Настої для полегшення стану при синдромі роздратованого кишечника

31 Грудня, 2018
Хочемо запропонувати вам кілька натуральних рецептів із використанням лікарських рослин, які допоможуть полегшити стан роздратованого кишечника.

Синдром роздратованого кишечника частіше трапляється у жінок. Ми не знаємо, що конкретно його спричиняє, але, як правило, через нього виникають досить болісні відчуття. Він впливає на повсякденне життя протягом декількох тижнів і навіть місяців.

Лікарські рослини, як правило, широко використовують для лікування синдрому роздратованого кишечника. Незважаючи на це, якщо у вас є будь-які запитання, проконсультуйтеся з лікарем. Рослини, які ми хочемо порекомендувати, знайти дуже легко. Все, що вам потрібно зробити – це піти до магазину трав або до аптеки, щоб придбати необхідну кількість рослини.

Зазвичай використовують одну чайну ложку лікарських трав на одну склянку води. Ви можете пити до двох склянок на добу. Для того, щоб збільшити цілющі властивості настою, краще уникати використання сталевих або металевих заварників; набагато краще підійде посуд із кераміки, глини або фарфору. Ці матеріали більш натуральні, і ви отримаєте кращі результати від активних інгредієнтів лікарських трав.

Лікарські трави для лікування синдрому роздратованого кишечника

Настій анісу

Настій анісу для хворого кишечника

Він має приємний смак лакриці. Це чудова рослина для полегшення болю в шлунку і кишечнику. Вона зменшує здуття, гази, а також має спазмолітичну дію. Особливо рекомендована для людей, які страждають на синдром роздратованого кишечника.

Однак ми повинні попередити, що аніс не рекомендований пацієнтам з діареєю. Для цього захворювання характерні чергування діареї і закрепів, тому використовуйте відвар анісу тільки в періоди закрепу кишечника. Щоб приготувати цей чай, потрібна одна столова ложка насіння анісу, яку заварюють в одній склянці води. Пити його слід після сніданку і посеред дня.

Настій ромашки

Ромашковий чай для кишечника

Настої ромашки ідеально підходять для лікування синдрому роздратованого кишечника, тому й застосовують їх з високою ефективністю. Ці квіти мають властивості, які здатні зменшувати запалення, а також чинити антибактеріальну дію і бути міорелаксантами.

Пити слід по дві склянки на день. Для приготування такого чаю вам потрібно взяти одну чайну ложку квітів ромашки; ви також можете використовувати класичні чайні пакетики. Кип’ятіть відвар протягом 10 хвилин і залиште для настоювання ще на кілька хвилин.

Настій м’яти

М'ята для кишечника

М’ята належить до сімейства вітрогінних рослин, які мають спазмолітичну і заспокійливу дію. Це означає, що щойно вони потрапляють до травної системи, як діють безпосередньо на шлунок і кишечник, зменшують запалення, біль і допомагають розслабитися.

Щоб приготувати настій, необхідна одна столова ложка сухої м’яти. Закип’ятіть її в одній склянці води і залиште для настоювання. Важливо не додавати цукру до цього настою. Якщо ви все ж хочете його підсолодити, використовуйте стевію.

Настій шавлії

Шавлия для кишечника

Настій шавлії особливо корисний для тих, хто страждає на діарею, блювоту й запаморочення. Це поширені симптоми, які часто трапляються під час синдрому подразненого кишечника. Ця рослина має в’яжучі властивості й седативний ефект, який допоможе розслабитися.

Спробуйте, якщо ви маєте ці симптоми. Для приготування настою візміть 10 грамів шавлії, закип’ятіть їх в трьох склянках води і залиште для настоювання на 5 хвилин. Пити до 3 склянок на день.

Настій чебрецю

 

Настій чебрецю – ще один варіант лікування, якщо ви страждаєте на синдром роздратованого кишечника. Ця лікарська рослина допоможе травленню й полегшить біль і запалення, очистивши кишечник від токсинів і бактерій. Так само, як і для інших настоїв, вам потрібна одна чайна ложка трави на одну склянку окропу. Доведіть до кипіння, а потім настоюйте протягом декількох хвилин.

Настій пажитника

Мелиса для хворого кишечника

Насіння пажитника зазвичай використовують для захворювань травної системи, особливо для захисту кишечника. Він має високий вміст вітаміну B, який зменшує занепокоєння, біль і нормалізує випорожнення в тих, хто страждає на закрепи.

Ми рекомендуємо пити лише одну склянку на день. Щоб його приготувати, візьміть одну столову ложку насіння пажитника. Закип’ятіть, а потім залиште для настоювання протягом 5 хвилин. Після цього процідіть через друшляк і пийте для полегшення симптомів.