7 ознак, що у вас високий рівень цукру в крові

7 ознак, що у вас високий рівень цукру в крові
7 ознак, що у вас високий рівень цукру в крові

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Цукор в крові або глюкоза є основним джерелом енергії для клітин в організмі. Цей тип цукру трапляється в борошні, меді, моркві та рисі, серед інших харчових продуктів. Потрібно постійно контролювати рівень цукру в крові.

Ця енергія допомагає виконувати важливі функції, такі як травлення, функціонування серця та синапсів, а також інші. Цукор в нашій крові, повинен бути у межах від 70 до 110 мг/дл, щоб максимально використовувати його переваги без негативних наслідків для здоров’я.

Високий рівень цукру в крові називається гіперглікемією і може спричинити пошкодження різних органів. А коли ваш цукор у крові перевищить 180 мг/дл, діагноз буде інший – цукровий діабет. Важливо постійно перевіряти свій рівень цукру в крові, оскільки це може спричинити багато ускладнень.

Що таке гіперглікемія?

Гіперглікемія – це стан, коли рівень цукру в крові перевищує 140 мг/дл. Цей стан може виникнути через одну з двох конкретних причин:

 • У вашій підшлунковій залозі є проблеми з утворенням потрібної кількості інсуліну, гормону, який відповідає за регулювання рівня цукру в крові.
 • Організм не може правильно використовувати інсулін.

У будь-якому випадку вирішальним є відвідування лікаря, щоб дізнатись, які ліки вам потрібні, дізнатися про необхідні зміни у вашому раціоні та про кількість вправ, які вам потрібно виконувати.

Високий рівень цукру в крові: симптоми

Гіперглікемію важко виявити, якщо ви недостатньо уважно звертаєте увагу, але завжди є симптоми. Найкраще, що можна робити це проводити медичний огляд кожні 6 місяців, щоб отримати ранній діагноз щодо будь-яких змін, які відбуваються у вашому організмі.

Тест на рівень цукру, як правило, дуже дешевий і простий. У вас візьмуть н евелику кількість крові, і це все. У будь-якому випадку симптоми, за якими потрібно стежити, це:

1. Полідипсія

полідипсія виникає коли рівенць цукру в крові підвищений

Це термінова і перебільшена потреба пити воду. Вона, як правило, супроводжується відчуттям сухості в роті. Важливо пити стільки води, скільки вам потрібно, оскільки так організм прагне регулювати рівень цукру в крові.

Тим не менш, варто пам’ятати, що проблема буде до тих пір, поки ви не нормалізуєте рівень цукру в крові. Щоб допомогти, додайте деяку спортивну активність у свій день і приймайте ліки, які вам прописав лікар.

2. Ураження шкіри

Надмірна кількість цукру у вашій крові може спричинити виникнення ураження шкіри, відмітки кольору кави на ногах, почервоніння на обличчі та сухість шкіри. Ваші нігті, долоні та підошви також можуть бути жовтими.

Якщо ви помічаєте, що у вас з’являються синці, і, здається, що вони тримаються значно довше, ніж звичайно, відвідайте свого лікаря, як тільки зможете. Не можна ігнорувати ці симптоми, оскільки вони можуть пошкодити кров’яні судини.

3. Зміни настрою

у дівчини агресивний характер

Гіперглікемія може викликати багато змін у вашому настрої, такі як дратівливість або депресія. Є люди, які мають більш грубий або агресивний характер, але якщо це не є чимось загальним для вас, це може бути симптомом.

Пам’ятайте, що емоції залежать від хімічних процесів у мозку, і ці процеси впливають на рівень цукру в крові.

4. Слабкість і сонливість

Через те, що ваші клітини не здатні ефективно поглинати цукор в крові, енергетичні рівні виснажуються. Це може призвести до:

 • Слабкості
 • Надмірної втомленості
 • Сонливості

Щоб вирішити цю проблему, дуже важливо, щоб ви їли достатньо свіжих овочів, щоб отримати високоякісні вітаміни та мінерали. Якщо проблема дуже серйозна, лікар може прописати вам деякі добавки.

5. Повільне загоєння ран

Гіперглікемія викликає серйозну зміну коагуляції. Це, у свою чергу, спричиняє проблему швидкості загоєння ран. Ця зміна також може спричинити виникнення гематом або синців.

Якщо ви помітили, що будь-які рани не загоюються довгий час, і вони не зцілюються так швидко, як звичайно, вам потрібно звернутися до лікаря. Щойно ви повернете контроль над рівнем цукру в крові, це перестане бути проблемою.

6. Проблеми з зором

у хворих з діабетом виникають проблеми з зором

Маленькі вени, судини в сітківці та зоровий нерв можуть проявляти ознаки ушкодження в результаті гіперглікемії. Серед проблем, які можуть спричинити цей збиток:

 • Затуманений зір.
 • Темні плями у вашому полі зору.
 • Болі навколо очей.
 • Труднощі зосередження на близьких об’єктах у бічному периферичному зорі.

Регулярні відвідування офтальмолога можуть допомогти визначити ці проблеми та знизити рівень цукру в крові.

7. Сексуальні проблеми

Пошкодження нервів і кровоносних судин, викликаних високим вмістом цукру в крові, може спричинити зміни сексуальних функцій як у чоловіків, так і у жінок. У чоловіків гіперглікемія може викликати:

 • Неможливість досягти або зберегти достатньо міцну ерекцію, щоб мати статевий акт.
 • Ретроградна еякуляція – це зміна, внаслідок якої частина або все сперма протікає через сечовий міхур через кінець члена під час еякуляції.

З іншого боку, у жінок це може викликати:

 • Вагінальну сухість.
 • Відсутність зменшеного лібідо.
 • Болісний статевий акт.

Ви помітили ці симптоми у себе? Якщо це так, не соромтеся і відвідайте лікаря якомога швидше. • Hernánez AQ., Granja LL., Sosa AL., Papel de la insulina en el tratamiento de la diabetes mellitus tipo 2. Revista Cubana de Medicina General Integral, 1997.
 • Jenkins DW, Jenks A. Exercise and Diabetes: A Narrative Review. J Foot Ankle Surg. 2017 Sep-Oct;56(5):968-974. doi: 10.1053/j.jfas.2017.06.019. PMID: 28842107.
 • Islam MA, Amin MN, Siddiqui SA, Hossain MP, Sultana F, Kabir MR. Trans fatty acids and lipid profile: A serious risk factor to cardiovascular disease, cancer and diabetes. Diabetes Metab Syndr. 2019 Mar-Apr;13(2):1643-1647. doi: 10.1016/j.dsx.2019.03.033. Epub 2019 Mar 16. PMID: 31336535.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.