7 продуктів, які допоможуть зупинити випадання волосся

Завдяки високому вмісту вітаміну В6 і фолієвої кислоти, цільні зерна сприяють насищенню крові киснем, живлять волосяні фолікули, що допомагає вашому волоссю краще та швидше рости.
7 продуктів, які допоможуть зупинити випадання волосся

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Хто ж не мріє про густе блискуче красиве волосся? Але, на жаль, багатьом це тільки снитися. Шкідливе довкілля, проблеми із здоров’ям, банальна спадковість часто призводять до випадання волосся – процесу хоч і природного, але абсолютно не радісного.

Існує багато причин, через які волосся може почати випадати: стрес, гормональні зміни, часте використання хімічних речовин, фена для сушіння тощо. Але мало хто замислюється, що основною причиною випадіння волосся є неправильне харчування. Дізнайтеся в цій статті, як запобігти втраті волосся за допомогою дієти.

Фахівці стверджують, що організм харчується всіма поживними речовинами, беручи їх з продуктів харчування. Волосся живиться через волосяні фолікули, і тому дуже важливо обирати продукти, багаті на необхідні поживні речовини, для зміцнення і поліпшення здоров’я волосся.

Безумовно, можна спробувати побороти цю проблему за допомогою фахівців. Це займе чимало часу і, можливо, вимагатиме багато грошей. Ось чому спочатку дехто (навіть самі професіонали) радить випробувати на собі старі «бабусині» методи – народні засоби лікування від випадання волосся.

Удома можна самотужки виготовити і маски, і компреси, і навіть спеціальні настої. Усе це не вимагає великих витрат ні часу, ні грошей.

Якщо ж випадання волосся проходить надто швидко, краще проконсультуватися з лікарем, щоб він міг визначити причину цієї проблеми. Але незалежно від причини випадіння, перелічені нижче продукти сприятимуть хорошому росту волосся, запобігатимуть випаданню чи зупинять його взагалі, допоможуть йому мати м’який і шовковистий вигляд.

Найкраща дієта для здорового волосся – продукти, багаті на кальцій і залізо, зелені й листові овочі, морська капуста й інші джерела вітамінів і мінералів.

Антиоксиданти

Фрукти та овочі є основним джерелом природних антиоксидантів. Додавайте їх у свій раціон: вони зміцнять волосся і сприятимуть його здоровому росту. Ми рекомендуємо збільшити споживання цих продуктів, особливо фруктів і овочів, які багаті на вітамін С. Це апельсини, лимони, ківі, броколі, шпинат тощо. Вони сприяють виробленню колагену, який є важливим компонентом волосся.

Нерозчинна клітковина

Вівсянка зупиняє випадання волосся

Нерозчинна клітковина є в цільному зерні, наприклад, у рисі, пшениці, вівсі, житі. Клітковина пов’язана зі здатністю організму регулювати інсулін – гормон, що тісно пов’язаний з облисінням, особливо у чоловіків. Слід також сказати, що цільні зерна містять вітамін В6 і фолієву кислоту, які постачають кисень до волосяних фолікулів.

Зелені листові овочі

Здоровому волоссю потрібні речовини, які містять зелені й листові овочі. Так шпинат, броколі і листовий буряк дуже багаті на вітаміни А і С, які необхідні організму для вироблення шкірного сала, що є натуральним кондиціонером для волосся.

Темно-зелені овочі також допомагають забезпечити волосся залізом і кальцієм, що допомагає укріплювати та стимулювати його ріст. Тому ми рекомендуємо додавати в раціон швейцарський мангольд, брюссельську капусту, шпинат, радікіо, руколу.

Цинк

Зелень

Цинк є живильною речовиною, яка каталізує важливі хімічні реакції між різними ферментами організму. Його основні властивості для волосся – виробництво енергії та утворення білка. Одним із найбагатших джерел цинку є м’ясо.

