Як видалити плісняву в будинку

Оскільки наші читачі дуже часто запитують, як видалити плісняву в будинку, ми вирішили написати цю статтю. Ви дізнаєтеся корисні поради та рецепти натуральних засобів.
Як видалити плісняву в будинку

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Наявність плісняви в домі може спричинити захворювання дихальних шляхів чи шкірні алергії. Відкрийте для себе натуральні способи швидко позбутися цієї проблеми. Читайте далі, щоб дізнатися, як видалити плісняву.

Якщо ви не знаєте, як видалити плісняву в будинку, і тому не звертаєте на неї уваги, врахуйте, що це не просто естетична проблема. Ці плями не лише псують вигляд стін і сантехніки, а й суттєво впливають на ваше здоров’я. У цій статті ми розповімо вам, як видалити плісняву.

Так, це правда, що пліснява повільно руйнує фарбу й інші матеріали в будинку. Утім основна проблема полягає в тому, що це джерело грибка та бактерій, які погіршують ваше здоров’я.
Хоча спершу ви помічаєте лише непривабливі плями та дратуєтеся через несвіжий запах, з часом пліснява починає спричиняти алергії та захворювання органів дихання. Саме тому потрібно вжити заходів, щоб позбутися плісняви, доки вона не почала поширюватися. Це захистить ремонт від пошкодження та вбереже здоров’я ваших близьких.

У сьогоднішній статті ми хочемо поділитися кількома рекомендаціями й натуральними рецептами щодо того, як видалити плісняву. Вам не доведеться використовувати агресивні хімічні засоби. Готові дізнатися більше? Читайте далі!

Поради щодо того, як видалити плісняву в будинку

Перш ніж випробовувати магазинні засоби проти плісняви, радимо зрозуміти, як контролювати її ріст.

Деякі прості методи допоможуть вам уникнути надмірної вологості в будинку, що зменшить кількість місць, сприятливих для росту мікроорганізмів.

Переконайтеся, що будинок добре провітрюється

як видалити плісняву вдома

Відчиняйте вікна та двері щонайменше один раз на день, адже це простий спосіб позбутися плісняви, кліщів й інших часточок, які накопичуються в будинку.

Коли повітря вільно циркулює приміщенням, вологі ділянки висихають природним чином. Це запобігає створенню середовища, необхідного грибку та мікроорганізмам для росту. Крім того, навіть незначна вентиляція допоможе нейтралізувати неприємні запахи.

Не накривайте плісняву

Одна з найбільших помилок, які роблять люди, намагаючись приховати наявність плісняви в будинку, – вони закривають плями меблями, тканиною тощо. Це запобігає циркуляції повітря в уражених зонах, що ще більше сприяє росту плісняви. Бажано відкрити плісняву, щоб проблема не стала ще серйознішою.

Не вішайте мокрі речі в будинку

як видалити плісняву в квартирі

Навіть якщо ви думаєте, що немає нічого поганого в тому, щоб повісити прання в будинку, це може негативно впливати на здоров’я ваших органів дихання. Вологість сприяє росту грибка та кліщів, особливо коли пліснява вже почала розростатися. Крім того, через брак повітря одяг не висихає  повністю, що призводить до появи неприємних запахів, які буває складно вивести.

Натуральні продукти проти плісняви

Багато натуральних продуктів володіють властивостями, які дезінфікують й очищають поверхню, допомагаючи легше вивести плісняву. Ці засоби на 100% екологічні. Вони нейтралізують запахи, зменшать вологі плями та залишать свіжий запах у будинку. Дізнайтеся про найкращі варіанти в нашій статті.

Білий оцет

як видалити плісняву в будинку

Якщо ви не знаєте, як видалити плісняву, спробуйте білий оцет. Це надзвичайно економний і дієвий засіб.

Кислотний склад білого оцту вбиває плісняву в будинку. Ви зможете позбутися темних плям і видалити грибок та бактерії.

Як використовувати його?

  • Розпиліть білий оцет на стіни, ванну чи плитку з пліснявою та залиште на 15 хвилин.
  • Коли зазначений час мине, видаліть залишки засобу великою кількістю води, використовуючи щітку.

Харчова сода

Харчова сода – це дуже різноманітний продукт, який має безліч застосувань. Вона бореться з грибком, діє як дезодорант і вбиває бактерії. Саме тому сода чудово допоможе вам під час прибирання. Особливо ефективно вона бореться з пліснявою. Використовуйте харчову соду, щоб видалити темні плями й позбутися неприємного запаху.

Як використовувати її?

  • Намочіть велику порцію харчової соди, нанесіть її на проблемну ділянку та потріть щіткою.
  • Залиште на 20 хвилин, а потім змийте.

Морська сіль

Морська сіль має одну дивовижну властивість, яка робить її чудовим засобом проти плісняви. Вона дезінфікує поверхню та поглинає вологу в закритих приміщеннях. Загалом морську сіль потрібно наносити безпосередньо на проблемну ділянку. Багато людей також застосовують її для профілактики появи плісняви.

Як використовувати її?

  • Нанесіть багато морської солі на проблемну зону та потріть поверхню губкою або щіткою, щоб видалити плісняву.
  • Можна також насипати морську сіль у невеликі ємності та поставити її в проблемні місця, як-от кути чи шафки.

Іноді буває дуже складно видалити плісняву. Зазвичай причина в тому, що господарі не врахували певні моменти при дизайні приміщення. Наприклад, використали матеріали, які затримують вологу. Якщо ви випробували всі можливі засоби, але проблема на зникає, радимо проконсультуватися з експертом, щоб знайти рішення.  • Pasini, C., D’Aquila, F., Curir, P., & Gullino, M. L. (1997). Effectiveness of antifungal compounds againts rose powdery mildew (Sphaerotheca pannosa var. rosae) in glasshouses. Crop Protection. https://doi.org/10.1016/S0261-2194(96)00095-6
  • Moro, A. (2011). Las increíbles propiedades del bicarbonato de sodio.
  • Mas, A., Troncoso, A. M., García-Parrilla, M. C., & Torija, M. J. (2015). Vinegar. In Encyclopedia of Food and Health. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-384947-2.00726-1

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.