7 переваг спання голяка

Чи знаєте ви, що, якщо спати голими, це може поліпшити кровообіг і запобігти інфекціям? У холодному навколишньому середовищі бактерії не можуть вижити.
7 переваг спання голяка

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Науковці довели, що сон має важливе значення для доброго здоров’я. Турбота про ваш фізичний стан передбачає хороший сон, а не тільки дієти й фізичні вправи.

Що стосується сну, вчені виявили, що спати голими може бути дуже корисно.

Хоча часто вважають, що голими сплять ті люди, які ведуть активне сексуальне життя, це поширена помилка.

Ми розповімо вам, чому, залишивши піжаму в ящику, ви можете отримати позитивні наслідки.

Менше означає більше: спати голими корисно

1. Кращий відпочинок

чому краще спати голим
Незалежно від того, наскільки одяг тонкий, він обмежує вашу свободу руху. З іншого боку, без нього ви можете рухатися так вільно, як вам подобається.

Хоча це часто не беруть до уваги, одяг заважає спати.

2. Боротьба з ризиком інфекцій

Коли ви спите без одягу, температура тіла знижується. У результаті бактеріям складніше знайти тепло, щоб вижити на вашому тілі.

Саме тому ми рекомендуємо спати без одягу навіть у зимовий час: простирадла і ковдри забезпечують достатню кількість покриття, що дозволяє уникнути надлишкового нагрівання тіла, коли кількість бактерій в навколишньому середовищі збільшується.

3. Спалювання більшої кількості калорій

Якщо у вас хороша терморегуляція, тіло охолоджується таким чином, що активує гормони, щоб генерувати тепло. Таким чином, ви спалюєте енергію завдяки процесу, який сприяє втраті ваги.

Крім того, хороший нічний відпочинок знижує рівень тривоги. Коли у вас стрес, ви, як правило, їсте більше, а це значить, що, якщо ви спите голими, ви їстимете менше.

4. Збереження молодості

гарний сон це гарний настрій
Як ви щойно дізналися, якщо спати голими, температура тіла знижується. Ми не раз говорили на нашому блозі, що холод захищає клітини й уповільнює процес старіння.

Це відбувається завдяки мелатоніну – гормону, відповідальному за запобігання відмиранню клітин. З іншого боку, він також покращує якість сну.

Він працює настільки добре, що його часто називають «природним снодійним».

5. Зміцнення м’язів і кісток

Коли ваш організм намагається регулювати температуру, він пробуджує гормональну систему, у тому числі гормони росту.

Перевагою є те, що цей гормон збільшує функціональність ваших м’язів і кісток.

6. Сон без одягу покращує кровообіг

Ми згадали про відсутність свободи пересування, а тепер зауважимо, що одяг пригнічує кровоносну систему, що безпосередньо впливає на серцево-судинну систему.

У певному сенсі ви можете розглядати сон як процес відновлення здорового кровотоку.

7. Підвищення самооцінки

самооцінка
Коли ваше тіло безпосередньо торкається простирадл, рівень окситоцину (“любовного нейрону”) збільшується. Прямим наслідком є те, що ви почуваєтеся більш чуттєвими, навіть коли одні в ліжку.

Переваги в цьому випадку виходять за рамки сексуальної активності, оскільки це створює внутрішнє відчуття комфорту, що після пробудження дозволяє вам почуватися більш привабливими, тож ви виходите з дому з більшою впевненістю.

Секрет для збільшення переваг: приймайте душ перед сном

Причина проста: різні температури активують систему регулювання температури тіла.

Тепер у вас немає виправдань, щоб не спробувати! Зніміть піжаму і спробуйте спати без одягу. Скоро ви побачите, як змінюється ваше життя.  • Benoit, O. (1980). Le sommeil. Enfance. https://doi.org/10.3406/enfan.1980.3399
  • Fundación Iberoamericana de Seguridad y Salud Ocupacional. (2012). Dormir bien para un mejor rendimiento en el trabajo. Dormir Bien Para Un Mejor Trabajo Mejora El Rendimiento.
  • Parga, N. (2010). Dormir Bien. Consejo Editorial de Educación Pública Del Royal College of Psychiatrists. https://doi.org/10.1517/13543784.7.5.803

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.