Ваша шкіра і здоров'я

У здорової людини шкіра обличчя - ідеальна. Якщо у вашму випадку це не так, то варто зрозуміти причину недосконалої шкіри.
Ваша шкіра і здоров'я

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Н айважливіший бар єр , який захищає н ас від зовнішнього середовища –  це  шкіра , найбільший орган тіла. Ми можемо допомогти своїй шкір і та стану здоров я взагалі, лише навчившись піклуватися про неї та розуміти ознаки певних розладів. Прочитайте цю статтю, і ви дізнаєтеся про сигнали, які ваша шкіра може подавати вам стосовно вашого здоров’я.

Про що говорить шкіра?

Ваша шкіра може розповісти про стан здоров’я. Суха і тьмян а шкір а може бути сигналом зневоднення або поганого харчування. Якщо у вашому раціоні недостатньо води, а також необхідних поживних речовин, шкіра не буде виглядати добре.

Крім проблем, які легко вирішити, таких, як вживання недостатньої кількості води, шкіра може вказувати на інші розлади здоров’я або захворювання . Дуже бліда шкіра може означати, що у вас є анемія.

Свербіж усього тіла може вказувати на різні причини, такі як проблеми з нирками, печінкову недостатність, зміни у щитовидній залозі, цукровий діабет і т.д. Якщо ви користуєтеся кремом або приймаєте ліки, це може призвести до алергічної  реакції. Харчові алергії можуть також викликати свербіж.

Інші прояви

недосконала шкіра

Не характерна для вас сухість може вказувати на зміни у щитовидн ій залоз і , зокрема, пов’язані з гіпотиреозом. З іншого боку, якщо ваша шкіра занадто пітніє, це може свідчити про гіпертиреоз.

Почервоніння  без причини може означати наявність розацеа. Інші зміни на шкірі , які проявляються у формі крил метелика, характерні для вовчака. Якщо шкіра набуває кольору засмаги без впливу сонячного світла , це може свідчити про надлишок заліза або про хворобу Аддісона.

Блакитн а шкір а, іншими словами ціаноз , означає, що кров недостатньо насичена киснем . Це може бути пов’язано з легеневими або серцевими патологіями. На порушення кровообігу в нижніх кінцівках вказує синій відтінок пальців ніг. Жовтуват ий кол і р шкіри може свідчити про з ахворювання печінки, наприклад гепатит.

Коли лікар прописує ліки, дуже важливо знати  про можливі побічні ефекти. Стосовно більшості препаратів, вони попереджають про можливі наслідки, які можуть трапитися. Тому що кожен організм індивідуальний і може по-різному реагувати на той самий препарат.

Отже, коли ви впевнені, що зміни у вашій шкірі не викликані побічн ими ефект ами ліків , то краще звернутися до лікаря. Важливо, щоб спочатку ви проконсультувалися у дерматолога, який призначить лікування. Якщо це дерматологічне захворювання –  він порадить  звернутися до спеціаліста іншого профілю.

Запам’ятайте

уражена шкіра

Інформація в даній статті не повинн а налякати вас . Пам’ятайте, що жодна хвороба не має лише одн ого симптом у . Подумайте спокійно і проаналізуйте чи може колір вашої шкіри або інші зміни  на ній бути пов’язаними з якимось медичним препаратом або іншою незначною проблемою.

Якщо ці прояви з’являються неодноразово, без жодної видимої причини, і у вас є інші симптоми, важливо звернутися за допомогою до професіонала. Діагностика та раннє лікування  – це завжди найкращий варіант вибору.

Стан шкір и дає нам багато інформації про здоров я . Не забувайте приділяти шкірі увагу, на яку вона заслуговує . Пам’ятайте, що найкращий спосіб за її доглядом –  це здорове харчування, вживання достатньої кількості рідини, що дозволить мати сяючу шкіру, і також не забувайте застосовувати креми, які живлять її і роблять красивою зовні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.