8 причин, чому ваша сеча погано пахне

Якщо сеча погано пахне, це зазичай пов'язано з раціоном або зневодненням. Проте якщо це триває довго, варто звернутися до фахівця, щоб визначити, чи є у вас серйозніші проблеми.
8 причин, чому ваша сеча погано пахне

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Ви помітили, що ваша сеча погано пахне? Ви хочете дізнатися причини? Якщо це так, читайте далі, і ми розповімо вам про найпоширеніші причини.

Сеча має характерний запах через сечовину. Відповідно до концентрації сечовини в організмі ваша сеча має сильніший або слабкіший запах.

Як правило, ваша сеча не має сильного або неприємного запаху.

Коли виникає поганий запах, це ознака того, що щось відбувається у вашому організмі. Можливо, треба лише змінити раціон. Або це може бути також пов’язано з більш серйозною проблемою зі здоров’ям.

1. Сеча погано пахне через зневоднення

зневоднення і запах сечі
Коли ви раптом помітили сильний запах сечі, зверніть увагу на кількість води, яку ви випили за останні пару днів.

Пам’ятайте, що треба пити 8 склянок води на день. Якщо ви цього не зробили, це може призвести до виникнення проблеми.

Якщо саме зневоднення є причиною поганого запаху, ви помітите, що сеча стала темно-жовтою або оранжевою та має запах аміаку.

Як правило, проблема зникає, коли ви п’єте більше звичайної води.

Якщо цей колір сечі супроводжується слабкістю або крайнім виснаженням, це може бути пов’язано із сильним зневодненням. У цьому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.

2. Сечові інфекції

Ще одна з можливих причин того, чому ваша сеча погане пахне, – сечові інфекції. Найпоширеніші симптоми:

 • гострі потреби сходити в туалет
 • печіння під час сечовипускання
 • біль у животі

Найбільш поширеними бактеріями в цих інфекціях є E. Coli. Важливо звернутися до лікаря, щоб отримати необхідне лікування.

3. Діабет

сеча погано пахне через діабет
Ваша сеча має поганий запах? Якщо це так, то якомога швидше треба звернутися до лікаря, адже це може бути одним із симптомів діабету.
 • Якщо ви вже є діабетиком і приймаєте таблетки, переконайтеся, що ви дотримуєтеся лікарського режиму, адже цей запах означає, що ви не робите те, що маєте робити.
 • Якщо ви вводите інсулін і потрібно трохи часу для того, щоб він подіяв, поговоріть із лікарем. Запитайте, чи може цей запах бути побічним ефектом, а не ознакою високого рівня цукру в крові.

4. Проблеми з печінкою

Інша причина, через яку ваша сеча може мати поганий запах, – проблеми з печінкою.

Якщо це так, сеча погано пахне поруч із такими симптомами:

 • нудота
 • блювота
 • біль у животі
 • жовті очі
 • слабкість
 • втрата ваги

5. Переїдання

цибуля і поганий запах сечі
Одна з основних причин поганого запаху сечі пов’язана з вашим раціоном.

Якщо ви помітили цю проблему після того, як ви поїли, наприклад, спаржу, вам не потрібно турбуватися, оскільки ця проблема швидко зникне.

Деякі продукти, які викликають цей розлад:

 • цибуля
 • часник
 • брюссельська капуста
 • карі
 • лосось
 • алкоголь
 • кава

Ви все ще маєте цю проблему, навіть якщо ви не їли ці продукти деякий час? Скільки солі ви додаєте до ваших страв?

Велика кількість солі в раціоні може зробити вашу сечу більш концентрованою. Це дає їй сильніший запах.

Спробуйте зменшити кількість солі, яку ви їсте. Це також може бути корисним для здоров’я вашого серця.

6. Вагінальний душ

Є деякі жінки, які роблять вагінальний душ. Якщо ви почали це робити та помітили поганий запах сечі, вам краще якнайшвидше зупинитися.

Вагінальний душ не тільки очищає піхву. Він також пошкоджує бактерії в інтимній ділянці. У результаті поганий запах погіршується.

Якщо у вас погано пахне з піхви вже декілька місяців, ви повинні проконсультуватися з лікарем, а також не проводити цю процедуру. Лікар може сказати вам, чи є у вас реальна проблема, або це щось нормальне. Вам також скажуть, чи потрібне лікування чи ні.

7. У вас овуляція

сеча погано пахне через овуляцію
Ті ж гормони, які допомагають вам під час періоду вагітності (естроген і прогестерон), також регулюють ваш менструальний цикл.

Ці гормони незначною мірою впливають на запах сечі. Тому, коли у вас овуляція, ви можете помітити, що сеча має поганий запах, подібний до аміаку.

8. Певні ліки, добавки та вітаміни

Остання причина поганого запаху сечі пов’язана з ароматизаторами, які використовують у лікарських засобах, добавках і вітамінах. Можливо, вони вам допомагають, але вони також можуть впливати на запах і колір вашої сечі.

Є також ліки, після прийому яких, сеча погано пахне.

Рекомендуємо поговорити з лікарем, щоб перевірити, чи це нормально.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.