9 фактів про проблеми зі здоров'ям, які видно по руках

Організм завжди тим чи іншим чином повідомляє нам про проблеми зі здоров'ям і застерігає щодо подальших ускладнень. Важливо лише звертати увагу на ці сигнали та розуміти, що вони означають. Зокрема, спостерігаючи за виглядом рук, ви можете дізнатися дещо про стан свого організму та діагностувати різні розлади.
9 фактів про проблеми зі здоров'ям, які видно по руках

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Руки можуть розповісти про нас значно більше, ніж ви собі уявляєте. Звісно, вони також сигналізують про ймовірні проблеми зі здоров’ям.

Тому зверніть увагу на ці знаки, які можуть вказувати на 9 різних розладів. Важливо розуміти своє тіло, адже часто ми навіть не усвідомлюємо, що в організмі стався збій.

Про які проблеми зі здоров’ям розкажуть ваші руки?

1. Біль у великому та вказівному пальцях

Якщо у вас виникає біль у великому та вказівному пальцях, а також оніміння та поколювання, можливо, ви страждаєте на синдром зап’ястного каналу.

При цьому розладі в людини набрякає зап’ястя й це тисне на нерв, спричиняючи низку досить неприємних відчуттів.

Синдром зап’ястного каналу зазвичай розвивається в людей, які роблять багато механічної роботи руками. Наприклад, це поширена проблема серед офісних працівників і музикантів.

2. Рани, які довго не загоюються

проблеми зі здоров'ям рук

Якщо у вас на руках з’явилися рани, які ніяк не загоюються, це може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям. Наприклад, синяки або порізи, які дуже довго сходять або неповністю загоюються, іноді є симптомом діабету.

Якщо ці проблеми також супроводжуються надмірним відчуттям спраги чи голоду, занімінням і поколюванням у руках та стопах, негайно зверніться до лікаря. Це очевидна ознака порушеного рівня цукру в крові.

3. Зміна кольору пальців

Пальці можуть змінювати колір через кілька причин. Якщо ви зазнали впливу низької температури, пережили надмірний стрес або значні фізичні навантаження, тоді це не проблема.

Утім якщо ці зміни супроводжуються свербінням, болем, поколюванням або онімінням в пальцях, неодмінно зверніться на фахівця, щоб вияснити причину незвичних відчуттів.

Вони можуть бути симптомом захворювань хребта, проблем із кровоносними судинами або шкірою.

4. Надмірне потовиділення

що вказує на проблеми зі здоров'ям

Якщо ви помітили, що руки занадто рясно пітніють, існує ймовірність, що у вас гіпергідроз.

Хоча зазвичай руки пітніють через звичні й нормальні причини, при надмірному потовиділенні, що не залежить від зовнішніх чинників, варто звернутися до лікаря. Він скерує вас на потрібні аналізи та визначить, чи все гаразд.

5. Ослаблені нігті

Якщо нігті почали легко ламатися, причиною може бути постійний контакт із водою, мийними засобами й іншими хімічними продуктами, а також неправильний догляд за собою.

Тим не менш, варто бути обережними, адже часом нігті також стають ламкі через проблеми зі щитоподібною залозою.

  • Ретельно проаналізуйте стан свого здоров’я, щоб визначати, чи ламкість не супроводжуються відчуттям слабкості, втомою та болем у суглобах. Якщо виявите в себе ці симптоми, проконсультуйтеся з лікарем.

6. Руки завжди холодні

Якщо ви належите до людей, у яких завжди холодні руки, це також причина звернути більше уваги на своє здоров’я. Якщо при цьому ви помітите зміни кольору шкіри, негайно ідіть до лікаря.

Такі симптоми зазвичай пов’язують із проблемами з кровообігом або захворюваннями нервової системи.

7. Тремтіння в пальцях

Тремтіння в пальцях – це досить неприємне відчуття, яке може завдавати багато клопотів. Іноді воно виникає через надмірне напруження або носіння важких предметів. Тоді не варто бити на сполох, адже це просто виснаження й пальці перестануть тремтіти через певний час.

Проте якщо тремтіння не минає й руки трясуться без жодних очевидних причин, можливо, у вас дефіцит вітамінів B1, B6, B12 та E.

8. Набряк

проблеми зі здоров'ям

Існує кілька причин набряку рук. Цей симптом не обов’язково вказує на серйозні проблеми зі здоров’ям і не означає, що потрібно негайно бігти в лікарню. Можливо, руки набряки через спекотний день або надмірне споживання солі. Тоді набряк швидко зійде.

Утім якщо цей симптом виникає занадто часто, зверніться до лікаря, адже він може свідчити про захворювання судин.

9. Зміна кольору нігтів

Якщо ви помітили, що нігті змінили колір, можливо, у вас занизький гемоглобін або анемія. В обох випадках у людини починають синіти нігті.

Такі розлади, як правило, супроводжуються незграбністю рук, а також неприємними відчуттями та легким поколюванням у пальцях.

Тепер ви знаєте, що руки можуть дуже багато розповісти про здоров’я. Це чудовий привід краще доглядати за своїм організмом і дослухатися до сигналів, які він надсилає.

Це може вас зацікавити ...
Про що може свідчити колір та консистенція калу?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Про що може свідчити колір та консистенція калу?

В нормі кал повинен бути коричневого кольору, не дуже світлого чи темного. За консистенцією калові маси мають бути твердими, але не занадто.  • Rozman, C. Compendio de medicina interna. Elsevier España, 2005.
  • Simeon Margolis, Johns Hopkins Medical Institutions. Johns Hopkins Symptoms and Remedies: The Complete Home Medical Reference. Pensilvannia University.2009.
  • Mildred CarterTammy Weber. Reflexología de la mano. Clave para una salud perfecta. Editorial Paidotribo, 2004.
  • Fitzgibbons PG, Weiss AP. Hand manifestations of diabetes mellitus. J Hand Surg Am. 2008;33(5):771-775. doi:10.1016/j.jhsa.2008.01.038
  • Puri N. (2012). A study on cutaneous manifestations of thyroid disease. Indian journal of dermatology, 57(3), 247–248. https://doi.org/10.4103/0019-5154.96227