Ваша шкіра і здоров'я

У здорової людини шкіра обличчя - ідеальна. Якщо у вашму випадку це не так, то варто зрозуміти причину недосконалої шкіри.
Ваша шкіра і здоров'я

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Найважливіший барєр, який захищає нас від зовнішнього середовища –  це шкіра, найбільший орган тіла. Ми можемо допомогти своїй шкірі та стану здоровя взагалі, лише навчившись піклуватися про неї та розуміти ознаки певних розладів. Прочитайте цю статтю, і ви дізнаєтеся про сигнали, які ваша шкіра може подавати вам стосовно вашого здоров’я.

Про що говорить шкіра?

Ваша шкіра може розповісти про стан здоров’я. Суха і тьмяна шкіра може бути сигналом зневоднення або поганого харчування. Якщо у вашому раціоні недостатньо води, а також необхідних поживних речовин, шкіра не буде виглядати добре.

Крім проблем, які легко вирішити, таких, як вживання недостатньої кількості води, шкіра може вказувати на інші розлади здоров’я або захворювання. Дуже бліда шкіра може означати, що у вас є анемія.

Свербіж усього тіла може вказувати на різні причини, такі як проблеми з нирками, печінкову недостатність, зміни у щитовидній залозі, цукровий діабет і т.д. Якщо ви користуєтеся кремом або приймаєте ліки, це може призвести до алергічної  реакції. Харчові алергії можуть також викликати свербіж.

Інші прояви

недосконала шкіра

Не характерна для вас сухість може вказувати на зміни у щитовидній залозі, зокрема, пов’язані з гіпотиреозом. З іншого боку, якщо ваша шкіра занадто пітніє, це може свідчити про гіпертиреоз.

Почервоніння  без причини може означати наявність розацеа. Інші зміни на шкірі , які проявляються у формі крил метелика, характерні для вовчака. Якщо шкіра набуває кольору засмаги без впливу сонячного світла, це може свідчити про надлишок заліза або про хворобу Аддісона.

Блакитна шкіра, іншими словами ціаноз, означає, що кров недостатньо насичена киснем. Це може бути пов’язано з легеневими або серцевими патологіями. На порушення кровообігу в нижніх кінцівках вказує синій відтінок пальців ніг. Жовтуватий колір шкіри може свідчити про захворювання печінки, наприклад гепатит.

Коли лікар прописує ліки, дуже важливо знати  про можливі побічні ефекти. Стосовно більшості препаратів, вони попереджають про можливі наслідки, які можуть трапитися. Тому що кожен організм індивідуальний і може по-різному реагувати на той самий препарат.

Отже, коли ви впевнені, що зміни у вашій шкірі не викликані побічними ефектами ліків, то краще звернутися до лікаря. Важливо, щоб спочатку ви проконсультувалися у дерматолога, який призначить лікування. Якщо це дерматологічне захворювання –  він порадить  звернутися до спеціаліста іншого профілю.

Запам’ятайте

уражена шкіра

Інформація в даній статті не повинна налякати вас. Пам’ятайте, що жодна хвороба не має лише одного симптому. Подумайте спокійно і проаналізуйте чи може колір вашої шкіри або інші зміни  на ній бути пов’язаними з якимось медичним препаратом або іншою незначною проблемою.

Якщо ці прояви з’являються неодноразово, без жодної видимої причини, і у вас є інші симптоми, важливо звернутися за допомогою до професіонала. Діагностика та раннє лікування  – це завжди найкращий варіант вибору.

Стан шкіри дає нам багато інформації про здоровя. Не забувайте приділяти шкірі увагу, на яку вона заслуговує. Пам’ятайте, що найкращий спосіб за її доглядом –  це здорове харчування, вживання достатньої кількості рідини, що дозволить мати сяючу шкіру, і також не забувайте застосовувати креми, які живлять її і роблять красивою зовні.

This might interest you...
10 продуктів, щоб повністю зволожувати шкіру
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
10 продуктів, щоб повністю зволожувати шкіру

Завдяки високому вмісту води, кавун - це чудовий фрукт, щоб повністю зволожувати шкіру. Його вітаміни прекрасно допомагають зберегти шкіру здоровою...