7 продуктів, які можуть посилити мозкову активність

23 Січня, 2019
Ці продукти допомагають не тільки поліпшити пам'ять, але й посилити мозкову активність. Дізнайтеся більше в цій статті!

Ваш мозок – делікатний орган. Це центр контролю над усім вашим тілом. Разом із нервовою системою він відповідає за когнітивні функції та життєві процеси організму, які впливають на інші органи. Тож іноді ми відчуваємо потребу посилити мозкову активність.

Мозок не захищений від хвороб. Насправді, він може погіршитися з часом через зміни, які відбуваються разом зі старінням.

Крім того, враховуючи той факт, що він страждає від дії токсинів і вільних радикалів, клітинна активність вашого мозку може бути порушена, а тканини уражені.

Тому важливо вести здоровий спосіб життя і виробити звички, які зміцнюють церебральну активність, наприклад, споживати їжу, яка дає поживні речовини, необхідні для кращої роботи мозку.

У цій статті ми хотіли б поділитися 7 чудовими варіантами, які варто зробити частиною щоденного  раціону, особливо якщо ви відчуваєте психічну втому або проблеми з пам’яттю.

Дізнайтеся більше!

1. Броколі допомагають посилити мозкову активність

броколі допомагають посилити мозкову активність
Броколі – це суперпродукт, який покращує діяльність головного мозку не тільки тому, що він дає вам антиоксиданти, але й тому, що він захищає від стресу клітини.

  • Вітаміни і мінерали в броколі стимулюють зростання нових клітин мозку і посилюють зв’язки нейронів, знижуючи ризик деменції і проблем з пам’яттю.
  • Вона містить значну кількість холіну – поживної речовини, що захищає мембрани вашого мозку, водночас поліпшуючи ваші розумові здібності.

2. Волоські горіхи

Волоські горіхи відомі своєю універсальністю і смаком. Вони є джерелом необхідних поживних речовин, які захищають ніжні тканини вашого мозку.

  • Вони містять омега-3 жирні кислоти, які покращують кровообіг і зменшують запалення. Це означає оптимальну оксигенацію клітин.
  • Вміст вітамінів В і Е разом з магнієм у волоських горіхах знижує ризик погіршення когнітивних властивостей і підтримує нервову систему, щоб збалансувати діяльність нейротрансмітерів.

3. Куркума

куркума допомагає посилити мозкову активність
Куркумін (активна сполука в куркумі) діє як потужний антиоксидант і протизапальний засіб. Він здатний захищати клітини мозку. Таким чином, він знижує ризик розвитку хронічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Ця популярна пряність допомагає посилити мозкову активність. Крім того, оскільки вона покращує кровообіг, вона ідеально підходить для поліпшення транспортування поживних речовин і кисню по всьому тілу.

Вітаміни і мінерали в її складі беруть участь у секреції деяких гормонів, які покращують здоров’я. Крім того, вони знижують стрес та інші емоційні дисбаланси.

4. Помідори

Помідори є одним з найбільш широко рекомендованих продуктів для захисту та поліпшення функцій мозку. Антиоксиданти в їхньому складі містять зупиняють клітинні ушкодження, викликані вільними радикалами в довкіллі.

Вони забезпечують ваш мозок речовиною, що називається лікопен, що допомагає клітинам відновитися і запобігає передчасному розпаду тканин.

Крім того, вони загострюють вашу пам’ять і збільшують вашу здатність робити повсякденні завдання.

5. Гарбуз

гарбуз допомагає посилити мозкову активність
Хоча багато людей не люблять гарбуз, варто знати, що він дуже поживний і чудово підходить для вашого мозку.

Він містить фолієву кислоту, вітамін Е і незамінні жирні кислоти. Це допомагає запобігти розладам нервової системи.

Крім того, він контролює запалення і підсилює процеси, які відповідають за передачу інформації через нервові клітини.

6. Шпинат

Шпинат рекомендують для запобігання різноманітним захворюванням. Це дуже повна їжа, яка може зміцнювати електропровідність вашого мозку і функції нервової системи.

Калій в його складі допомагає регулювати запалення. Отже, він покращує пам’ять і процеси, що вивільняють церебральні нейротрансмітери.

Він також містить значні кількості фолієвої кислоти, вітаміну Е і магнію. Усі вони необхідні для зміцнення клітинних мембран і запобігання деменції.

7. Банани

банани допомагають посилити мозкову активність
Ці фрукти багаті енергією, вони здатні допомогти поліпшити функції мозку і посилити мозкову активність під час щоденної діяльності.

Вони є чудовим джерелом вітамінів, мінералів і натуральних волокон. Вони оптимізують пам’ять, захищаючи клітини.

Вітамін B і C в них стимулюють природне виробництво серотоніну і дофаміну. Це два нейротрансмітера, пов’язані з хорошим самопочуттям і концентрацією.

Чи готові ви додати ці продукти до свого раціону? Зробіть їх частиною свого харчування і дайте мозку поживні речовини, яких він потребує, щоб залишатися сильним і здоровим.

  • Gómez-Pinilla F. Brain foods: The effects of nutrients on brain function. Nature Reviews Neuroscience. 2008.
  • Mishra S, Palanivelu K. The effect of curcumin (turmeric) on Alzheimer′s disease : An overview. Ann Indian Acad Neurol. 2008;
  • Samad N, Muneer A, Ullah N, Zaman A, Ayaz MM, Ahmad I. Banana fruit pulp and peel involved in antianxiety and antidepressant effects while invigorate memory performance in male mice: Possible role of potential antioxidants. Pak J Pharm Sci. 2017;
  • Jiraungkoorskul W. Review of neuro-nutrition used as anti-alzheimer plant, spinach Spinacia oleracea. Pharmacogn Rev. 2016;