Впевненість у собі. Ставте на себе

Навіть якщо вам доводилося провалюватися тисячі разів, ви не повинні втрачати впевненість у собі. Ми розповімо, як врешті повірити в себе.
Впевненість у собі. Ставте на себе

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

Рано чи пізно кожна людина переживає почуття провалу або навіть поразки. Часом так складно повернути впевненість у собі.

Це не означає, що у вас немає віри в себе, хоча й може свідчити, що ви опустили щось важливе в житті.

Впевненість у собі дає те, що потрібне людині, щоб досягнути своїх бажань, адже лише вона сама знає власні сильні сторони й обмеження.

То чому б від сьогодні не почати ставити ставки на себе?

Радимо прочитати: “Ви заслуговуєте бути щасливими

Якщо ви хочете, ви можете

Без сумніву, не все завжди відбуватиметься ідеально й часом існують обмеження в певних аспектах життя.

Але якщо ви всім серцем хочете щось зробити, то що ж зупиняє вас? Можливо, певні чинники впливають на самооцінку, яку повинна мати кожна людина. Особливо, зовнішні чинники.

дівчина ловить світлячків

Якщо ви хочете чогось, то можете це мати. Однак потрібно чітко ставити цілі.

Ніколи не дозволяйте масштабам своїх мрій бентежити вас. Іноді людина може почуватися малою, але це не більше, ніж просто прояв власної невпевненості. Хочете чогось – боріться за нього. І тоді матимете дуже хороші шанси отримати бажане.

Вчіться з власних помилок

Легко почати вірити в те, що поразка принижує людину, що вона повинна змусити її повернутися назад і викликати почуття сорому. У багатьох із нас дивовижні цілі, але ми не досягаємо їх, тому що стикаємося з невдачами.

Поразка – це просто можливість навчитися. Це спосіб повернутися в реальність і змінити напрямок шляху. Кожен має право на невдачі. Неправильно лише опускати руки і не намагатися пробувати далі.

Ніколи не здавайтеся лише тому, що провалилися. Рухайтеся вперед, доки не досягнете всього, на що здатні.

Ніколи не порівнюйте себе

Порівняння ніколи не зроблять вас кращими. Не варто порівнювати себе з іншими, адже немає двох однакових людей. Усі ми різні та маємо різні сильні та слабкі сторони.

Важливо працювати над собою, а не намагатися перевершити інших.

Впевненість у собі приходить тоді, коли людина сприймає себе як особистість, якій не потрібно “копіювати” когось іншого. Ви унікальні, а порівняння лише посилюватиме відчуття невпевненості.

Не дозволяйте, щоб це сталося. Вірте в себе, адже той, хто дивиться на інших, завжди програє.

феї з крильцями

Зосередьтеся на своїх досягненнях

Іноді важко ставити на себе, коли одне за одним усе йде не так. Хоча людина знає, що невдачі є важливими для досвіду та руху вперед, почуваєте так, ніби вперлася головою в стіну та не може більше з нею боротися.

Якщо таке трапляється – а, швидше за все, це бувало з вами вже не раз – не переживайте. Потрібно подивитися на свої досягнення і не ставитися до себе занадто строго.

Старайтеся пам’ятати навіть про найменші здобутки, адже вони всі відіграли суттєву роль.

Так ви зможете штовхати себе вперед і вибратися з колії, у якій зараз перебуваєте.

Іноді перепони на шляху виникають не через складнощі, а саме ваше ставлення до речей спричиняє невдачі. Зосередьтеся на досягненнях, щоб покращити свою самооцінку та рухатися далі.

Ставте реалістичні цілі

Ви не зможете побудувати позитивну самооцінку, якщо ставитимете в житті лише недосяжні цілі. Усі зусилля втілити такі мрії ніколи не матимуть плідних результатів.

Причина в тому, що їх просто неможливо виконати.

слони канат хлопчик на велосипеді

Через це важливо навчитися брати на себе менші цілі, які ви знаєте, що можете досягнути. Намагайтеся не будувати планів, які занадто грандіозні або нереальні.

Так ви зможете уникнути розчарувань на своєму шляху.

Впевненість у собі

Остання наша порада: завжди ставте на себе, адже впевненість у собі це те, що потрібно розвивати свідомо.

Якщо хочете щось, скажіть собі: “Так! Я можу.” Звісно ж, нормально відчувати сумніви або мати погані дні, коли ви не вірите в себе так, як треба.

Попри все це, тримайте спину рівно та ризикуйте заради себе. Якщо ви провалилися, якщо мрії розбито, якщо на шляху виникає безліч перепон, найкраще, що можна зробити – ставити на себе.

У цьому випадку ставка завжди зіграє і ви переможете.

будинки на дереві

Ви коли-небудь зневірювалися? А скільки разів робили ставки на себе? Якщо вам бракує впевненості у власних силах, сподіваємося, що наша стаття допоможе відновити її.

Відтепер ви почнете ставити на себе?  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.