Затримка рідини: 5 природних сечогінних засобів

Затримка рідини в організмі вказує на порушення водного балансу. Тому, при перших ознаках, перш за все варто переглянути свій раціон.
Затримка рідини: 5 природних сечогінних засобів

Останнє оновлення: 10 січня, 2019

Природні сечогінні засоби – це харчові продукти та трави з певними властивостями, які допомагають підвищити діурез організму – його здатність усувати надлишок рідини, адже затримка рідини в організмі може бути спричинена різними факторами.

Коли тіло починає набухати без жодної видимої причини, ймовірно, це пов’язано з затримкою рідини. Цей розлад може стати небезпечним, особливо коли йдеться про серцево-судинну систему.

Що таке затримка рідини та як її позбутися

Труднощі, які виникають при виведенні або зменшенні зайвої рідини, можуть бути викликані раціоном з високим вмістом натрію, гормональними проблемами, спадковістю або споживанням шкідливих продуктів.

На щастя, завдяки регулярному споживанню природних сечогінних засобів ви можете впоратися з цією проблемою і не дати їй погіршитися й заважати основним функціям організму (наприклад, метаболізму). Ви готові дізнатися більше?

1. Зелений чай

Зелений чай дуже популярний завдяки високій концентрації антиоксидантів та інших сполук, які сприяють втраті ваги.

Крім того, цей сечогінний засіб сприяє природній детоксикації, а також відіграє важливу роль у підтримці балансу рідини в організмі й виведенні токсинів.

2. Вишні

вишні
Вишні на 70% складаються з води. Вони багаті на вітаміни групи В і магній – мінерал, важливий для покращення настрою.

Завдяки вмісту калію вишні є природним сечогінним засобом. Вони містять значну кількість флавоноїдів і антиоксидантів, які сприяють виведенню води з організму.

3. Диня

Цей свіжий плід містить дуже багато води (близько 90%), а також вітаміни, клітковину та інші сполуки, які борються з затримкою рідини.

Диня також відома високим вмістом бета-каротину – антиоксиданту, який запобігає передчасному старінню, не даючи вільним радикалам пошкоджувати клітини.

4. Хвощ

пийте чай якщо у вас затримка рідини
Цю рослину колись вважали бур’яном та ігнорували протягом багатьох років.

Однак сьогодні ми знаємо, що вона має сильні сечогінну дію, тому що це природне джерело калію, магнію та алюмінію.

Регулярне споживання хвоща може збільшити виробництво сечі до 30%, що полегшує видалення токсинів і рідин, а також може запобігти утворенню каменів в нирках.

5. Цибуля

Цей популярний овоч є джерелом мінералів і мікроелементів, таких як кальцій, магній, хлор, кобальт, залізо, калій, а також вітамінів А, В, С і Е.

Цибуля є сечогінним засобом, адже вона майже на 91% складається з води.

Регулярне споживання цибулі, особливо сирої, стимулює роботу нирок, що полегшує виведення рідини з організму і запобігає різним захворюванням.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.