7 природних альтернатив ібупрофену

Основними проблемами, які виникають в результаті щоденного зловживання ібупрофеном у великих дозах є діарея, проблеми з животом, виразки, головні болі й навіть проблеми з серцем та ризик серцевого нападу. Є різні рослини і природні засоби, які ви можете застосувати всякий раз, коли ваше здоров'я не в серйозній небезпеці.
7 природних альтернатив ібупрофену

Останнє оновлення: 16 лютого, 2019

В ібупрофену, як і у будь-яких інших ліків, є ряд різних несприятливих побічних ефектів. Проблема ще й у тому, як легко ми можемо купити багато різних ліків без рецепта і займатись самолікуванням. У більшості випадків така самостійна терапія проходить без дотримання необхідних термінів лікування і врахування правильного дозування. Основними характеристиками ібупрофену є: болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий, і саме тому він так широко поширений і часто застосовується.

Ваш лікар не просто так єдиний, хто може призначати вам ліки для вашої конкретної ситуації та пояснювати вам, як їх правильно вживати. Щоб запобігти помилкам, треба звернутися до лікаря при будь-яких проблемах зі здоров’ям. Але в не дуже серйозних ситуаціях, ви можете спробувати скористатись натуральними засобами, щоб полегшити біль більш традиційним способом. Будь ласка, пам’ятайте, що природні ліки  також  можуть мати побічні ефекти, тому ми наполегливо рекомендуємо поговорити з вашим лікарем, перед тим як починати будь-яке лікування.

Основними проблемами, які можуть виникнути в результаті щоденного вживання ібупрофену в великих дозах є діарея, проблеми з травною системою, виразки, головні болі та навіть проблеми з серцем і ризик серцевого нападу.

Які є природні альтернативи ібупрофену?

Є різні рослини та природні засоби, які ви можете застосувати щоразу, коли ваше здоров’я не знаходиться в серйозній небезпеці.

І, звичайно, якщо ви не почуваєтеся краще після лікування – ви повинні проконсультуватися з лікарем якомога швидше.

Ось 7 природних альтернатив ібупрофену.

Природні протизапальні засоби:

Куркума
куркума замість ібупрофену

Куркума має протизапальні властивості. Вона допомагає вашим суглобам залишатися здоровими. Ви можете знайти її у вигляді порошку, а також у формі таблеток.

Протипоказання

Куркуму не варто вживати дітям у віці до трьох років, якщо ви приймаєте антиагреганти, у передопераційному періоді або якщо у вас є камені в жовчному міхурі. Її використання також не рекомендується під час вагітності.

Арніка

Вона має протизапальну і болезаспокійливу дії. Її, як правило, використовують при болях, в тому числі м’язових, і ревматоїдному артриті. Ви можете використовувати її у вигляді настоянки з чайної ложки сухої рослини і чашки води. Нанесіть її на уражені ділянки чистою тканиною.

Тільки для зовнішнього застосування. У жодному разі не приймайте її всередину.

Червоний перець

перець замість ібупрофену
Він має болезаспокійливу і протизапальну дію. Скористайтеся його лікувальним ефектом, просто додавши перець до ваших улюблених страв. Не забувайте, що це надасть їм сильний пряний аромат. Вам потрібно буде додати чверть чайної ложки червоного перцю до склянки гарячої води. Пийте настій повільно протягом дня.

Ви також можете знайти його у формі мазі, крему або олії у магазині з натуральними продуктами. Будьте обережні, не вдихніть його і запобігайте контакту з вашими слизовими оболонками. Необхідно мити руки після того, як торкалися його, або використовувати рукавички, щоб бути в безпеці.

Верба біла

Через її знеболювальні ефекти вербу використовують для зняття менструальних болів, м’язових болів, головних болів, а також у випадках артриту і лихоманки.

