Виразковий коліт: досі невідома хвороба

Виразковий коліт можна сплутати з іншими захворюваннями. Симптоми можуть з'являтися й щезати час від часу. Краще звернутися до фахівця для діагностики.
Виразковий коліт: досі невідома хвороба

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Якщо вам або вашим близьким поставили діагноз “виразковий коліт”, перше, що потрібно зробити, це зрозуміти цю хворобу.

Знання того, які симптоми ви будете відчувати, допоможе вам бути готовими, і в свою чергу, визначити найкращі стратегії для боротьби з ними кожного дня, щоб мати легше та приємніше життя.

Важливо відзначити, що сьогодні ця хвороба, як і раніше, значною мірою недостатньо вивчена. Її причини досі до кінця не відомі.

Ось чому завжди добре залишатися в курсі всього, що пов’язано з виразковим колітом у разі, якщо ви страждаєте на цю хворобу.

У сьогоднішній статті ми хочемо допомогти вам, даючи повну інформацію щодо певних аспектів виразкового коліту.

Що таке виразковий коліт?

Виразковий коліт є хронічним захворюванням, яке впливає на кишечник, зокрема на товсту кишку. На покритті цієї частини вашого тіла відбувається запалення та починають розвиватися ранки або виразки, виробляючи гній і слиз.

Ми рекомендуємо вам прочитати: 4 фрукти для очищення товстої кишки

Таке поєднання запалення та виразки супроводжується значним черевним дискомфортом, який зосереджений біля товстої кишки.

 • Треба пам’ятати, що біль в товстій кишці може бути сконцентрований у різних ділянках, трохи нижче пупка або ліворуч чи праворуч. Проте існує дещо, що ніколи не підводить: якщо лягти, біль стихне.
 • Важливо розуміти, що існує чітка різниця між виразковим колітом і хворобою Крона. Це два різні розлади.
 • Хвороба Крона може стосуватися будь-якої частини шлунково-кишкового тракту, виразковий коліт орієнтується винятково на товсту кишку та її слизову.
 • Обидві є запальними захворюваннями кишечника, але їх не треба плутати з синдромом роздратованого кишечника, поширеного серед жінок.

Ця хвороба – це захворювання, яке впливає на м’язові утворення товстої кишки.

товста кишка

Симптоми виразкового коліту

Більшість людей, які страждають від виразкового коліту, у першу чергу скаржаться на повторювані й інтенсивні болі в животі.

Важливо знати такі загальні симптоми:

 • Ваш стул пом’якшений та іноді ви можете страждати від діареї. Ще одна ознака – це можлива поява крові в стулі.
 • Ви можете втратити вагу.
 • Поширеним є загальне відчуття значної втоми та втрати енергії.
 • Діти, які страждають від виразкового коліту, як правило, розвиваються і ростуть повільніше. Ось чому ви ніколи не повинні ігнорувати діарею у дітей.

Симптоми виразкового коліту, як правило, з’являються та щезають. Деякі люди можуть страждати приблизно два рази на місяць протягом двох-трьох років, перш ніж хвороба буде визначена.

Однак ви завжди повинні отримувати правильний діагноз і професійну допомогу.

Можливі причини виразкового коліту

причини виразкового коліту

Дослідження виразкового коліту показують, що запалення може відбуватися через складну взаємодію декількох різних факторів, у тому числі генетики, імунної системи, а також елементів навколишнього середовища.

 • Якщо хто-небудь з ваших батьків страждав від виразкового коліту, ви можете також отримати розвиток цієї хвороби.
 • Є певні активні речовини в середовищі (антигени), які також можуть викликати це захворювання.
  Ваша імунна система не знає, як захистити себе від цих зовнішніх ворогів, що призводить до запалення ділянки товстої кишки.
 • Тому виразковий коліт може бути результатом взаємодії вірусу або бактеріальної інфекції товстої кишки, і це вроджена реакція імунної системи вашого організму.

Ця хвороба вражає чоловіків і жінок однаково, і зазвичай з’являється у віці близько 30 років.

Натуральні засоби від виразкового коліту

Натуральні засоби від виразкового коліту

Як ми вже згадували в цій статті, дуже важливо провести повну діагностику та моніторинг з боку фахівців з охорони здоров’я, якщо ви страждаєте від виразкового коліту.

Зі свого боку, ми можемо запропонувати деякі основні поради і прості домашні засоби, які ви можете мати на увазі. Просто спробуйте з’ясувати, які найкраще підходять для ваших конкретних і особистих потреб.

 • Спробуйте харчуватися настільки природно, наскільки це можливо, уникати продуктів з клейковиною та молочних продуктів. Треба також уникати консервантів і попередньо приготованих страв.
 • Збільште споживання продуктів, багатих на клітковину й омега-3 жирні кислоти (волоські горіхи, лосось, оливкова олія, авокадо тощо).
 • Зміна вашого способу життя також має важливе значення: управляйте стресом і негативними емоціями, киньте курити та робіть більше фізичних вправ.
 • Збільшіть споживання вітаміну С.
 • Пийте чай з петрушки кожного дня, щоб допомогти своєму організму позбавитися токсинів і хімічних речовин.
 • Пийте натуральні напої, приготовані з суміші мінеральної води та яблук, моркви, або огірковий сік.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.