5 порад, щоб скинути вагу і втримати її

Не потрібно усувати всі жири зі свого раціону, але необхідно обрати здорові жири, які необхідні для належної роботи організму.
5 порад, щоб скинути вагу і втримати її

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Схуднення потрібне не лише для покращення зовнішнього вигляду. Баланс ваги необхідний для зміцнення здоров’я і профілактики захворювань. Сьогодні ми розкажемо, як скинути вагу та втримати її на новому рівні.

У нашому сучасному нездоровому світі тисячі людей щодня борються з ожирінням і надлишковою вагою, які призводять до багатьох інших ризиків.

Спалювання жиру і втрата ваги не відбуваються відразу, і якщо ви не докладете зусиль, ви не побачите жодних результатів.

Декілька порад, щоб скинути вагу: необхідно видалити зі свого раціону певні продукти, які перешкоджають прогресу, регулярно виконувати фізичні вправи, змінити інші звички, які відіграють важливу роль у досягненні мети, яка полягає в тому, щоб скинути вагу і втримати її.

Кожен хоче це зробити, але мало хто може керувати вагою належним чином. Ось чому в сьогоднішній статті ми хочемо поділитися 5 ключовими порадами, які допоможуть вам досягти ідеальної ваги та зберегти її раз і назавжди.

Поради, щоб скинути вагу і втримати її

1. Перегляньте споживання вуглеводів

Вуглеводи
Вуглеводи наявні у всіх харчових продуктах тією чи іншою мірою. Важливо стежити за їх споживанням, щоб схуднути.

Один із найкращих способів взяти ситуацію під контроль – це вибрати продукти на основі глікемічного індексу (GI), щоб зменшити утворення жирової тканини.

Різноманітність їжі також допоможе, адже вам не набриднуть ті ж самі продукти.

2. Не піддавайтеся спокусі спробувати “чудо-дієти”

Втратити кілограми всього за кілька днів? Звісно, це можливо, але не без болю і зусиль. Серед величезної кількості порад зі схуднення домінують обіцянки швидкої втрати ваги. Проблема полягає в тому, що ці “чудо дієти” піддають вас множинним ризикам і зазвичай дають тільки тимчасові результати.

Це варто пояснити. Такі “плани харчування” можуть призвести до небезпечних наслідків через незадоволення основних потреб для оптимальної роботи організму.

Крім цього, щойно ви закінчите дієту, цілком ймовірно, що почуття тривоги й голоду повернуться, в результаті чого ви споживатимете навіть більше калорій, ніж раніше.

Ось чому краще пройти курс зі схуднення, який передбачає збалансоване та здорове харчування, наприклад, середземноморську дієту.

3. Їжте більше здорових жирів

Здорове харчування допоможе скинути вагу
Можливо, ви думаєте, що для того, щоб досягти поставлених цілей у схудненні, необхідно усунути всі жири з раціону, тому що вони, як правило, містять багато калорій.

Але варто мати на увазі, що є багато корисних ненасичених жирів, яких потребує організм, щоб функціонувати оптимально.

Отже, рекомендуємо виключити червоне м’ясо, ковбаси та хлібобулочні вироби з високим вмістом насичених жирів, які “отруюють” ваше тіло.

Натомість, одна з найкращих порад, щоб схуднути та втримати вагу, – це спробувати збільшити споживання омега-3 жирних кислот, які наявні в оливковій олії, жирній рибі, горіхах і насінні.

4. Робіть вправи щодня

У вас немає часу на спортзал? Це не привід для пропуску щоденних фізичних вправ, тому що ви можете піти на півгодинну прогулянку або зробити інші дії, щоб зберегти цю прекрасну звичку. Усі переліки порад зі схуднення включають принаймні деякі повсякденні фізичні навантаження.

Фізична активність прискорює серцевий ритм, покращує обмін речовин і є одним з найефективніших способів зниження рівня жиру в організмі та нарощування м’язової маси.

5. Їжте здоровий сніданок

Як краще скинути вагу
Якщо ви поспішаєте вранці або не маєте часу, щоб його приготувати, ви можете знайти ідеальне виправдання для пропуску здорового сніданку.

Але мало хто знає, що це найважливіший прийом їжі протягом дня, коли йдеться про підтримку здорової ваги та поновлення запасів енергії.

Тож киньте погану звичку пити лише чашку кави або чаю і виділіть додатковий час, щоб приготувати повноцінний сніданок.

В ідеалі, ваш перший прийом їжі має містити:

  • Калорії: від 20 до 25% від щоденного споживання
  • Вуглеводи: 50-60% калорій вашого сніданку мають бути від вуглеводів
  • Білки: обирайте високоякісні білки, такі як молоко, яйця або пісне м’ясо
  • Жири: жири мають становити 25% від калорійності сніданку, вони наявні в зерні, молочних продуктах або яйцях
  • Вітаміни та мінерали: вони наявні у фруктах і овочах, які можна споживати в сирому вигляді, як сік або коктейль.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.