Дослідники виявили фізичні ознаки аутизму

У медицині постійно роблять нові відкриття, пов’язані з аутизмом. Ми розповімо вам про дослідження, які виявили фізичні ознаки аутизму.
Дослідники виявили фізичні ознаки аутизму

Останнє оновлення: 30 січня, 2020

Завдяки новим дослідженням вчені виявили фізичні ознаки аутизму.

Коротка історія аутизму

Аутизм – це нейробіологічне захворювання, яке було виявлено доволі нещодавно. Насправді воно вперше було виявлено у середині ХХ століття психіатром Лео Каннером.

З того часу було проведено багато досліджень, які поновили та розширили наші знання про цю хворобу.

Коли ми говоримо про аутизм взагалі, ми маємо на увазі розлади спектру аутизму. Це широка група розладів, яка складається з декількох подібних, але різних нейробіологічних порушень розвитку.

Однак це було не завжди так. Насправді термін аутизм був створений для позначення симптому шизофренії. Слово походить від грецького autos, що позначає себе.

Пізніше це слово стало загальним для дитячої психології. Ним позначають дітей, які мають труднощі в досягненні емоційного контакту та демонструють кілька стереотипних форм поведінки.

Далі ми розглянемо “аутистичний спектр“. Крім того, ми поговоримо про дослідження, які проводили щодо можливості фізичної характеристики, пов’язаної з цим станом.

Аутистичний спектр

які є ознаки аутизму
Аутизм часто є причиною прохолодного ставлення дитини до батьків протягом перших місяців життя.

Однак, на щастя, експерти провели чимало успішних досліджень і дізналися набагато більше про хворобу.

У результаті цих досліджень виникла концепція «аутистичний спектр». Експерти почали розрізняти кілька різних синдромів, виходячи з їх індивідуальних особливостей. Наприклад, синдром Аспергера: люди, які страждають на нього, не мають затримок в опануванні мовою.

Потім змінилося розуміння причини цих розладів. Наразі експерти визнають, що це результат генетики, епігенетики та довкілля під час ембріогенезу.

Розлади спектру аутизму

У випадку розладів спектру аутизму основними симптомами є такі:

  • Стійкі труднощі в спілкуванні та соціальній взаємодії.
  • Обмежувальні та повторювані моделі поведінки, інтересів та діяльності.

Ці симптоми наявні на ранніх стадіях розвитку.

Перші ознаки

перші ознаки аутизму
Перші ознаки аутизму зазвичай проявляються приблизно в трирічному віці. Однак задовго до цього віку діти з аутизмом не мають того, що називають «соціальною усмішкою». Соціальна усмішка – це перша усмішка дитини. Це відповідь на стимули, як от появу матері чи батька дитини.

Окрім того, вони виявляють гіперчутливість до тактильних, слухових, нюхових та смакових подразників. Зазвичай вони уникають особистого та візуального контакту. Вони, як правило, дуже мало розмовляють.

Вони часто не розуміють жартів, непрямих значень чи метафор. Вони також не беруть участі в символічних іграх, таких як гра в будинок або гра з машинками, наче вони справжні. Їхні інтереси, як правило, незвичні, повторювані, і вони вважають за краще робити свої справи самостійно.

Дітей з аутизмом зазвичай мало цікавлять інші діти. Крім того, коли вони маленькі, вони не скажуть вам, що їм подобається чи чого вони хочуть (наприклад, вказуючи пальцем). Їхня поведінка також “незвична” і повторювана (наприклад, балансування речей).

Нові фізичні ознаки аутизму

Нещодавно Університет Ла-Тробе в Мельбурні (Австралія) провів дослідження щодо дітей-аутистів. Схоже, науковці знайшли фізичні характеристики, пов’язані з аутизмом.

У цьому дослідженні з’ясували, що в середньому діти з аутизмом народжуються з певними своєрідними характеристиками:

  • на 50 мм менші за зростом
  • на 0,2 кг менші за вагою
  • обхват черепа на 10 мм менший

Однак експерти також виявили, що у віці трьох років діти з аутизмом, як правило, перевищували нервово-типових дітей в інших фізичних характеристиках. Схоже, це все через дисбаланс гормону росту, поширений у дітей з аутизмом.

Про це дослідження

Однак вам варто знати, що це дослідження було порівняно маломасштабним. У ньому взяли участь 134 дитини з аутизмом та 74 нервово-типові дитини. Крім того, жодні попередні дослідження це не підтверджують. Насправді єдине попереднє дослідження, яке було проведено з цього приводу, не виявило відмінностей між дітьми.

Крім того, в цьому дослідженні не було дівчат. Це дуже важливо враховувати, оскільки розлади спектру аутизму розвиваються зі значними відмінностями у хлопчиків і дівчат.

Однак, за словами доктора Чері Грін, дослідження може бути корисним для виявлення підгруп аутизму. У принципі люди з мутацією гена CHD8 мають більші голови, тоді як люди з мутованим геном DYRK1A мають менші голови.

Крім того, такі дослідження може мати й інші напрямки використання. Одним із них є визначення, які механізми (поза мозком) відіграють роль у розвитку захворювання та яким чином. Наступним кроком у цьому дослідженні буде вивчення розвитку хвороби у підлітків.  • Mccormick, C., Hessl, D., Macari, S. L., Ozonoff, S., Green, C., & Rogers, S. J. (2014). Electrodermal and behavioral responses of children with autism spectrum disorders to sensory and repetitive stimuli. Autism Research. https://doi.org/10.1002/aur.1382
  • Green, C., Dissanayake, C., & Loesch, D. (2015). A review of physical growth in children and adolescents with Autism Spectrum Disorder. Developmental Review. https://doi.org/10.1016/j.dr.2015.02.001
  • Green, C. C., Dissanayake, C., Loesch, D. Z., Bui, M., & Barbaro, J. (2018). Skeletal Growth Dysregulation in Australian Male Infants and Toddlers With Autism Spectrum Disorder. Autism Research. https://doi.org/10.1002/aur.1952

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.