Куркума VS 7 лікувальних препаратів

1 Січня, 2019
Ефективність куркуми була доведена в низці наукових досліджень. Але слід пам'ятати, що без дозволу лікаря нею не треба заміняти прописані ліки.

Переваги куркуми можуть бути надзвичайно корисними для лікування різних захворювань. Однак куркума має завжди використовуватися за рецептом лікаря і ніколи не замінювати фармацевтичне лікування.

Для того, щоб полегшити симптоми сотень розладів, було створено багато фармацевтичних препаратів, які можна придбати навіть без рецепта лікаря.

Хоча більшість з них є досить ефективними й приносять полегшення протягом декількох годин, як правило, вони створені з хімічних речовин, які створюють небажані побічні ефекти при надмірному споживанні.

Через це вже досить давно рекомендують споживати різні природні засоби. Вони недорого коштують і можуть бути такими ж або навіть більш ефективними, ніж ці медикаменти.

Одним з таких простих альтернатив є куркума – спеція, яка досить добре відома завдяки застосуванню в кулінарії.

Куркума та її властивості

Цей інгредієнт походить з того ж сімейства, що й імбир. Вона неймовірно багата на поживні речовини, які можна використати для боротьби з різними розладами.

Найдивнішим з яких є те, що, як було доведено, її вплив дуже схожий на дію звичайних ліків.

Сьогодні ми поділимося з вами 7 найбільш переконливими причинами, через які варто додати до раціону. Розпочнімо!

 1. Аторвастатин (ліки проти холестерину)

Аторвастатин
Аторвастатин – фармацевтичний препарат, який використовують для контролю рівня холестерину в крові та запобігання розвитку серцево-судинних захворювань.

Згідно з даними дослідження, опублікованого в 2008 році в журналі Drugs in R&D, куркуміноїди в куркумі мають ефект, подібний до ліків проти ендотеліальної дисфункції – хвороби, яка призводить до атеросклерозу.

Згідно з даними науковців, ця спеція зменшує запалення й окислювальний стрес, який вражає хворих на цукровий діабет 2 типу.

 1. Кортикостероїдні фармацевтичні препарати

Тисячі людей щороку отримують ін’єкції стероїдів для лікування запалення, пов’язаного з такими захворюваннями, як артрит або рак.

У дослідженні, опублікованому в журналі Phytotherapy Research було доведено, що куркумін (активна сполука в куркумі) функціонує так само, як цей фармацевтичний препарат для лікування запальних захворювань очей.

Пізніші дослідження також показали, що аналогічні переваги спостерігалися також для інших запальних захворювань, які лікують стероїдами.

 1. Антидепресанти

Депресія
Антидепресанти, такі як Прозак і Паксил, мають серйозні побічні ефекти, які насправді погіршують симптоми депресії у деяких людей.

Але навіщо використовувати ці ліки, якщо ви можете замінити їх на куркуму?

Завдяки куркуміну – найпотужнішому антиоксиданту, це прекрасна альтернатива для полегшення депресивної поведінки, і вона має перевагу, адже не завдає шкоди здоров’ю.

 1. Розрідження крові

Пацієнти, які піддаються ризику серцевого нападу або проблем з кровообігом, зазвичай використовують фармацевтичні препарати для розрідження крові для профілактики.

Кожен може отримати вигоду від споживання куркуми, адже її дія подібна до дії аспірину – препарату для полегшення кровообігу.

Активні сполуки в цій спеції мають антитромбоцитарний та простациклінний ефект, який можна використовувати для лікування артеріального тромбозу і артриту.

 1. Протизапальні лікарські засоби

Куркума від артриту
Розлади, які викликають біль і запалення, також можна лікувати за допомогою цього природного інгредієнта, а не традиційних лікарських засобів, які зазвичай мають негативні короткострокові й довгострокові побічні ефекти.

Дослідження показують, що вона має протизапальну й антипроліферативну дію, яка настільки ж потужна, як такі ліки, як:

 • аспірин
 • ібупрофен
 • напроксен
 • диклофенак
 • індометацин
 • дексаметазон
 • целекоксиб
 • тамоксифен
 1. Препарати для хіміотерапії

Протягом декількох років були підстави вважати, що фармацевтична хіміотерапія є одним із небагатьох способів для ефективного лікування раку.

Однак деякі дослідження показали, що куркума діє так само або навіть ефективніше, ніж оксалиплатин – один з лікарських засобів, які використовують для лікування цього захворювання.

Невелика щоденна доза запобігає проліферації у колоректальних клітинах.

 1. Фармацевтичні препарати для лікування діабету

Куркума при лікуванні діабету
Хворі на цукровий діабет можуть отримати великі переваги від включення цієї потужної спеції в свій раціон.

Публікація у журналі Biochemistry and Biophysical Research Community показала, що споживання куркуми працює до 100000 разів краще, ніж метформін, для поглинання глюкози.

Куркума також допомагає запобігти надмірному утворенню глюкози в печінці, так само, як і більшість ліків, призначених для цієї мети.

Запам’ятайте!

Оскільки куркума не створює серйозних побічних ефектів, її можна легко додати до звичайного раціону в помірних кількостях.

Для дорослих максимальна добова доза становить 5 грамів на день.

 • Hewlings S, Kalman D. Curcumin: A Review of Its’ Effects on Human Health. Foods. 2017;
 • Elshama SS, El-Kenawy AEM, Osman HEH. Curcumin improves atorvastatin-induced myotoxicity in rats: Histopathological and biochemical evidence. International Journal of Immunopathology and Pharmacology. 2016.
 • Lal B, Kapoor AK, Asthana OP, Agrawal PK, Prasad R, Kumar P, et al. Efficacy of curcumin in the management of chronic anterior uveitis. Phyther Res. 1999;
 • Biswas S, Rahman I. Modulation of steroid activity in chronic inflammation: A novel anti-inflammatory role for curcumin. Molecular Nutrition and Food Research. 2008.
 • Kulkarni SK, Dhir A. An overview of curcumin in neurological disorders. Indian Journal of Pharmaceutical Sciences. 2010.
 • Maheswaraiah A, Jaganmohan Rao L, Naidu KA. Anti-Platelet Activity of Water Dispersible Curcuminoids in Rat Platelets. Phyther Res. 2015;
 • Kim T, Davis J, Zhang AJ, He X, Mathews ST. Curcumin activates AMPK and suppresses gluconeogenic gene expression in hepatoma cells. Biochem Biophys Res Commun. 2009;