Профілактика і природне лікування герпесу

Щойно ви підчепите вірус герпесу, він залишиться з вами назавжди і перебуватиме в стані спокою у вашому організмі, а проявлятиметься, коли імунітет слабкий. Читайте далі про профілактику та лікування герпесу.
Профілактика і природне лікування герпесу

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

Спочатку ви відчуваєте поколювання або свербіж на губі. Ви дивитеся у дзеркало і не бачите нічого. Через кілька днів свербіж посилюється, і ви розумієте, що це герпес. Що потрібно знати про лікування герпесу, щоб якнайшвидше повернути собі гладеньку шкіру на губах? Читайте далі.

Вірусу герпесу, який так легко поширюється і так важко викорінюється, можна уникнути. Але щойно ви заразилися, все, що можна зробити, це не давати йому проявлятися за допомогою природних засобів. Дізнайтеся більше з сьогоднішньої статті.

Здорова імунна система – ключ до успіху

Герпес викликає вірус, який передається двома шляхами:

 • З вуст в уста (поцілунок)
 • Через спільне використання заражених об’єктів (зубних щіток, посуду, косметики тощо)

Після того як ви заразилися вірусом, він залишиться з вами назавжди. Але не хвилюйтеся – він може залишатися в стані спокою у нервовій системі, ніколи не виходячи на поверхню. Для цього потрібна сильна імунна система.

Якщо ви заразилися вірусом, ймовірно, під час контакту ваш природний імунітет був низьким. Вірусу вдалося увійти в організм і там залишитися.

Але якщо ви хочете уникнути страждань від герпесу, який може дратувати, потрібно почати краще піклуватися про імунну систему. Яким чином? За допомогою здорового харчування і фізичних вправ.

Інші причини герпесу:

 • стрес
 • вплив сонячного світла
 • нестача сну

Природне лікування герпесу

Існує не так багато домашніх засобів від герпесу, тому що дуже мало відомо власне про вірус. Однак багато людей можуть сказати йому “до побачення” назавжди завдяки цим 100% натуральним методам. Чи готові ви з ними познайомитися?

Лід для природного лікування герпесу

Це один із найпопулярніших засобів лікування проявів герпесу. Усе, що потрібно зробити, це взяти кубик льоду і покласти його на вражену ділянку.

Тримайте його там протягом 10 хвилин, або поки кубик повністю не розтане. Повторіть процедуру через 2 години.

Лід зменшить запалення і полегшить біль. Ця процедура спрацьовує тільки тоді, коли пухирі все ще цілі (до того, як рана відкриється і почне сочитися, саме тоді вірус найлегше поширюється).

Гарячі компреси для природного лікування герпесу

гарячий компрес
Їх слід використовувати під час другого етапу герпесу, коли пухирі розкриваються і сочаться. Дуже важливо уникати контакту з партнером або дітьми під час цієї стадії, тому що ви можете легко передати їм вірус.

Слід також відокремити засоби особистої гігієни та предмети для макіяжу від інших людей. Спробуйте застосувати до губ один з цих гарячих компресів:

 • щойно випрасуваний рушник
 • тканину, змочену в гарячій воді

Чайні пакетики для природного лікування герпесу

Ось ще один варіант для тієї стадії, коли пухирі починають відкриватися. Використаний чайний пакетик може бути дуже корисний. Зробіть чорний чай, як зазвичай. Не викидайте пакетик. Нехай стече й охолоне протягом хвилини (ви ж не хочете обпекти ділянку з герпесом).

Покладіть чайний пакетик на губи та притисніть, поки він не охолоне. Зачекайте дві години, а потім повторіть цю процедуру.

Ефірні олії для природного лікування герпесу

ефірні олії
Можете обрати олію з м’яти або лимона, адже вони найефективніші проти герпесу. Але будь-яка ефірна олія, яка є у вас вдома, буде корисною.

Нанесіть кілька крапель на ватний диск і прикладіть його до герпесу. Це заспокоїть біль і полегшить дискомфорт.

Цукор для природного лікування герпесу

Пам’ятайте, що цей засіб може трохи пекти. Однак він дуже ефективний від герпесу. Покладіть кілька крупинок цукру на пухирі. Він не тільки висушить їх і зменшить біль, але й також усуне будь-які бактерії на цій ділянці.

Трави для природного лікування герпесу

трави
У цьому випадку у вас є два варіанти: внутрішнє і зовнішнє використання. Для першого можете приготувати трав’яний чай, а для другого – нанести траву прямо на губи. Найпоширеніші трави, які використовують від герпесу:
 • шавлія
 • корінь валеріани
 • м’ята
 • ехінацея

Споживання чаїв з цих трав зміцнює імунну систему і бореться з вірусом, що робить вас стійкішими до впливу мікроорганізмів, які переносять захворювання.

Якщо ви просто хочете застосувати трави місцево, заваріть трав’яний чай, як зазвичай, і змочіть ватяний тампон в рідині. Притисніть до враженої ділянки. Ви помітите, що цей засіб висушує герпес швидше, ніж будь-який інший.

Морська сіль для природного лікування герпесу

морська сіль
Це найпотужніший засіб. Можливо, ви вже пробували його, коли у вас був герпес, тож вже знаєте, що ми маємо на увазі. Але вам треба зібратися, щоб це витримати.

Проте це дійсно того варто. У вас є 3 варіанти:

Сіль і вода

Змішайте столову ложку морської солі з декількома краплями води, поки утвориться паста. Нанесіть її на герпес за допомогою ватного тампона і залишіть настільки довго, наскільки можете. Змийте теплою водою. Повторюйте тричі на день.

Сіль і зубна паста

Замість того, щоб змішувати морську сіль з водою, спробуйте натомість використати трохи зубної пасти. Покладіть її на герпес на ніч і змийте вранці.

Сіль і лимон

Відріжте невеликий шматочок лимона і посипте його сіллю. Помістіть на герпес і трохи притисніть. Це буде дуже боляче! Повторюйте (якщо зможете) двічі на день. • Dadwal, S. S., & Ito, J. I. (2016). Herpes Simplex Virus Infections. In Thomas’ Hematopoietic Cell Transplantation: Fifth Edition. https://doi.org/10.1002/9781118416426.ch88

 • Chi, C. C., Wang, S. H., Delamere, F. M., Wojnarowska, F., Peters, M. C., & Kanjirath, P. P. (2015). Interventions for prevention of herpes simplex labialis (cold sores on the lips). Cochrane Database of Systematic Reviews. https://doi.org/10.1002/14651858.CD010095.pub2

 • Bodsworth, N. (2008). Cold sores. Pharmacy News.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.