5 причин вагінального свербіння

6 Січня, 2019
Вагінальне свербіння може бути пов'язано з молочницею, яка часто з'являється через надлишок вологи після гоління або через подразнення.

Вагінальне свербіння є поширеною проблемою. Існує ціла низка факторів, які можуть бути його причиною.

Якою б не була причина, це дуже незручний розлад, який може викликати занепокоєння і тривогу, особливо коли супроводжується іншими симптомами.

Важливо, щоб всі жінки звертали увагу на симптоми в цій частині тіла, адже це може бути ознакою інфекції або хвороби. Однак, перш ніж панікувати, краще проконсультуватися з гінекологом для правильної діагностики та лікування.

У більшості випадків, коли ви відчуваєте такі симптоми, як правило, це пов’язано з чимось несерйозним. Лише в окремих випадках це може бути ознакою серйозної проблеми.

У сьогоднішній статті ми розглянемо п’ять причин віч чого виникає вагінальне свербіння і порадимо вам деякі природні способи лікування. З вами це траплялося?

1. Молочниця

біль у нижній частини тіла у жінки
Нормальний рН піхви складає близько 4,7 або менше, тобто він досить кислий. Корисні бактерії, відомі як лактобактерії, відповідають за підтримку відповідного балансу рН, який не дає грибам та іншим мікроорганізмам розмножуватися в цьому теплому вологому середовищі.

На жаль, багато чинників можуть змінити природний рН вагінальної ділянки, що призводить до інфекцій або проліферації грибів.

В результаті, зазвичай з’являються білі або жовтуваті виділення, які супроводжує хлібний запах і постійне свербіння.

Читайте також: Домашня перевірка на молочницю та способи її позбутися

Щоб відновити хороші бактерії в піхві, треба регулярно їсти пробіотики, наприклад, йогурт.

Якщо свербіння дуже сильне, спробуйте полоскати ділянку невеликою кількістю оцту, розведеного у воді.

2. Вульвіт

Цей термін позначає подразнення зовнішніх статевих органів. Це розлад, який виникає через використання жорсткого мила або гелю.

Іншою можливою причиною є використання туалетного паперу з барвниками або запахами, які подразнюють ділянку. Ще більше випадків може статися, якщо ви проводите забагато часу у вологому спортивному одязі або купальнику.

Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно мити вагінальну ділянку теплою водою і м’яким милом, яке допоможе підтримати природний баланс рН. Уникайте використання будь-яких магазинних дезодорантів або порошків для цієї частини тіла.

3. Гоління

гоління зони бікіні
Гоління та інші методи видалення волосся можуть викликати алергічну реакцію у чутливої шкіри навколо піхви, тож не дивно, що після гоління ви можете відчути помірне або сильне свербіння.

Щоб запобігти цій проблемі, використовуйте мазь, щоб заспокоїти подразнення, і спробуйте голитися тільки один раз на 2-3 тижні.

4. Захворювання, що передаються статевим шляхом

Не панікуйте! У рідкісних випадках вагінальне свербіння викликає наявність ЗПСШ.

Здебільшого ці захворювання не мають симптомів на ранніх стадіях, і, як правило, проявляються через біль або виділення, а не через свербіння.

Проте в деяких випадках свербіння може бути першим симптомом деяких ЗПСШ.

Дізнатись більше: Дізнайтеся про 5 найпоширеніших ЗПСШ

Якщо це дискомфортне відчуття супроводжує поява червоних сверблячих горбків, ймовірно, це герпес – одне з найбільш поширених і широко поширених ЗПСШ сьогодні. Він  рідко має серйозні наслідки, але важливо його вилікувати, щоб він не став хронічним.

5. Шкірні захворювання

псоріаз на руці
Шкірні розлади, зокрема псоріаз і екзема, також можуть викликати свербіння в області статевих органів.

Вони зазвичай вражають різні ділянки шкіри, тому дуже важливо визначити, чи є вони причиною свербіння, і якщо так, то вам необхідно звернутися до лікаря, щоб отримати належне та ефективне лікування.

Наприклад, коли псоріаз вражає піхву, місцеве застосування кортикостероїдів в поєднанні зі зволоженням може суттєво допомогти.

  • Bourcier A., McGuire EJ., Abrams P. (2004). Pelvic Floor Disorders. Elsevier Health Sciences.
  • O’Rahilly R. (2008). Blood vessels, nerves and lymphatic drainage of the pelvis. Basic Human Anatomy: A Regional Study of Human Structure. Dartmouth Medical School.