Гіпорексія або брак апетиту

Гіпорексія може бути викликана фізіологічними, емоційними та соціальними чинниками. Прочитайте цю дуже цікаву статтю, щоб дізнатися про неї все!
Гіпорексія або брак апетиту

Останнє оновлення: 04 травня, 2021

Гіпорексія – це медичний термін, який використовують для позначення зниження апетиту. Хоча цей стан може виникнути в будь-якому віці, він зокрема пов’язаний зі старінням.

Терміни “гіпорексія” та “анорексія” схожі. Насправді на практиці їх важко розрізнити. Анорексія викликає повний брак апетиту. На жаль, і те, і інше спричиняє погіршення здоров’я через неправильне харчування або брак певних речовин, таких як вітаміни.

Експерти підрахували, що гіпорексія вражає приблизно 60% людей у ​​віці старше 65 років. Насправді, здається, майже 90% людей старше 80 років страждають на неї. У цій статті ми пояснимо все, що ви повинні про це знати.

Що викликає гіпорексію?

Як ми вже згадували вище, гіпорексія – це зниження апетиту. Ця втрата апетиту призводить до зменшення споживання їжі, тому зазвичай вона супроводжується втратою ваги та втомою.

Проблема з гіпорексією полягає в тому, що в довгостроковій перспективі вона може призвести до значних харчових дефіцитів. Дуже часто люди, які страждають на це захворювання, відчувають нестачу вітамінів, а також анемію.

Хоча це правда, що з віком потреби в енергії зменшуються, це не єдина причина цього стану. Втрата апетиту часто пов’язана з психологічними проблемами, такими як стрес або депресія.

гіпорексія у літніх людей
Багато експертів також вважають, що гіпорексія є наслідком втрати чутливості через старіння. Іншими словами, зниження нюху або смаку також впливає на апетит.

Інші ситуації, які можуть призвести до гіпорексії, – як гострі, так і хронічні захворювання. Крім того, у людей похилого віку дуже часто можна виявити випадки злоякісних новоутворень або патологій травлення, які є безпосередніми причинами цього розладу.

Інші поширені причини

Річ у тім, що на апетит впливає багато чинників. У випадку людей похилого віку гіпорексія також пов’язана з такими ситуаціями, як мешкання в будинку для літніх людей, відсутність догляду або самотність.

Подібним чином слід також зазначити, що певні ліки можуть її спричинити. Прикладами є кодеїн або морфін і навіть хімієтерапія.

У зв’язку з цим не варто забувати про те, що в цьому віці дуже поширені проблеми із зубами. Будь-яка стоматологічна патологія або сухість у роті, які також збільшуються з віком, можуть вплинути на харчування. Неможливість їсти тверду їжу може стати причиною браку апетиту.

причини гіпорексії

Ця стаття може вас зацікавити: 6 щоденних звичок, які пришвидшують старіння

Які наслідки має гіпорексія?

Втрата апетиту і споживання все меншої кількості їжі можуть призвести до недоїдання. У людей похилого віку це недоїдання зазвичай виникає повільно і поступово. Отже, це важко виявити.

Коли людина недоїдає, її м’язова маса зменшується. Отже, у неї стає все менше сили, і відчуття втоми посилюється. Крім того, їжа безпосередньо пов’язана зі станом здоров’я та імунної системи.

Таким чином, гіпорексія може спричинити погіршення будь-якої хвороби, на яку страждає людина. Тому дуже важливо отримати лікування якомога швидше. Ідеально було б змінити харчові звички.

Фахівці рекомендують пацієнтам їсти менші, але калорійніші страви кілька разів на день. Крім того, варто намагатися вибирати апетитну їжу і подовжити час прийому їжі, не відволікаючись. Якщо ці заходи не вдаються, ви можете спробувати препарати, які підвищують апетит.

Пам’ятайте, що найголовніше – проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо у вас є питання. Він зможе оцінити ситуацію та порекомендувати конкретні заходи для вашого випадку відповідно до його причини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.