Сухий оргазм: що це та чому так буває?

Хоча сухий оргазм не становить жодних ризиків для здоров'я, він може впливати на фертильність і самооцінку, а отже, на сексуальне життя чоловіка.
Сухий оргазм: що це та чому так буває?

Останнє оновлення: 06 червня, 2019

Після оргазму чоловіки повинні мати антероградну еякуляцію з наступним вивільненням сперми. Коли це не відбувається або сперми недостатньо, це свідчить про сухий оргазм.

Ви коли-небудь мали оргазм без еякуляції?

Якщо так, не хвилюйтеся. Це так званий сухий оргазм або ретроградна еякуляція. Це трапляється з деякими чоловіками з різних причин. Проте варто проконсультуватися з лікарем.

У цій статті ви зрозумієте, чому так буває.

Чи варто турбуватися, якщо у мене сухий оргазм?

чому буває сухий оргазм
За допомогою лікаря можна визначити причину ретроградної еякуляції. У принципі, не варто хвилюватися, якщо у вас сухий оргазм. Загалом, вони не становлять ризику для здоров’я. Крім того, ви ще можете насолоджуватися сексом навіть без еякуляції сперми після кульмінації.

Однак є низка причин, чому це може статися з вами:

  • Операції: якщо у вас рак яєчка і ви пройшли простатектомію, можливо, що шийка вашого міхура пошкоджена. Це може блокувати вихід сперми після оргазму.
  • Проблеми з шийкою сечового міхура: це вроджена анатомічна зміна. Вона стосується закриття шийки сечового міхура, що перешкоджає еякуляції.
  • Травми та невропатії: якщо ваш кістковий мозок пошкоджений або ви страждаєте від таких захворювань, як склероз, ви можете мати сухий оргазм.
  • Ліки та лікарські препарати: якщо ви зловживаєте алкоголем або наркотиками, може статися ретроградна еякуляція. Крім того, деякі антидепресанти й антипсихотики можуть також викликати сухий оргазм.

У деяких випадках рішення є зрозумілим. Наприклад, якщо прийом препарату викликає сухі оргазми, лікар може призначити інший. Проте ситуація інша у випадках травм і невропатій.

Ця стаття може вас зацікавити: Поради для покращення сексуального життя

Варіанти лікування ретроградної еякуляції

Перш за все, якщо шийка міхура пошкоджена, лікар може запропонувати операцію для її відновлення. За інших обставин, він може призначити ліки, щоб допомогти з цим захворюванням. Однак якщо причиною є прийом наркотиків, найкращим варіантом є відмова від них.

Лікування завжди залежить від причин і того, наскільки проблематичний для вас цей розлад.

Проблеми з зачаттям

проблеми з зачаттям і сухий оргазм
Сухий оргазм знижує чоловічу фертильність. Отже, сухий оргазм знижує шанси завести дитину. Якщо ви хочете дитину, ваш лікар спробує вирішити цю ситуацію. Однак є альтернатива, яка зазвичай дає хороші результати: допоміжна репродуктивна технологія.

Вона передбачає вилучення сперми та її обробку в лабораторії. Пізніше запліднюють жінку. Це дає спермі запліднити яйцеклітину. У багатьох випадках до цього лікарі здійснюють стимуляцію яєчників для збільшення шансів на успіх.

Проблеми з самооцінкою через сухий оргазм

проблеми з самооцінкою і сухий оргазм
У багатьох випадках сухий оргазм завдає удару по самооцінці. На жаль, це може також викликати занепокоєння, якщо ви не впевнені, що з вами відбувається.

Якщо це впливає на ваше сексуальне життя, не соромтеся звернутися до професіонала, адже цей розлад може вас збентежити. Це може навіть призвести до еректильної дисфункції.

Якщо ви опинитеся в такій ситуації, зверніться до лікаря. Він може виявити причини, через які у вас ретроградна еякуляція. Крім того, обов’язково дотримуйтеся рекомендацій або зверніться за порадами.

Якщо ви хочете мати дітей, ваш лікар може запропонувати вам інші альтернативи.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.