Як зменшити кількість відходів

Екологічний відбиток є показником впливу людського життя на довкілля. У цій статті ви дізнаєтеся про те, що можна робити щодня, щоб зменшити кількість відходів, перш ніж їх виробляти.
Як зменшити кількість відходів

Останнє оновлення: 17 липня, 2019

Зниження екологічного сліду, тобто екологічного впливу на Землю – це те, що ми всі можемо зробити. Один із головних кроків у цьому напрямку – зменшити кількість відходів, які ви виробляєте вдома. Це один із ключів до запобігання забрудненню та захисту планети.

Є кілька дуже простих речей, які ви можете робити щодня, щоб допомогти зробити світ чистішим місцем і виробляти найменшу кількість відходів.

У цій статті ви отримаєте деякі ідеї щодо зменшення відходів.

Навіщо треба зменшити кількість відходів?

навіщо треба зменшити кількість відходів
Скорочення відходів, які ви виробляєте, є способом запобігання утилізації та повторного використання, а також забруднення.

Напевно, ви чули про правило: зменшення, повторне використання та переробка. Це три ключові моменти для захисту довкілля.

Проте перший, мабуть, найважливіший. Якщо ви зменшите кількість відходів, інші два кроки не знадобляться. Якщо ви припините виробництво відходів або хоча б мінімізуєте його, вам не потрібно буде повторно використовувати або переробляти.

Вироблення хороших звичок, які приводять до припинення виробництва відходів, завжди краще, ніж вживати заходів для усунення шкоди. З цих причин скорочення відходів фактично є першим кроком до захисту планети.

Відповідальні покупки

Перше, що потрібно враховувати, коли йдеться про зменшення відходів, – це важливість відповідальної покупки. Товари, які зараз є на ринку, стають дедалі доступнішими. Сьогодні більшість з них просто використовують лише раз і викидають.

Необхідно бути відповідальним споживачем, що означає лише придбання потрібних і якісних речей. Ставши раціональним і свідомим споживачем, ви уникнете виробництва відходів.

Зверніть увагу на упаковку

поради для зменшення кількості відходів
Надлишок пластикової упаковки сильно впливає на довкілля, оскільки генерує великий обсяг відходів.

Інша річ, яку ви можете зробити, щоб зменшити кількість відходів, – звертати на упаковку продуктів, які ви плануєте придбати. Є продукти, які постачають з надмірною упаковкою, що абсолютно непотрібно. В ідеалі, варто купувати продукти без упаковки або в мінімальній упаковці і, звісно, завжди носити багаторазові мішки, щоб уникнути використання поліетиленових пакетів.

Бажано вибирати продукти в картонній або паперовій упаковці та скляній тарі.

Техніка та електронні пристрої

Що стосується електричних приладів, люди, як правило, викидають їх, коли вони ламаються, а не намагаються їх полагодити. В ідеалі, варто купувати побутову техніку хорошої якості, яка має довгий строк служби. Якщо вона зламається, варто перевірити, чи можна її відремонтувати.

Якщо вони не можуть бути відремонтовані, то можна віддати їх туди, де їх продають. Багато магазинів, де продають електронні пристрої, приймають старі товари, оскільки вони можуть повторно використати деякі запчастини.

Якщо це неможливо, інший варіант – відвезти їх до центру утилізації у вашому місті.

Рекомендуємо також прочитати: Як утилізувати використану рослинну олію

Другий шанс

утилізація
Перед утилізацією відходів завжди варто запитати себе, чи можуть вони бути повторно використані.

Є багато речей у хорошому стані, які ви більше не можете використовувати. Перш ніж їх викинути, важливо розглянути, чи можуть вони знадобитися іншим людям. Наприклад, ви можете обміняти одяг та інші речі з друзями та родиною.

Окрім того, багато компаній сьогодні сприяють можливості давати речам другий шанс. Є навіть спеціалізовані сайти, які працюють як традиційні ринки. Ці сайти також пропонують можливість придбати речі за дуже низькими цінами.

Як зменшити харчові відходи

Хорошим способом зменшення харчових відходів є споживання свіжих місцевих продуктів, оскільки вони, як правило, мають менше упаковки.

Що стосується упаковки, завжди краще вибрати скляну тару, а не пластикові пляшки. Крім того, бажано купувати напої та очисні засоби у великих контейнерах.

Питна водопровідна вода також є чудовим способом уникнути використання пластикових пляшок. Для видалення ​​вапна є пристрої, які можуть бути встановлені на змішувачі, щоб зробити воду якісною, здоровою.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.