Натуральний засіб для усунення проблем ротової порожнини

Натуральний засіб для усунення проблем ротової порожнини
Натуральний засіб для усунення проблем ротової порожнини

Останнє оновлення: 25 листопада, 2018

Проблеми ротової порожнини є досить поширеним явищем, і їх появу не варто завжди пояснювати неналежною гігієною рота.

Часом вони з’являються в результаті перенесення певних захворювань, алергічної реакції на деякі продукти та розмноження бактерій у важкодоступних ділянках ротової порожнини.

Більшість людей намагається вирішити проблеми, що виникають у ротовій порожнині, за допомогою ополіскувачів для дезінфекції, які обіцяють швидке знищення хвороботворних мікроорганізмів.

Утім, нетрадиційна східна медицина “Аюрведа” пропонує засіб для догляду за ротовою порожниною, добре відомий в Індії з давніх часів.

Більшість людей знає цей засіб під неофіційною назвою “збовтування олії”. Утім, якщо використати наукову термінологію, ви зрозумієте, що процедура полягає у ополіскуванні ротової порожнини будь-якою рослинною олією.

За допомогою ефірних олій з антибактеріальними властивостями ви зможете позбутися зубного каменю, неприємного запаху з рота та запалення ясен.

У чому полягає “збовтування олії”?

проблеми ротової порожнини усуває кокосова олія

Для приготування цього засобу ви можете використовувати кунжутну, соняшникову або оливкову олію.

Утім, для досягнення найкращого ефекту радимо використовувати саме кокосову олію. Жирні кислоти та антибактеріальні сполуки, які містяться у цьому продукті, зменшують кількість шкідливих мікроорганізмів у ротовій порожнині.

Чисельні дослідження довели, що кокосова олія має здатність руйнувати стрептококи, які часто призводять до псування зубів та інших проблем ротової порожнини.

Антибактеріальні та протизапальні властивості цього натурального продукту є надзвичайно корисними для підтримання здоров’я людини.

Усе, що вам знадобиться – набрати одну столову ложку кокосової олії та ополіскувати нею ротову порожнину протягом 3-5 хвилин.

Як усунути проблеми ротової порожнини за допомогою кокосової олії?

Кокосову олію можна вживати у їжу, адже вона має приємний смак. Її дуже легко використовувати для ополіскування ротової порожнини, а ще на її основі можна приготувати натуральну зубну пасту.

Завдяки своїй здатності знищувати хвороботворні мікроорганізми, які у великому об’ємі накопичуються у ротовій порожнині, кокосова олія при регулярному використанні є незамінним засобом для догляду за організмом людини.

Захищає від запалення ясен

здорові зуби

Кокосова олія володіє протизапальними властивостями, які є незамінними при лікуванні запалення ясен та інших захворювань ротової порожнини.

Проблеми у ротовій порожнині можуть з’явитися в результаті стрімкого розмноження бактерій, які спричинюють появу зубного нальоту (він, у свою чергу, часто призводить до появи запального процесу в організмі).

При регулярному використанні кокосової олії ви зможете повністю знищити залишки хвороботворних бактерій та зробити внутрішнє середовище несприятливим для їхнього подальшого розмноження.

До того ж, кокосова олія є незамінним засобом для профілактики утворення порожнин у зубах та кровотечі ясен.

Усуває болісні відчуття

Кокосова олія володіє здатністю зміцнювати м’язи щелепи та запобігати появі інфекцій, запальних процесів та болісних відчуттів.

Деякі пацієнти стверджують, що кокосова олія є чудовим помічником при болісних відчуттях у верхній та нижній щелепах.

Усуває неприємний запах з рота

неприємний запах з рота

Неприємний запах з рота може завдати своєму власнику чимало проблем та негативно вплинути на його життя й самооцінку.

Причиною неприємного запаху з рота є хвороботворні речовини та бактерії, які мають здатність накопичуватися в ротовій порожнині. Зазвичай ці бактерії розмножуються у зубних порожнинах та пустотах.

Для ефективного вирішення проблем ротової порожнини ми радимо часто ополіскувати ротову порожнину та очищувати її зубною ниткою. Замість того, щоб купувати магазинні препарати з вмістом спирту, ми радимо використовувати натуральну та їстівну кокосову олію.

Учені довели, що регулярне використання кокосової олії перешкоджає подальшому розмноженню бактерій на зубах та язику, у результаті чого зникає неприємний запах з рота.

Відбілює зуби

Звісно, кокосова олія не здатна відбілити зуби, як професійний відбілювальний засіб, проте вона має здатність усувати жовтий наліт із поверхні зубів, який часто виникає в результаті накопичення зубного нальоту та залишків їжі на емалі.

Якщо ви регулярно використовуватимете кокосову олію для ополіскування та очищення ротової порожнини, ви зможете захистити зуби та язик від появи неприємного нальоту.

Як приготувати з кокосової олії засіб для ополіскування ротової порожнини?

засіб з кокосової олії та харчової соди для ротової порожнини

Ми вже згадували раніше, що найпростіший спосіб використати кокосову олію для очищення ротової порожнини – ополіскувати нею рот протягом декількох хвилин.

Для приготування натуральної зубної пасти вам знадобиться просто змішати кокосову олію зі звичайною харчовою содою.

Не варто забувати, що кокосова олія має здатність твердіти, тож не варто спльовувати її у раковину після ополіскування ротової порожнини. Радимо вам виплюнути залишки олії у паперову серветку або миску та вилити її у смітник.

Більшість людей радить користуватися засобом вранці перед сніданком. Утім, ми вважаємо, що використовувати кокосову олію можна у будь-яку пору дня.

Якщо вам не подобається присмак кокосової олії, радимо вам ополіскувати ротову порожнину теплою водою після використання олії.

То як, ви готові спробувати цей натуральний засіб для догляду за ротовою порожниною та зубами?  • Peedikayil, F. C., Remy, V., John, S., Chandru, T. P., Sreenivasan, P., & Bijapur, G. A. (2016). Comparison of antibacterial efficacy of coconut oil and chlorhexidine on Streptococcus mutans: An in vivo study. Journal of International Society of Preventive and Community Dentistry, 6(5), 447–452. https://doi.org/10.4103/2231-0762.192934
  • Asokan, S., Emmadi, P., Sivakumar, N., Kumar, Rs., & Raghuraman, R. (2011). Effect of oil pulling on halitosis and microorganisms causing halitosis: A randomized controlled pilot trial. Journal of Indian Society of Pedodontics and Preventive Dentistry. https://doi.org/10.4103/0970-4388.84678
  • Kaushik, M., Reddy, P., Roshni, Udameshi, P., Mehra, N., & Marwaha, A. (2016). The effect of coconut oil pulling on Streptococcus mutans count in saliva in comparison with chlorhexidine mouthwash. Journal of Contemporary Dental Practice17(1), 38–41. https://doi.org/10.5005/jp-journals-10024-1800
  • Asokan, S., Saravana Kumar, R., Emmadi, P., Raghuraman, R., & Sivakumar, N. (2011). Effect of oil pulling on halitosis and microorganisms causing halitosis: A randomized controlled pilot trial. Journal of Indian Society of Pedodontics and Preventive Dentistry, 29(2), 90–94. https://doi.org/10.4103/0970-4388.84678
  • Shanbhag VK. Oil pulling for maintaining oral hygiene – A review. J Tradit Complement Med. 2016;7(1):106–109. Published 2016 Jun 6. doi:10.1016/j.jtcme.2016.05.004

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.