Виразковий коліт: досі невідома хвороба

03 грудня, 2018
Виразковий коліт можна сплутати з іншими захворюваннями. Симптоми можуть з'являтися й щезати час від часу. Краще звернутися до фахівця для діагностики.

Якщо вам або вашим близьким поставили діагноз “виразковий коліт”, перше, що потрібно зробити, це зрозуміти цю хворобу.

Знання того, які симптоми ви будете відчувати, допоможе вам бути готовими, і в свою чергу, визначити найкращі стратегії для боротьби з ними кожного дня, щоб мати легше та приємніше життя.

Важливо відзначити, що сьогодні ця хвороба, як і раніше, значною мірою недостатньо вивчена. Її причини досі до кінця не відомі.

Ось чому завжди добре залишатися в курсі всього, що пов’язано з виразковим колітом у разі, якщо ви страждаєте на цю хворобу.

У сьогоднішній статті ми хочемо допомогти вам, даючи повну інформацію щодо певних аспектів виразкового коліту.

Що таке виразковий коліт?

Виразковий коліт є хронічним захворюванням, яке впливає на кишечник, зокрема на товсту кишку. На покритті цієї частини вашого тіла відбувається запалення та починають розвиватися ранки або виразки, виробляючи гній і слиз.

Ми рекомендуємо вам прочитати: 4 фрукти для очищення товстої кишки

Таке поєднання запалення та виразки супроводжується значним черевним дискомфортом, який зосереджений біля товстої кишки.

 • Треба пам’ятати, що біль в товстій кишці може бути сконцентрований у різних ділянках, трохи нижче пупка або ліворуч чи праворуч. Проте існує дещо, що ніколи не підводить: якщо лягти, біль стихне.
 • Важливо розуміти, що існує чітка різниця між виразковим колітом і хворобою Крона. Це два різні розлади.
 • Хвороба Крона може стосуватися будь-якої частини шлунково-кишкового тракту, виразковий коліт орієнтується винятково на товсту кишку та її слизову.

Ця хвороба – це захворювання, яке впливає на м’язові утворення товстої кишки.

товста кишка

Симптоми виразкового коліту

Більшість людей, які страждають від виразкового коліту, у першу чергу скаржаться на повторювані й інтенсивні болі в животі.

Важливо знати такі загальні симптоми:

 • Ваш стул пом’якшений та іноді ви можете страждати від діареї. Ще одна ознака – це можлива поява крові в стулі.
 • Ви можете втратити вагу.
 • Поширеним є загальне відчуття значної втоми та втрати енергії.
 • Діти, які страждають від виразкового коліту, як правило, розвиваються і ростуть повільніше. Ось чому ви ніколи не повинні ігнорувати діарею у дітей.

Дізнайтеся 5 порад, щоб скинути вагу і втримати її

Симптоми виразкового коліту, як правило, з’являються та щезають. Деякі люди можуть страждати приблизно два рази на місяць протягом двох-трьох років, перш ніж хвороба буде визначена.

Однак ви завжди повинні отримувати правильний діагноз і професійну допомогу.

Можливі причини виразкового коліту

причини виразкового коліту

Дослідження виразкового коліту показують, що запалення може відбуватися через складну взаємодію декількох різних факторів, у тому числі генетики, імунної системи, а також елементів навколишнього середовища.

 • Якщо хто-небудь з ваших батьків страждав від виразкового коліту, ви можете також отримати розвиток цієї хвороби.
 • Є певні активні речовини в середовищі (антигени), які також можуть викликати це захворювання.
  Ваша імунна система не знає, як захистити себе від цих зовнішніх ворогів, що призводить до запалення ділянки товстої кишки.
 • Тому виразковий коліт може бути результатом взаємодії вірусу або бактеріальної інфекції товстої кишки, і це вроджена реакція імунної системи вашого організму.

Ця хвороба вражає чоловіків і жінок однаково, і зазвичай з’являється у віці близько 30 років.

Натуральні засоби від виразкового коліту

Натуральні засоби від виразкового коліту

Як ми вже згадували в цій статті, дуже важливо провести повну діагностику та моніторинг з боку фахівців з охорони здоров’я, якщо ви страждаєте від виразкового коліту.

Зі свого боку, ми можемо запропонувати деякі основні поради і прості домашні засоби, які ви можете мати на увазі. Просто спробуйте з’ясувати, які найкраще підходять для ваших конкретних і особистих потреб.

 • Спробуйте харчуватися настільки природно, наскільки це можливо, уникати продуктів з клейковиною та молочних продуктів. Треба також уникати консервантів і попередньо приготованих страв.
 • Збільште споживання продуктів, багатих на клітковину й омега-3 жирні кислоти (волоські горіхи, лосось, оливкова олія, авокадо тощо).
 • Зміна вашого способу життя також має важливе значення: управляйте стресом і негативними емоціями, киньте курити та робіть більше фізичних вправ.
 • Збільшіть споживання вітаміну С.
 • Пийте чай з петрушки кожного дня, щоб допомогти своєму організму позбавитися токсинів і хімічних речовин.
 • Пийте натуральні напої, приготовані з суміші мінеральної води та яблук, моркви, або огірковий сік.
 • Rosenbaum, M. (1983). Ulcerative colitis. Psychosomatics. https://doi.org/10.1016/S0033-3182(83)73183-X
 • De Iorio, F., Benini, L., Tacchella, N., & Vantini, I. (2006). Medical treatment of ulcerative colitis. In Inflammatory Bowel Disease and Familial Adenomatous Polyposis: Clinical Management and Patients’ Quality of Life. https://doi.org/10.1007/88-470-0434-9_23
 • D’Amato, M., Labbé, C., & Rioux, J. D. (2013). Genetics of ulcerative colitis. In Molecular Genetics of Inflammatory Bowel Disease. https://doi.org/10.1007/978-1-4614-8256-7_6
 • National Health Service. Ulcerative colitis. (2019). Recuperado el 21 de abril de 20202. https://www.nhs.uk/conditions/ulcerative-colitis/
 • Clínica Mayo. Colitis Ulcerosa. (2019). Recuperado el 21 de abril de 2020. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/ulcerative-colitis/symptoms-causes/syc-20353326