Токсичні предмети, які можна знайти в кожному домі

Дуже часто ми використовуємо токсичні предмети, навіть не усвідомлюючи цього. Ми оточуємо себе ними й постійно шкодимо власному здоров'ю. На щастя, цього легко уникнути – просто очистіть свій дім і більше не купуйте таких речей. Докладніше в нашій статті.
Токсичні предмети, які можна знайти в кожному домі

Останнє оновлення: 21 квітня, 2019

Хоча ви ніколи не будете на 100% впевненими, що в будинку немає небезпечних матеріалів, можна щонайменше спробувати зменшити їх кількість, щоб обмежити негативний вплив на здоров’я.

Є низка речей, які знаходяться майже в кожному домі. Попри свою поширеність, це можуть бути токсичні предмети. Сьогодні ми хочемо розповісти про них докладніше. Відтепер ви зможете чітко розуміти, у чому полягає небезпека використання певних виробів. Неодмінно зверніть на них увагу і, за можливості, позбудьтеся. 

1. Токсичні предмети з деревної тирси

Чому продукти з тирси (як-от фанери) небезпечні?

Деревний пил і стружку зазвичай склеюють за допомогою карбамідоформальдегідних смол, а це свого роду отрута, яка безпосередньо вражає дихальні систему й очі.

Вона також може бути небезпечною для тварин.

Ризик проблем зі здоров’ям зростає, якщо предмети старі, адже зараз використовуються значно суворіші стандарти й виробникам доводиться відмовлятися від токсичних смол.

Що можна зробити?

 • Щоб дізнатися, чи у вашому домі є токсичні предмети, зокрема, коли йдеться про фанерні меблі, перевірте їх на відповідність міжнародним стандартам. Переконайтеся, що деревина дозволена для використання, не шкодить здоров’ю тощо.
 • Пам’ятайте, що клас випромінювання має бути не вище, ніж E1.

2. Килими та килимове покриття

токсичне килимове покриття

Чому ваш килим небезпечний?

Для виготовлення килимів використовуються різні клейкі матеріали та фарби. Ці продукти виділяють органічні сполуки, що можуть призводити до головного болю, алергій і втоми.

Килимове покриття може бути особливо небезпечне, адже, на відміну від килима, воно займає всю підлогу та прикріплюється до неї. Саме тому з нього ще складніше вивести пилових кліщів, які можуть спричиняти алергію й астму.

Що можна зробити?

 • Якщо килим дуже старий, варто замінити його новішим, виготовленим із натуральних матеріалів, які нічим не оброблялися.
 • Радимо уникати великих килимів, адже їх складно чистити.

3. Лазерні принтери

Лазерні принтери виділяють у повітря крихітні часточки, які містяться в барвнику порошку для друку. Ці часточки проникають у легені й можуть призвести до різноманітних захворювань дихальної системи та серця.

Що можна зробити?

 • Якщо ви маєте лазерний принтер, неодмінно зберігайте його в кімнаті, яка добре провітрюється.

4. Дитячі пляшечки

дитина

Дитячі пляшечки зазвичай роблять із полікарбонатного пластику. Цей тип пластику виготовляється з використанням хімічної сполуки під назвою біфенол A.

Структура такого матеріалу дуже схожа до естрогену, що продукується людським організмом. Саме тому його часто називають гормональним руйнівником. Такий пластик спричиняє серйозні гормональні розлади в дітей.

Що можна зробити?

Найкраще пошукати альтернативні продукти з безпечних матеріалів і завжди перевіряти етикетки перед купівлею, щоб точно знати склад.

5. Матраци

У багатьох матрацах високий вміст полібромінованого дифенилового ефіру – продукту, який при надмірному впливі може спричиняти проблеми зі здоров’ям.

Цей матеріал особливо небезпечний для дітей.

Що можна зробити?

 • У старих матрацах значно частіше містяться шкідливі сполуки. Тому, якщо ви тривалий час не міняли матрац, саме пора придбати новий. Добре вивчіть це питання, визначте, що вам потрібно, та обирайте лише натуральні продукти.

6. Пластикові контейнери

токсичні предмети з пластику

Посуд типу Tupperware переважно виготовляють з пластику. Це означає, що ймовірно він містить матеріали з численними хімічними сполуками, зокрема фталатами.

Вони впливають на роботу ендокринної системи людини, спричиняють підвищений кров’яний тиск і розвиток опірності до інсуліну.

Що можна зробити?

 • Спробуйте замінити пластиковий посуд Tupperware на скляні та керамічні контейнери.
 • Або принаймні використовуйте контейнери з поліетилену або поліпропілену.
 • Не забувайте, що не можна нагрівати їжу в пластиковому контейнері в мікрохвильовці.

7. Пом’якшувач для одягу

Пом’якшувачі для одягу справді зроблять ваші речі м’якшими та приємнішими на дотик. Проте вони огортають тканину тонким шаром токсичних хімікатів, які можуть спричиняти подразнення шкіри, захворювання дихальної системи та головні болі.

Що можна зробити?

 • Навіть якщо ви не будете перевищувати рекомендовану виробником дозу, краще уникати таких мийних засобів (особливо для прання дитячого одягу).
 • Крім того, існує чимало натуральних способів надати речам приємного запаху.

Тепер, коли ви знаєте, які токсичні предмети можуть бути у вашому домі, спробуйте обмежити їх використання. Ми розуміємо, що не від усього можна відмовитися, але здоров’я – важливіше.

Це може вас зацікавити ...
10 способів повторного використання старих джинсів
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
10 способів повторного використання старих джинсів

Оскільки джинсова тканина є досить міцною та витривалою, є чимало цікавих способів повторного використання старих джинсів для оздоблення помешкання... • Bustamante-Montes, P., Lizama-Soberanis, B., Olaíz-Fernández, G., & Vázquez-Moreno, F. (2001). Ftalatos y efectos en la salud. Revista Internacional de Contaminacion Ambiental. https://doi.org/10.1021/jp811282f
 • Goloubkova, T., & P, M. S. (2000). Bisfenol ­ A. Scientific Eletronic Library Online. https://doi.org/10.1063/1.1146042
 • Covarrubias Velázquez, H. E., Galindo, A. S., & Facio, A. O. C. (2016). RESINAS TERMOESTABLES DE FENOL-FORMALDEHÍDO. Rev. Iberoam. Polímeros.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.