Блюдо для закусок зі старої скляної пляшки

18 Січня, 2019
Щоб зробити ідеальне блюдо для закусок, вам знадобиться терпіння та скляна пляшка. У жодному разі не відкривайте духовку занадто рано, адже це може зіпсувати результат.

Зі скла переважно роблять пляшки, окуляри, шибки для вікон і багато інших предметів, які нам потрібні в побуті кожного дня. Цей матеріал століттями використовували, адже він не лише практичний, а й чудовий тим, що підлягає 100% переробленню. В сьогодняшній статті розкажемо про чудовий спосіб зробити чудове блюдо із пляшки.

На відміну від інших матеріалів, які повторно можна використати лише частково, скло переробляється повністю і після цього його склад залишається незмінним.

Тобто якщо ви візьмете певну кількість матеріалу, щоб знову виготовити з нього щось, то матимете ту саму кількість скла після обробки. До того ж, його якість не погіршується.

Ми живемо в часі, коли дуже важливо зменшити забруднення довкілля, тому будь-яка ідея повторного використання або перероблення матеріалів варта зусиль.

Через це сьогодні ми хочемо поділитися простим способом, як зробити декоративне блюдо для закусок зі старих скляних пляшок.

Починаймо!

Як зробити блюдо для закусок зі скляної пляшки

Цю технологію перетворення скляної пляшки в блюдо дуже легко використовувати, хоча для бажаного результату й знадобиться витратити трохи часу та запастися терпінням.

Вийде дуже цікавий посуд, який можна буде додатково прикрасити, щоб подавати в ньому щось на вечірках чи застіллях.

Матеріали

  • Порожня скляна пляшка
  • Натуральне мило або мийний засіб
  • Електрична духовка
  • Дротяна губка
  • Дріт і плоскогубці
  • Вощений папір або папір із чистої целюлози

Крок 1

склянна пляшка

Спочатку потрібно ретельно помити скляну пляшку, видалити з неї всі наклейки, щоб блюдо вийшло однорідного кольору (проте декому подобається їх залишати).

Якщо вам вдалося відтерти всі забруднення вручну, це чудово. Однак майже завжди до скла прилипають маленькі шматочки паперу, тому потрібно буде налити в миску невелику кількість теплої води та додати натуральний мийний засіб.

Це пом’якшить клей і дасть змогу легше видалити наклейку за допомогою дротяної губки.

Будьте обережні. Не тріть пляшку занадто сильно, щоб не подряпати її або не наробити плямок на склі.

Крок 2

Помийте скляну пляшку всередині та ззовні великою кількістю холодної води й переконайтеся, що позбулися всіх сторонніх запахів.

Залиште її, доки вона повністю не висохне.

Крок 3

пляшка

Можна зробити вішак для такого блюда за допомогою дроту та плоскогубців. Утім це рекомендовано, лише якщо ви хочете прикрасити ним стіну в кухні.

Для цього вигніть дріт у формі кривої та вставте його в горло пляшки. Він має добре закріпитися і бути плоским.

Крок 4

блюдо із склянної пляшки

А тепер зосередьте всю свою увагу та наберіться терпіння, адже саме на цьому етапі потрібно приплющити скло.

Покладіть целюлозний або вощений папір на блюдо для випікання. Після цього покладіть пляшку.

Потім увімкніть духовку на якомога меншу температуру та випікайте пляшку 1 годину. Через цей час збільште температуру до середньої потужності духовки та потримайте в ній пляшку ще 20 хвилин.

Коли зазначений час мине, збільште температуру до максимальної (від 650 до 800 градусів Цельсія) і зачекайте ще півгодини. Тепер можете вимкнути духовку, але не відкривайте її. Пляшка має полежати в духовці впродовж наступних 24 годин.

Крок 5

Після того, як минула ціла доба, пляшка охолоне й ви зможете витягнути її. Блюдо готове до використання.

Крок 6

блюдо із пляшки

Для того, щоб зробити пляшку ще красивішою та надати їй особливої декоративності, увімкніть свою уяву.

Ви можете використовувати стрічки, нитки або фарбу та розмалювати блюдо так, як вам до вподоби.

Якщо хочете, щоб пляшка виглядала більш вишуканою, можете вставити в її горло корок і обв’язати його мотузкою.

Насправді простий дизайн робить таке блюдо для закусок ідеальним посудом на весіллях, днях народженнях і будь-яких інших сімейних святкуваннях.

Звісно, тепер залишилося лише приготувати закуску: печиво, бісквіти, канапки… Список можна продовжувати безкінечно!

Спробуйте!

Як бачите, це просто чудова ідея. Переробити скляні пляшки дуже просто, до того ж, так ви зможете створити дивовижний декор для свого дому.

Коли ми робимо щось своїми руками, то не лише розважаємося, а й проявляємо свої творчі вміння та майстерність.

Найважливіше в усьому те, що це не завдає шкоди навколишньому середовищу. Можливо, на перший погляд, перероблення пляшки – не надто суттєвий внесок, утім воно допоможе зменшити негативний вплив століть, упродовж яких людство використовувало скло.