8 способів, щоб усунути запах поту

16 Січня, 2019
Насправді досить багато речей можуть призвести до надмірного потовиділення. Щоб усунути запах поту, потрібно спершу вияснити причину такої проблеми, а потім підібрати правильний засіб залежно від типу шкіри й індивідуальних особливостей.
На ринку можна знайти багато продуктів, які обіцяють швидко й легко усунути запах поту. Вони чудово розрекламовані, утім, на жаль, не завжди ефективні. Для багатьох людей надмірне потовиділення на різних ділянках тіла є вагомою проблемою, яка впливає на їхнє самопочуття, соціальне життя та самооцінку. Зокрема, проблема може розвинутися під пахвами, на стопах, обличчі чи деінде.

Рясне потовиділення помітне не лише на одязі, воно спричиняє неприємний запах, який досить важко усунути.

Якщо ви добре розумієте, про що йдеться, і вже багато часу боретеся з цією проблемою, знайте, що рішення є.

Нижче ми розповімо про деякі найефективніші методи, які допомагають усунути запах поту.

Крім того, ви зможете забути про непривабливі сліди на одязі, станете впевненішими в собі та покращите стан шкіри, адже пори зможуть нормально дихати.

8 Ефективних методів, які допоможуть усунути запах поту

1. Антибактеріальний гель

антибактеріальне мило

Часто, особливо коли на вулиці стає спекотно, ми починаємо пітніти більше, ніж зазвичай. Це дуже неприємно, і в плані відчуттів, і через запах. До того ж на одязі залишаються сліди, і він швидше зношується.

Якщо ви дуже спітніли, але не маєте можливості прийняти душ або ванну, можна нанести під пахви трохи антибактеріального гелю. Це допоможе усунути запах поту і вбити бактерії.

Дивіться також: 4 домашні нічні креми для ідеальної шкіри

2. Насичена киснем вода

Насичена киснем вода – це антисептичний продукт, який можна використовувати, щоб усунути запах поту. Вона вбиває бактерії й очищає шкіру.

Щоб позбутися неприємного запаху, потрібно просто змішати невелику столову ложку насиченої киснем води з половиною склянки води. Коли суміш готова, нанесіть її під пахви.

3.  Харчова сода

Ще одне чудове рішення для боротьби із запахом поту – це власноруч приготований розчин харчової соди, води та цукру.

4. Кора дуба

Кора дуба є одним із найефективніших продуктів для лікування надмірного потовиділення. Її без проблем можна купити в аптеках та інших магазинах із натуральною продукцією.

Щоб приготувати розчин, насипте 5 столових ложок тертої кори дуба в літр окропу. Коли суміш закипить, дайте їй настоятися 2 години і лише потім використовуйте. Це надзвичайно дієвий засіб.

Як варіант, можете налити настій із кори дуба у формочку для кубиків льоду. Після цього заморозьте формочку, щоб потім можна було легко дістати лід і потерти ним під пахвами.

5. Камінь галун

плями поту під пахвами

Галун – це мінерал, який завдяки своїм властивостям діє як антиперспірант. Він запобігає появі неприємного запаху та плям на одязі. Крім того, цей продукт повністю натуральний, тому вам не доведеться хвилюватися через його побічні ефекти чи негативний вплив на шкіру.

Галуни дуже ефективно лікують надмірне потовиділення, адже вони усувають бактерії, які його спричиняють. Ці мінерали також допомагають тонізувати шкіру та не забивають пори. Ще одна перевага – відсутність слідів на одязі (на відміну від хімічних продуктів).

6. Хлорид алюмінію

Антиперспіранти та дезодоранти з вмістом хлориду алюмінію належать до засобів, які найчастіше використовуються для боротьби з надмірним потовиділенням.

Залежно від конкретного випадку рекомендують використовувати більше або менше хлориду алюмінію. Річ у тім, що іноді цей елемент може мати токсичну дію. Насправді, його вважають однією з причин розвитку раку. Тому радимо діяти обачно, обирати якісні продукти та неодмінно консультуватися з лікарем, якщо вас турбує надмірне потовиділення. Кваліфікований фахівець допоможе підібрати оптимальне рішення.

7. Ботокс

плями на одязі

Якщо ви дуже пітнієте, постійно страждаєте через неприємний запах поту та сліди на одязі, ін’єкції ботоксу можуть стати одним із можливих рішень.

Засіб вводять у проблемні зони, щоб заблокувати нервові закінчення потових залоз. Ботокс вважається досить дієвим засобом і надовго допомагає позбутися проблеми. Ефект тримається від 6 до 12 місяців, а потім потрібно буде повторити лікування.

Вам неодмінно сподобається стаття: 7 цікавих способів боротьби з надмірним потовиділенням

8. Лазер

Лікування лазером – це ще один альтернативний варіант. Він діє безпосередньо на потові залози й вони перестають виконувати свої звичні функції.

Тепер ви знаєте, як можна усунути запах поту й позбутися надмірного потовиділення загалом. Дійте обачно, враховуючи особливості свого організму та кожного засобу. Крім того, радимо проконсультуватися зі спеціалістом, щоб досягти максимального ефекту та підібрати найкращий варіант.

  • Maillard, H., & Dumont, P. (2012). Hiperhidrosis. EMC – Dermatología. https://doi.org/10.1016/S1761-2896(12)63516-X
  • Instituto Médico Láser. (2013). Cuidados antes, durante y después de la depilación láser.
  • Hornberger, J., Grimes, K., Naumann, M., Glaser, D. A., Lowe, N. J., Naver, H., … Stolman, L. P. (2005). Identificación, diagnóstico y tratamiento de la hiperhidrosis primaria localizada. EMC – Dermatología. https://doi.org/10.1016/S1761-2896(05)43302-6