Засоби від інфекцій сечового міхура, сечівника та нирок

Засоби від інфекцій сечового міхура, сечівника та нирок
Засоби від інфекцій сечового міхура, сечівника та нирок

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

Локалізовані інфекції сечовивідних шляхів зазвичай виникають у сечовому міхурі, сечівнику або нирках. Їх спричиняє поширення певних типів бактерії. Важливо також не забувати, що жінки більш схильні до розвитку таких інфекцій.

Про різні типи інфекцій сечовивідних шляхів, сечового міхура та їх лікування природними засобами поговоримо далі у статті.

У чому причина? Сечівник у жінок значно коротший та ближчий до ануса, ніж у чоловіків. Крім того, період менопаузи може спричиняти деякі поширені інфекції. Саме тому в сьогоднішній статті ми хочемо розповісти про деякі продукти, які варто споживати у разі виникнення інфекцій сечовивідних шляхів.

Готові читати? 

Інфекції сечового міхура, сечівника та нирок 

Інфекції сечовивідних шляхів можуть виникати в різних їх частинах і, зазвичай, потрібно, щоб лікар провів огляд та прописав ліки.

Однак, поки ви лікуєтеся вдома, варто дотримуватися правильного режиму харчування з вмістом антиоксидантів, вітамінів і натуральних антибіотиків, які, без сумніву, допоможуть значно швидше позбутися цієї проблеми.

Усе ж, спочатку дізнаймося про різні типи інфекцій сечовивідних шляхів.

 • Сечовий міхур. Інфекції сечового міхура є найпоширенішими. Вони також відомі як цистит.
 • Нирки. Інфекції нирок – це вже значно серйозніше. Якщо проблема виникає лише в одній нирці та тимчасова, цілком імовірно, у людини гострий пієлонефрит. Однак якщо захворювання не минає та вражає другу нирку, у вас хронічний пієлонефрит. Незалежно від типу захворювання, інфекції нирок бувають дуже болісні та супроводжуються гарячкою, ознобом і сильною втомою.
 • Сечоводи. Час від часу, у трубках, які з’єднують ваші нирки та сечовий міхур, також може розвинутися запалення, хоча таке трапляється рідко. Цю проблему можна легко вилікувати за допомогою ліків.
 • Сечівник. Цей тип інфекції відомий як уретрит і виникає в протоці, яка виводить сечу із сечового міхура. Така проблема дуже поширена.

Дієтичне лікування інфекцій сечового міхура, нирок і сечівника

1. Ромашковий чай

 

ромашковий чай - натуральний засіб для лікування інфекцій сечового міхура

Ромашку вважають одним із найкращих натуральних засобів від інфекцій сечовивідних шляхів. У ній містяться антибактеріальні сполуки, які пришвидшують лікування різноманітних захворювань. Не забувайте також, що це натуральний детоксикуючий агент, тому ромашка вбиває бактерії, які містяться в сечі. Зверніть увагу на рецепт його приготування.

Інгредієнти 

 • 20 грамів ромашки
 • 1 склянка води (200 мл)

Приготування

Потрібно пити по склянці ромашкового чаю двічі на день. Першу – натщесерце зранку, а другу – по обіді. Спочатку доведіть воду до кипіння та додайте ромашку. Кип’ятіть на повільному вогні протягом 20 хвилин. Зніміть з газу та дайте настоятися кілька хвилин. Повільно випийте напій.

Ванна з ромашкою 

Також можна приймати ванну з ромашкою. Рецепт приготування такий:

 • 1 літр води
 • 40 грамів ромашки
 • кип’ятіть ромашку та літру води щонайменше півгодини, а потім дайте їй охолонути 10 хвилин. Рідина повинна бути тепла, але не занадто гаряча. Долийте її до звичайної ванни та полежіть у ній протягом 15 хвилин, поки вода не почне вистигати. Так ви зможете безпосередньо відчути на собі всі лікувальні властивості ромашки.

2. Сік журавлини

сік журавлини

Журавлиновий сік – це один із найефективніших способів вилікувати інфекції сечовивідних шляхів, адже він сприяє видаленню шкідливих бактерій і зміцненню вашої імунної системи, а також захищає від інших інфекцій та захворювань. Пийте по склянці натурального соку журавлини без цукру, якщо у вас виникла одна із перелічених вище проблем.

3. Ранковий засіб із харчовою содою та лимоном

 

засіб із харчовою содою та лимоном

Харчова сода та сік лимона чудово підходять для лікування інфекцій сечового міхура, нирок і сечівника. Чому? Вони допомагають зняти біль і неприємні відчуття при сечовипусканні та збалансувати рівень pH в організмі завдяки тому що, перш за все, боряться з підвищеною кислотністю, яка спричиняє інфекції.

Ви можете здивуватися, адже лимонний сік є кислотним, однак під час обміну речовин в організмі, він має лужний ефект, що допомагає загоїти подразнені клітини сечовивідних шляхів.

Інгредієнти 

 • Сік половинки лимона
 • 1 чайна ложка харчової соди (3 г)
 • 1 склянка води (200 мл)

Приготування

Розчиніть 3 грами харчової соди у воді та додайте сік лимона. Вода повинна бути кімнатної температури. Для досягнення найкращих результатів пийте засіб натщесерце протягом п’яти днів.

4. Корисні властивості ананаса 

 

ананас нарізаний на шматочки

Коли йдеться про захворювання сечовивідних шляхів, саме ананас вважають одним із найкращих фруктів для вирішення проблем, адже він знімає запалення та вбиває інфекції й бактерії. Завдяки вмісту бромелайну він швидше лікує розлади, тому неодмінно варто їсти по три-чотири шматочки свіжого ананаса на день.

Щоб дія цього фрукта була максимальною, їжте його за 15 хвилин до обіду та вечері.  Також споживайте ананас натщесерце. • Jepson, R. G., Williams, G., & Craig, J. C. (2013). Cranberries for preventing urinary tract infections. Sao Paulo Medical Journal. https://doi.org/10.1590/1516-3180.20131315T1
 • Howell, A. B., Botto, H., Combescure, C., Blanc-Potard, A. B., Gausa, L., Matsumoto, T., … Lavigne, J. P. (2010). Dosage effect on uropathogenic Escherichia coli anti-adhesion activity in urine following consumption of cranberry powder standardized for proanthocyanidin content: A multicentric randomized double blind study. BMC Infectious Diseases. https://doi.org/10.1186/1471-2334-10-94
 • Farid Hossain, M. (2015). Nutritional Value and Medicinal Benefits of Pineapple. International Journal of Nutrition and Food Sciences. https://doi.org/10.11648/j.ijnfs.20150401.22

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.