Крім того, воно є багатим джерелом заліза, білка, вітамінів В6 і В12. Усі вони корисні для профілактики і лікування випадіння волосся. Цинк також можна знайти в таких продуктах, як селера, спаржа, інжир, картопля та баклажани.

Продукти, які містять фолієву кислоту і біотин

Ці дві речовини допомагають збалансувати процес обміну речовин у тканинах організму, клітинах, які швидко діляться, наприклад, у волоссі, нігтях та шкірі. Біотин можна знайти у хлібі, злаках, лісових горіхах, горосі, висівках пшениці, бананах тощо.

Якщо хочете, щоб у вас було сильне і здорове волосся, потрібно їсти горіхи. Фолієву кислоту ми отримуємо, коли додаємо у раціон м’ясо індички, курячу печінку та бобові, як-от горох чи квасолю. Дієтологи рекомендують щотижня з’їдати три або більше горнятка квасолі чи сочевиці.

Вітамін А зупинить випадання волосся

Яєчня

Вітамін А дуже важливий для здоров’я шкіри голови і гарного зору. Чим кращою є шкіра голови, тим здоровішим, блискучішим і міцнішим буде волосся. Він відповідає за те, щоб сальні залози були заблоковані чи висихали. Саме вони допомагають змастити волосяний фолікул і зменшити втрату волосся.

Крім того, вітамін А допомагає постачати кисень до клітин фолікулів, зміцнювати та сприяти росту волосся. Збільшіть споживання вітаміну А можна за допомогою додавання в раціон яєць, овочів, молока, риб’ячого жиру, соняшникової та оливкової олії.

Вода

Вода – найздоровіший та найдоступніший напій, і вона також може запобігти випаданню волосся і зміцнити його. Експерти рекомендують пити не менше 8 склянок води на день, і, звичайно, уникати надмірного споживання безалкогольних напоїв з високим вмістом цукру, енергетичних напоїв і алкоголю.  • Almohanna HM, Ahmed AA, Tsatalis JP, Tosti A. The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review. Dermatol Ther (Heidelb). 2019;9(1):51–70. doi:10.1007/s13555-018-0278-6
  • Guo EL, Katta R. Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use. Dermatol Pract Concept. 2017;7(1):1–10. Published 2017 Jan 31. doi:10.5826/dpc.0701a01
  • Finner AM. Nutrition and hair: deficiencies and supplements. Dermatol Clin. 2013 Jan;31(1):167-72. doi: 10.1016/j.det.2012.08.015. Epub 2012 Oct 18. PMID: 23159185.
  • Trüeb RM. Oxidative stress in ageing of hair. Int J Trichology. 2009;1(1):6–14. doi:10.4103/0974-7753.51923
  • Suo, L., Sundberg, J. P., & Everts, H. B. (2015). Dietary vitamin A regulates wingless-related MMTV integration site signaling to alter the hair cycle. Experimental Biology and Medicine240(5), 618–623. https://doi.org/10.1177/1535370214557220
  • Beoy, L. A., Woei, W. J., & Hay, Y. K. (2010). Effects of tocotrienol supplementation on hair growth in human volunteers. Tropical Life Sciences Research21(2), 91–99.
  • Saini K, Mysore V. Role of vitamin D in hair loss: A short review. J Cosmet Dermatol. 2021 Nov;20(11):3407-3414. doi: 10.1111/jocd.14421. Epub 2021 Sep 22. PMID: 34553483.
  • Park SY, Na SY, Kim JH, Cho S, Lee JH. Iron plays a certain role in patterned hair loss. J Korean Med Sci. 2013;28(6):934-938. doi:10.3346/jkms.2013.28.6.934
  • Dharam Kumar KC, Kishan Kumar YH, Neladimmanahally V. Association of Androgenetic Alopecia with Metabolic Syndrome: A Case-control Study on 100 Patients in a Tertiary Care Hospital in South India. Indian J Endocrinol Metab. 2018;22(2):196-199. doi:10.4103/ijem.IJEM_650_17

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.