Локриця

локриця замість ібупрофену
Ви можете знайти локрицю в супермаркеті, аптеці або трав’яних магазинах у формах таблеток, капсул, крему і т.д. Але пацієнти з цукровим діабетом II типу, високим кров’яним тиском, низьким вмістом калію в крові, гепатитом і під час вагітності повинні оминати її.

Намагайтеся не використовувати її одночасно з іншими препаратами. Розкажіть своєму лікарю про використання локриці.

Імбир

Він має болезаспокійливі та протизапальні властивості. Ви можете використовувати його зовнішньо при артриті, синдромі зап’ястного каналу, травмах, вивихах тощо.

Їжа з протизапальними властивостями

 • Риба (форель, лосось, сардини);
 • Рослинні олії, такі як оливкова або лляна;
 • Горіхи і зелень, насіння льону, мигдаль, фундук.

Якщо ви страждаєте від якихось запальних хвороб, включіть ці продукти до свого раціону.

Після того, як ви дізнались про серйозні побічні ефекти таких препаратів, як ібупрофен – спробуйте використовувати природні рішення. Не забувайте, що необхідно пройти повне обстеження лікаря для визначення правильних доз і термінів лікування.

Проте той факт, що вони є природними, не означає, що ви можете зловживати їх споживанням або що ви можете використовувати їх у будь-яких випадках. Запишіться на кваліфіковану консультацію, і, якщо ви використовуєте природні препарати за призначенням, ви не повинні зіткнутися з жодними проблемами.

Пам’ятка

Якщо ви проходите курс лікування – це не той варіант, щоб відмовитися від фармацевтичних препаратів і лікуватися цими природними засобами. Ці методи рекомендовані тільки для тих, хто не хоче приймати ліки у випадку невеликих болів, які не є ознакою серйозного захворювання. • Mohiuddin, E., Asif, M., & Sciences, A. (2010). CURCUMA AND CURCUMIN : A REVIEW ARTICLE. Curcuma and Curcumin. https://doi.org/10.1016/j.apjtm.2016.10.010
 • Shiffman, M. A. (2012). Arnica montana. In Aesthetic Medicine: Art and Techniques. https://doi.org/10.1007/978-3-642-20113-4_28
 • Pegard, A., Brizzard, G., Fazari, A., Soucaze, O., Abad, P., & Djian-Caporalino, C. (2005). Capsicum annuum. Phytopathology. https://doi.org/10.1094/PHYTO-95-0158
 • Untergattung, S. (2006). Salix alba. Enzyklopädie Der Holzgewächse. https://doi.org/citeulike-article-id:13745525
 • Glycyrrhiza glabra. (2005). Alternative Medicine Review. https://doi.org/10.1021/jf0703553
 • Vasala, P. A. (2012). Ginger. In Handbook of Herbs and Spices: Second Edition. https://doi.org/10.1533/9780857095671.319
 • Hewlings S, Kalman D. Curcumin: A Review of Its’ Effects on Human Health. Foods. 2017;
 • T. I, J.C. M-M, P. B, V. R, B. P. Effectiveness and Safety of Arnica Montana in Post-Surgical Setting, Pain and Inflammation. Am J Ther. 2016;
 • Kim CS, Kawada T, Kim BS, Han IS, Choe SY, Kurata T, et al. Capsaicin exhibits anti-inflammatory property by inhibiting IkB-a degradation in LPS-stimulated peritoneal macrophages. Cell Signal. 2003;
 • Shara M, Stohs SJ. Efficacy and Safety of White Willow Bark (Salix alba) Extracts. Phytotherapy Research. 2015.
 • Dastagir G, Rizvi MA. Glycyrrhiza glabra L. (Liquorice). Pakistan Journal of Pharmaceutical Sciences. 2016.
 • Mashhadi NS, Ghiasvand R, Askari G, Hariri M, Darvishi L, Mofid MR. Anti-oxidative and anti-inflammatory effects of ginger in health and physical activity: Review of current evidence. International Journal of Preventive Medicine. 2013.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.