10 природних засобів для видалення бородавок

Щоб видалити бородавки, слід змочити ватяний тампон у яблучний оцет і на ніч прикласти до місця, що постраждало. Оцет має потужні антивірусні та протигрибкові властивості.
10 природних засобів для видалення бородавок

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Бородавки – це захворювання шкіри, спричинене вірусом папіломи людини (ВПЛ). Ці невеликі шкірні новоутворення мають доброякісний характер. Найчастіше їхній розмір становить кілька міліметрів, але трапляються й більші. З’являтися бородавки можуть в різних місцях, зокрема на обличчі. Виглядають вони вкрай неестетично, тому, в разі їх появи, всі люди прагнуть провести видалення бородавок якомога скоріше.

Найчастіше бородавки з’являються на грудях, пахвах, шиї, повіках, а також на долонях і стопах. Зазвичай вони не завдають людині больових відчуттів. Проте варто знати: навіть якщо у вас немає такого захворювання, заразитися ним дуже легко. Достатньо лише доторкнутися до бородавки, щоб вірус поширився на тілі.

Важливо також зазначити, що одного лише зараження вірусом під час простого контакту недостатньо. Потрібна також наявність актуальних факторів, що призводять до появи бородавок. Такими причинами вважають наявність мікротравм на шкірі (подряпини, рани тощо), знижений імунітет (на це вказують часті застуди) і підвищена мацерація шкіри (наприклад, підвищена пітливість стоп, рук).

Хоча найпоширенішим способом видалення бородавок є припікання, існують також інші природні, ефективні та економні засоби, щоб позбутися цієї непривабливої ​​проблеми. Лікування бородавок народними засобами здійснюють за допомогою рослин, що володіють противірусними властивостями.

Курс лікування народними засобами індивідуальний для кожного: одному вистачає двох-трьох процедур для видалення бородавок народними засобами, іншому буде потрібно 1-2 тижні.

Лимон для видалення бородавок

Лимонний сік має антисептичні та противірусні властивості, які можуть допомогти усунути бородавки. Застосовувати лимонний сік на уражену область слід кілька разів на день. Щоб досягти позитивного результату, прикладати сік лимона до бородавки потрібно досить часто.

Харчова сода

сода як засіб для видалення бородавок

Властивості всім відомої харчової соди теж можуть допомогти природним способом видалити бородавки. Щоб використати її як ліки, просто змішайте харчову соду з кількома краплями білого оцту й нанесіть суміш безпосередньо на уражену ділянку тіла.

Яблучний оцет

Яблучний оцет має противірусні, антибактеріальні та протигрибкові властивості. Він є найкращим другом, коли йдеться про усунення непривабливих бородавок. Замочіть ватний тампон у яблучному оцті та прикладіть до постраждалого місця. Щоб така примочка була ефективною, слід закріпити ватний тампон за допомогою бинта чи пов’язки на всю ніч.

Часник

часник як засіб для видалення бородавок

Часник є одним з найкращих засобів для боротьби з бородавками та їх видалення з поверхні шкіри. Його властивості допомагають боротися з вірусами і бактеріями, які спричиняють появу бородавок. Ось чому слід їсти більше свіжого часнику. Також можна його подрібнити і прикласти цю суміш безпосередньо до бородавки. Перев’яжіть пов’язкою і залишіть компрес на всю ніч.

Алое вера

Його використовують протягом багатьох століть для лікування різних захворювань шкіри. Алое вера є дуже ефективним засобом проти бородавок. Щоб позбутися бородавок за допомогою алое вера слід взяти гель листка цієї рослини і прикладати до ураженого місця кілька разів на день.

Цибулевий сік

цибулевий сік як засіб для видалення бородавок

Як і часник, цибуля теж чудово підходить для боротьби із бородавками і вірусом, що їх викликає. Поріжте цибулю на дрібні шматочки, перемішайте з сіллю і залиште на ніч. На наступний день відтисніть сік із цибулі. Щовечора протягом 12 днів наносьте цибулевий сік безпосередньо на уражену ділянку тіла. Через кілька днів ви помітите позитивні результати.

Олія чайного дерева

Олія чайного дерева є натуральним продуктом та прекрасним засобом, який використовують для лікування різних захворювань, зокрема й  для видалення бородавок. Змащуйте олією чайного дерева уражену ділянку кілька разів на день. Ця олія має досить сильну дію, тому її слід використовувати в дуже маленьких дозах.

Сік стебла кульбаби

кульбаба як засіб для видалення бородавок

Цей домашній засіб ідеально підходить для видалення бородавок на шиї або на обличчі. Зірвіть кульбабу, розкрийте стебло та нанесіть сік молочного кольору безпосередньо на бородавку. Повторюйте цю процедуру щодня.

Рицинова олія

Рицинова олія може допомогти усунути бородавки менш ніж за 4 тижні. Змішайте трохи цієї олії з порошком для печива і добре все перемішайте. Суміш повинна мати густу липку консистенцію. Нанесіть її на уражені місця й обов’язково закріпіть за допомогою стрічки чи пов’язки.

Вітамін С

Завдяки підвищеній кислотності вітамін С є ефективним засобом для лікування надокучливих бородавок. Можна приготувати крем, подрібнити таблетки вітаміну С і змішати з невеликою кількістю води. Цей крем слід наносити безпосередньо на уражену ділянку та залишати на шкірі протягом 20 хвилин. Повторювати цю процедуру рекомендують щодня.

Пам’ятайте!

  • Ці процедури можуть бути дуже ефективними для видалення бородавок, якщо ви будете дотримуватись усіх рекомендацій для застосування.
  • Ніколи та за жодних обставин не намагайтеся видаляти бородавку самостійно за допомогою її припікання, зрізування чи виколупування різними гострими предметами.

Найкращий шлях – звернутися до лікаря. Фахівець насамперед має встановити, чи можна взагалі видаляти цю бородавку. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо бородавка відчутно заважає, якщо вона почала кровоточити і змінювати форму, стала болючою або сильно збільшилася.

Потрібно знати, що ріст бородавки може стимулювати і її пошкодження. Зверніться до фахівця і в тому випадку, якщо вони швидко розмножуються.

Не варто забувати, що бородавки просто так не виникають. Саме тому варто, крім видалення бородавок, турбуватися про зміцнення свого імунітету.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.