Що руйнує імунітет?

Багато продуктів, які ви вживаєте, можуть послаблювати захисні сили організму. та імунітет.
Що руйнує імунітет?

Останнє оновлення: 27 листопада, 2018

Ослаблений імунітет може викликати погане самопочуття і робить вас сприйнятливими до хвороб. Але чи знаєте ви, що руйнує імунну систему? Дізнайтеся в цій статті і зверніть увагу на те, що послаблює захисні засоби організму.

Що таке імунітет?

Імунна система є природним бар’єром організму від хвороб, який підтримує його життя і здоров’я. Уявіть собі купу кремезних хлопців на вході до танцювального клубу, які впускають або забороняють вхід для людей залежно від їх зовнішнього вигляду. Ми не могли б жити без імунної системи, що захищає нас від вірусів, бактерій і грибків, які в іншому випадку легко проникають в тіло.

Імунна система також несе відповідальність за профілактику поширення захворювань , якщо вони все ж таки проходять початкові бар’єри. Так організм захищає себе від інфекцій, шляхом нейтралізації і усунення шкідливих мікроорганізмів.

імунітет

Що відбувається, якщо є проблеми з імунітетом?

Ймовірно, ви вже вгадали відповідь. Ви будете більш сприйнятливі до захворювань або розвитку інфекції, як це відбувається у пацієнтів з ВІЛ.

Вони мають дуже слабку імунну систему (оскільки хвороба руйнує захист) і, саме з цієї причини, проста застуда може бути смертельною. Крім цієї жахливої ситуації, ми знаємо, що виснажена імунна система (або незбалансована) не в змозі піклуватися і захищати організм, як повинна.

Коли захисні сили організму не працюють належним чином, ми не такі стійкі до шкідливих мікроорганізмів. Це призводить до багатьох негативних наслідків, наприклад до розвитку хронічних або тривалих захворювань, повторення хвороб або проблеми з одужанням.

Окрім того, що ви маєте більше шансів отримати застуду або грип, ви також більш імовірно зіткнетеся зі серйозними проблемами сечовивідних шляхів, інфекціями нирок чи печінки, артритом, вірусом папіломи людини (ВПЛ), проблемами зі шкірою, оніхомікозом та іншим.

захисна система

Що послаблює імунітет?

Ми можемо розділити причини слабкої імунної системи на 3 групи: харчування, емоції і діяльність.

Харчування

“Ви те, що ви їсте” – поширене висловлювання. У цьому випадку ми могли б змінити його трохи, щоб сказати: “Скажи мені, що ти їси, і я скажу вам, у чому проблема”. Багато продуктів у нашій щоденній дієті знижують можливість організму до захисту. Ці продукти:

  • Просіяне борошно (біле)
  • Перероблені і солодкі пластівці
  • Коров’яче молоко
  • Добавки, консерванти і барвники
  • Білий цукор
  • Безалкогольні солодкі газовані напої
  • Цукерки
  • Консервовані продукти, торти, всі види напівфабрикатів і оброблених харчових продуктів

Якщо ви часто хворієте – можливо, ви вживаєте забагато продуктів із цього списку.

Емоції

Перш за все, стрес, але також тривоги і нервування. Усі ці емоції є шкідливими, коли вони досягають підвищених рівнів і знижують здатність організму захищати і зціляти себе від хвороб. Ось чому, коли ви дійсно втомлені, перевантажені роботою, занепокоєні або знервовані, ви з більшою ймовірністю захворієте.

Це також пов’язано з попередньою групою. Було доведено, що тіло жадає певних видів їжі, коли харчування незбалансоване, і воно хоче тільки те, що є найгіршим для нього.

Наприклад, коли ви в депресії, то не хочете склянку апельсинового соку, ви маєте більше тяжіння до пакетику картопляних чіпсів. Стрес зношує імунітет, тому ви маєте зробити все можливе, щоб бути розслабленими.

Пам’ятайте, що всі мають проблеми, але те, що відрізняє нас, це те, як ми справляємося з ними.

імунна система 2

Діяльність

Сидячий спосіб життя тісно пов’язаний з усіма видами захворювань. І ми маємо на увазі не тільки зайву вагу або високий рівень холестерину, але і інші, серйозніші хвороби. Якщо ви проводите свій день сидячи в офісі і не займаєтеся вправами принаймні два рази на тиждень, знаходьте час, щоб активно рухатися хоча б дві години на тиждень.

Це не так багато часу, а вигоди величезні. Якщо ви не хочете піти в спортзал або парк, це не має значення. Принаймні танцюйте у себе вдома. Придбайте стаціонарний велосипед (і використовуйте його, а не щоб він загубився десь у шафі). Підніміться сходами замість того, щоб їхати ліфтом, ходіть пішки на роботу або в магазин тощо.

Як природно зміцнити імунітет

Ви, можливо, вже зрозуміли, що ми можемо зміцнити імунну систему, якщо додамо кілька корисних звичок до нашого способу життя. Ось деякі поради, які можуть допомогти поліпшити імунітет:

Їсти здорову їжу

Фрукти, овочі, незбиране зерно, горіхи та бобові культури треба додати до щоденного раціону. Не забувайте пити не менше двох літрів води на день. Вибирайте корисніші продукти в продуктовому магазині, заповнюйте холодильник і шафи природною їжею – таким чином ви не будете страждати від спокуси.

Міцно спати вночі

Ще один спосіб збільшити імунний захист – добре відпочивати. Немає ніякого універсального стандарту, тому що всі люди різні, але середня тривалість здорового сну становить 7 годин (від 6 до 8). Сон допомагає організму відновити енергію, витрачену протягом дня і підтримує вашу імунну систему сильною і здоровою.

Природне світло

Якщо ви працюєте в офісі, виходьте обідати на вулицю і знайдіть таке місце, наприклад, лавку в парку, де ви можете насолоджуватися сонцем. Встаньте якомога ближче до великого вікна і відкрийте штори. Не вмикайте штучне світло до того, як настане вечір.

Живіть позитивно

оптимізм

Посмішка – чудова терапія. Лікарі рекомендують це пацієнтам з тривалими або хронічними захворюваннями для поліпшення їхньої якості життя. Гарний настрій ефективно бореться з депресією, стресом і занепокоєнням.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.