю.  • Pennebaker, J. W. (1997). Opening Up: The Healing Power of Eemotional Expression. New York: Guilford.
  • Schmidt, S. (2004). Mindfulness and Healing Intention: Concepts, Practice, and Research Evaluation. The Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/1075553042245917

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.