Здоровий кишківник – здорова шкіра

Коли кишківник отруєний токсинами, все це проявляється на шкірі, яка є показником того, що організм намагається вивести токсини через епідерміс.
Здоровий кишківник – здорова шкіра

Останнє оновлення: 25 грудня, 2018

Багато людей мають проблеми зі шкірою, особливо це стосується тих, хто зіштовхнувся з проблемою акне у період статевої зрілості. Але варто пам’ятати, що кишківник також є відповідальним за здоров’я шкіри.

Саме тому ці люди постійно перебувають у пошуках альтернативних засобів для лікування шкіри.

У магазинах є безліч засобів для лікування сухості шкіри, кремів проти зморщок, а також засобів, які сповільнюють процес старіння. Однак варто пам’ятати, що зовнішність є віддзеркаленням тих процесів, які відбуваються всередині.

Зовнішні та внутрішні зміни в організмі впливають на здоров’я шкіри

кишківник та шкіра

По-перше, не варто забувати, що здоров’я шкіри безпосередньо пов’язане з основними змінами, що відбуваються всередині організму.

Насправді, такі хвороби шкіри, як акне, розацеа, екзема, дерматит або псоріаз є лише симптомами тих процесів, що відбуваються в організмі.

Засоби для лікування шкіри

Варто подивитися глибше, оскільки суть проблеми не на поверхні, особливо у випадку захворювань шкіри та їхнього лікування.

У цьому випадку лікування має бути функціональним. Таке лікування охоплює виявлення причин певного виду болю у пов’язаних між собою системах організму.

Приміром, функціональна медицина лікує акне та багато інших захворювань шкіри. Сюди належать запалення, викликане автоімунною реакцією. В усіх випадках, функціональна медицина сфокусована на кожному окремому хворому, з його індивідуальними потребами і проблемами.

здорава шкіра

Вилікуйте кишківник – вилікуєте шкіру

Щоб кишківник прийшов у норму, треба, перш за все, пройти лабораторні дослідження. Аналіз калу схарактеризує роботу кишківника. Варто провести дослідження на наявність певних мікроорганізмів.

Аналізи виявлять рівень бактерій, що наявні в організмі. На проходження низки лабораторних досліджень можна витратити декілька днів.

Аналіз крові

Аналіз крові допоможе виявити рівень пошкодження захисної функції кишківника.

Деякі залишки їжі, що не перетравилася, а також бактерії можуть потрапляти у кров. Це викликає запалення, що є своєрідною відповіддю організму.

Дієта під час лікування кишківника та покращення стану шкіри

дівчина з гранатом

Найбільш шкідливими продуктами для кишківника є оброблені харчові продукти. Вони містять токсичні елементи у своєму складі. Жоден з таких продуктів не перетравлюється правильно.

Але є і багато корисної їжі.

Серед тих продуктів, що сприяють поліпшенню роботи кишківника та стану шкіри, можна назвати такі:

Бульйон з кісток

Майже кожен куштував цю страву ще з дитинства. Це традиційна страва для хворих. А крім того, такий бульйон містить колаген , надзвичайно корисний компонент для лікування шкіри та кишківника.

Трав’яний чай

Є безліч видів трав’яних чаїв, які є високоефективними від хронічних інфекцій.

Один із них відомий під назвою «Шведська гіркота», що добре себе зарекомендував для лікування певних хвороб. Він ідеально підходить для нормалізації роботи шлунка.

Зелені та квашені овочі

Деякі квашені овочі містять корисні пробіотики для нормалізації рівня внутрішнього балансу мікроорганізмів. Така їжа сприяє тому що кишківник та його функції відновлюються і допомагає покращити стан шкіри.

До свого раціону варто додати такі продукти:

  • Квашена капуста
  • Кімчі

Печінка

Це ідеальний продукт, збагачений біологічними речовинами, що добре всмоктуються. Однак не потрібно зловживати цим продуктом.

Кокосова олія

Деякі види жирів є дуже важливими для лікування кишківника і відновлення нормального стану шкіри. Кокосова олія насичує організм природними протимікробними елементами. Окрім того, вона дуже корисна для здоров’я епідермісу.

Ферментовані продукти

Певні види ферментованих продуктів із вмістом лактози, наприклад, кефір, збагачені корисними пробіотиками. Це дуже важливо для шкіри, оскільки завдяки споживанню таких продуктів вона набуває привабливішого зовнішнього вигляду.

Ферментована олія печінки тріски є іншим корисним інгредієнтом. Така олія збагачена певними поживними речовинами: вітамінами A, D та K2. До того ж, це прекрасний засіб для лікування шкіри.

Зв’язок між кишківником і шкірою

Псоріаз – це найбільш характерний приклад того, як організм намагається позбутися токсинів, які накопичилися всередині. Для цього, він фільтрує їх через стінки кишківника. Цей процес називається «синдромом подразненого кишківника».

Різні дослідження свідчать про те, що  пацієнти, які мають подібні захворювання, приміром хворобу Крона та виразковий коліт, також мають проблеми зі шкірою.

Крім того, целіакія зазвичай теж викликає проблеми зі шкірою. Висока нестерпність до глютену проявляється через появу вад на шкірі.  • U.S. Department of Health and Human Services. (2010). How Tobacco Smoke Causes Disease: The Biology and Behavioral Basis for Smoking-Attributable Disease: a report of the Surgeon General. Surgeon General Report. https://doi.org/10.1037/e590462011-001
  • Buchen, L. (2010). Microbiology: The new germ theory. Nature. https://doi.org/10.1038/468492a
  • Noblett, K. L., & Cadish, L. A. (2014). Sacral nerve stimulation for the treatment of refractory voiding and bowel dysfunction. American Journal of Obstetrics and Gynecology. https://doi.org/10.1016/j.ajog.2013.07.025

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.