8 способів позбутися здуття живота

Інколи нам не вдається гарно та вчасно поїсти корисними стравами. Таке недбайливе ставлення до свого організму може викликати здуття живота.
8 способів позбутися здуття живота

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Чи мрієте Ви назавжди позбутися здуття живота та неприємних відчуттів пов’язаних із цим розладом? 

У цій статті ви знайдете кілька ефективних порад, які допоможуть вам швидко та без зайвих зусиль позбутися здуття живота.

1. Масаж від надмірного газоутворення

Дуже часто причиною здуття живота є накопичення газів в організмі.

На щастя, у цьому випадку проблему легко вирішити за допомогою нескладного масажу.

Що робити?

  • Покладіть долоню на пупок. Пальці мають прилягати до тіла та бути в горизонтальному положенні. Головною точкою впливу є місце, над яким розташується вказівний палець.
  • Щойно ви відшукаєте потрібну точку, почніть робити легкий масаж коловими рухами за годинниковою стрілкою. Робіть цю процедуру 2-3 хвилини.
  • Ви зрозумієте, що все робите правильно, якщо відчуєте збільшення кількості слини у ротовій порожнині.

2. Масаж від затримки рідини в організмі

масаж від здуття живота

Накопичення рідини у тканинах може стати причиною здуття живота. Щоб вирішити цю проблему, достатньо зробити легкий масаж.

Що робити?

  • Як і у попередньому випадку, за орієнтир знову необхідно взяти ділянку пупка. Утім, цього разу вам знадобиться відшукати точку, яка розташована на два пальці вище нього.
  • Обережно натисніть на цю точку та масажуйте її 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою, а після цього у протилежному напрямку.

Масаж для покращення процесу травлення

Цей вид масажу має здатність стимулювати роботу кишківника та запобігати появі закрепів, які також можуть бути причиною здуття живота.

Що робити?

  • Для цього виду масажу відправною точкою є частина тіла на чотири пальці нижче пупка. Помасажуйте цю точку 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою, а потім у зворотньому напрямку.
  • Завдяки цим декільком простим рухам ви зможете покращити перистальтику шлунка.
  • Цей вид масажу допоможе не лише забути про закрепи, але й позбутися здуття живота.

4. Вода з лимонним соком допоможе позбутися здуття живота

лимонна вода від здуття живота

Чи знали ви, що склянка теплої води з лимонним соком за 15-20 хвилин до сніданку допоможе відрегулювати рівень кислотності в організмі та усунути печію?

Цей напій має здатність усувати відрижку та запобігати утворенню газів у кишківнику. До того ж, розчин води з лимоном є потужним джерелом вітамінів С.

5. Відмовтеся від латте на сніданок

Кава з молоком є одним з найпопулярніших напоїв для сніданку.

Втім, якщо ви хочете покращити власне самопочуття та позбутися здуття живота, радимо відмовитися від цього напою та обрати кориснішу альтернативу.

Зверніть увагу, що молоко стимулює вироблення шлункових соків та кислот.

Кава має подібний вплив на організм, тож поєднання цього напою з молоком є неймовірно шкідливим для людини.

Що робити?

  • Якщо ви звикли вживати молочні продукти на сніданок і не можете одразу від них відмовитися, радимо замінити молоко на натуральний білий йогурт. Таким чином ви не тільки вживатимете безпечний продукт, але й наситите організм незамінними для травлення бактеріями.

6. Щоб позбутися здуття живота, не вживайте алкоголь натщесерце

алкоголь і здуття живота

Не забувайте, що алкогольні напої також підвищують рівень кислотності в організмі.

Найгірший вплив на організм має алкоголь, випитий натщесерце, адже він сповільнює процес травлення та руйнує стінки органів травної системи.

Якщо ви регулярно вживаєте алкогольні напої, не забувайте, що вони руйнують мікрофлору кишківника та шлунка.

Вживайте алкоголь лише у помірних кількостях та ніколи не пийте напоїв із вмістом алкоголю натщесерце.

7. Вичіть зі свого раціону жирну їжу

Звісно, регулярне споживання жирної їжі шкодить всім без винятку, а не лише тим, хто хоче позбутися здуття живота.

Не забувайте, що страви з фаст-фуду та десерти з високим вмістом цукру не лише довго перетравлюються, але й сповільнюють весь процес травлення.

Що важче вашому організму засвоїти їжу, то більше газів він накопичує.

Якщо ви хочете позбутися здуття живота та важкості у шлунку після споживання жирної їжі, ми радимо збагатити свій раціон свіжими фруктами та овочами.

За умови дотримання принципів правильного харчування та збалансованого раціону вже за короткий період часу ви помітите суттєве покращення власного самопочуття.

8. Вживайте їжу з високим вмістом клітковини

Звісно, корисні продукти з високим вмістом клітковини є незамінними для організму, але споживати їх потрібно у помірній кількості.

Потурбуйтеся про те, щоб кожного дня отримувати добову норму свіжих фруктів, овочів, ягід та бобових культур. Утім, не варто ними зловживати та переїдати.

Надлишок клітковини в організмі може призвести до надмірного газоутворення та здуття живота.

До того ж, велика кількість клітковини часто стає причиною сповільнення процесу травлення та погіршення роботи кишківника.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.