Що не варто наносити на шкіру обличчя

Дуже часто ми наносимо певні продукти на шкіру нашого обличчя, навіть не замислюючись чи це нам не зашкодить. Дізнайтесь, яких засобів краще уникати.
Що не варто наносити на шкіру обличчя

Останнє оновлення: 01 грудня, 2018

Ваша шкіра – це найбільший ваш орган. Вона постійно знаходиться під впливом різних чинників, які можуть зашкодити здоров’ю. Клімат, харчування, рівень води в організмі, щоденні звички та багато засобів для догляду за собою можуть по-різному впливати на стан шкіри вашого обличчя.

Найбільш вразливою є шкіра на обличчі та шиї. Ці ніжні області мають усі шанси стати жертвами, адже на них ми наносимо значно більше засобів.

Безліч дерматологів та косметологів стверджують, що деякі продукти руйнують нашу шкіру, адже вони можуть викликати негативну реакцію та пересушувати шкіру, сприяти появі акне та інших проблем.

У цій статті ми розповімо про 5 продуктів, які в жодному разі не варто використовувати для шкіри обличчя, якщо ви хочете добре виглядати. 

Оцет для обличчя

У багатьох порадах щодо догляду за собою ви можете прочитати, що оцет варто використовувати для лікування акне або грибку. 

Втім насправді наносити його на шкіру не рекомендовано, адже оцтова кислота може пошкодити ніжні ділянки шкіри. Особливо якщо вона у вас чутлива, або якщо ви маєте відкриті рани, порізи або опіки.

Використання оцту безпосередньо на шкіру може збільшити сухість. Саме тому перед використанням краще розвести оцет з водою у рівних пропорціях.

Якщо при використанні ви відчуваєте печіння, краще одразу ж перестати його використовувати. У будь-якому разі цей продукт – не найкращий засіб для шкіри, тому використовувати його не варто.

яблучний оцет

Рослинна олія

Девід Колберт, косметичний дерматолог в Нью Йорку, стверджує що використання олії для догляду за шкірою може мати негативні наслідки. І взагалі вона не надто добре підходить для догляду за шкірою.

Так, це правда, що олії використовують у багатьох засобах для догляду за шкірою, як інгредієнт, який живить та зволожує її. Втім, цей експерт каже, що рослинна олія занадто важка для шкіри обличчя, тому що вона блокує пори та сприяє появі акне.

Спреї для волосся та шампуні

Спреї для волосся та шампуні

Старий трюк, як отримати стійкий макіяж – нанести сперй для волосся на обличчя. Правда в тому, що це може пересушити шкіру через те, що ці продукти мають високий вміст сприту та лаку, тому вони не дуже добре підходять для вашої шкіри.

Те саме і у випадку використання шампунів для вмивання обличчя: ці продукти мають у своєму вмісті хімічні складники, які шкодять шкірі, викликають подразнення та сухість.

Креми з ретинолом

Ретинол називають активним інгредієнтом у протидії акне та процесам старіння, насправді ж він не зовсім корисний, адже його діє на шкіру занадто сильна, а це потоншує її та робить більш чутливою.

Також, у деяких випадках цей продукт призводив до почервоніння шкіри  та навіть до виникнення висипки.

Чистий вітамін E

Так, це правда, що вітамін Е корисний для тіла, і багато косметичних компаній використовують його як складник своїх засобів. Втім, не варто використовувати олійку безпосередньо на шкіру, тому що не блокує пори та призводить до появи акне. Також при використанні чистого вітаміну Е іноді спостерігалися відчуття печіння, набряки і/або почервоніння.

Поради

  • Пам’ятайте, що не всі типи шкіри реагують однаково на ті самі продукти. Перед вживанням будь-якому засобу варто прочитати рекомендації і/або нанести невелику кількість на тіло, щоб перевірити чи він вам підходить.
  • Перед тим, як купити будь-який продукт, перевірте його на вміст спирту, або інших складників, які можуть негативно вплинути на вашу шкіру, як от ретинол.
  • Існують різні типи шкіри, тому важливо навчити їх визначати і розрізняти. Варто сходити до дерматолога, щоб він порекомендував вам засоби, які найкраще підійдуть саме вашому типу шкіри.
  • Існує багато натуральних складників, які можуть ефективно ти здорово допомогти вам зволожити шкіру та піклуватися про неї.
  • Якщо ви не хочете використовувати хімічні та дорогі креми з магазинів, натуральні продукти для догляду за собою – саме те, що вам потрібно.


  • Unión Europea. (2012). Recommendation from the Scientific Committee on Occupational Exposure
  • Limits for acetic acid. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&ved=2ahUKEwinxMmE9qXmAhWJLVAKHcPCAUUQFjAOegQICRAC&url=https%3A%2F%2Fec.europa.eu%2Fsocial%2FBlobServlet%3FdocId%3D7877%26langId%3Den&usg=AOvVaw3e88tVEcnU5HMGdlWKuREm
  • Clin Interv Aging. 2006 Dec; 1(4): 327–348. Published online 2006 Dec. Retinoids in the treatment of skin aging: an overview of clinical efficacy and safety. doi: 10.2147/ciia.2006.1.4.327

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.