Буряки допомагають знизити тиск крові

Буряки володіють властивостями, які допомагають тілу позбутися токсинів, сприяють здоров'ю товстої кишки та печінки, а також полегшують виведення важких металів.
Буряки допомагають знизити тиск крові

Останнє оновлення: 17 листопада, 2018

Буряк – це овоч відомий по всьому світу, як своїм унікальним смаком, який  насичує різноманітні страви, так і надзвичайною користю для здоров’я. У цьому коренеплоді міститься багато вітамінів А та С, заліза, інших мінералів, а також каротиноїдів і харчових волокон.

Завдяки високій поживній цінності буряки протягом багатьох століть вже зарекомендували себе як чудовий засіб для покращення якості життя та здоров’я в цілому. За результатами дослідження, у людей, які регулярно споживають буряки, пізніше починають з’являтися ознаки передчасного старіння, покращується тиск крові, вони захищають себе від серцево-судинних захворювань і навіть деяких видів раку.

Чому буряки допомагають знизити тиск крові?

Згідно з дослідженням, опублікованим на Science Daily, буряки ефективно допомагають знизити підвищений тиск крові завдяки вмісту нітратів.

У буряках, як і в зелених листових овочах, містяться нітрати, які після численної серії процесів в організмі перетворюються на оксид азоту. Ця сполука розслабляє та розширює кровоносні судини, і таким чином покращує циркуляцію крові та знижує тиск.
2-chervoni-kroviani-klityny

Одна склянка соку буряка на день може допомогти вирішити проблему високого тиску. Втім, експерти вважають, що потрібно провести детальніші дослідження такого впливу на здоров’я у довготривалій перспективі.

Буряковий сік для зниження тиску крові

Цей рецепт бурякового соку особливо рекомендовано використовувати для зниження кров’яного тиску, покращення циркуляції крові, боротьби з варикозом і профілактики проблем із серцем.

Інгредієнти  

 • 3 буряки
 • 1 скибка кореню імбиру
 • 2 яблука
 • 1 зубчик часнику
 • 2 стебла селери

Як його приготувати? 

Очистіть та ретельно промийте усі інгредієнти, поріжте їх на маленькі шматочки. Покладіть усе в блендер, додайте трохи води та збивайте до однорідної консистенції. Пийте сік перед основним прийомом їжі через день.

Як буряки борються з пухлинами?

Буряки

Червоний буряк посідає одне з перших місць серед протиракових продуктів, а все завдяки високому вмісту флавоноїдів. Ці потужні антиоксиданти, до яких входить бетанін, можуть запобігти та призупинити ріст ракових пухлин.

Згідно з цим відкриттям, дослідники радять доповнювати буряк іншими продуктами, які борються з раком (часник, імбир, цибуля, помідори та ін.), аби посилити їх дію та побороти хворобу.

Протираковий буряковий сік

Цей потужний сік містить багато вітамінів, антиоксидантів та клітковини – усі вони допомагають захистити організм від раку.

Інгредієнти 

 • 1 склянка води (250 мл)
 • 1 буряк середнього розміру
 • 1 морква середнього розміру
 • 1 яблуко середнього розміру
 • 4 кубики льоду

Як його приготувати? 

Очистіть та наріжте всі інгредієнти, додайте їх у блендер. Збивайте, аж поки не отримаєте бажану консистенцію, а потім, не проціджуючи, випийте.

Яким чином буряк допомагає очистити печінку?

Печінка

Буряки володіють численними властивостями, які допомагають вивести з печінки токсини та відходи, які вже протягом тривалого часу там накопичились. Цей овоч сприяє зменшенню вироблення жовчі і покращує діяльність цього органу. Буряковий сік також пришвидшує виведення важких металів, він навіть може запобігти розвитку раку печінки.

Буряковий сік для очищення печінки

Цей простий рецепт бурякового соку рекомендовано вживати тим, хто хоче очистити печінку та в цілому покращити її діяльність. Інгредієнти такого соку стимулюють виведення токсинів з організму, а також можуть покращити здоров’я товстої кишки.

Інгредієнти

 • 1 один великий буряк, порізаний на шматки
 • 1 великий лимон

Як його приготувати? 

Вичавіть сік із лимону та налийте його в блендер до шматочків буряка. Додайте півсклянки води, аби напій краще збивався, і доведіть суміш до однорідної структури. Пийте сік охолодженим, краще натщесерце.

Буряковий сік для очищення печінки

На вашу печінку може дуже негативно впливати вживання алкоголю, неправильне харчування, забруднення, куріння тощо. У цьому соці  дивовижні властивості буряка поєднані з користю латука, капусти та яблук. Така суміш створює потужний засіб для виведення токсинів.

Інгредієнти 

 • 1 порізаний на шматки буряк
 • 1 латук
 • 3 листочки капусти
 • 1 яблуко

Як його приготувати? 

Додайте усі інгредієнти у блендер, додайте трохи води та перебивайте декілька хвилин до однорідної маси. Пийте цей сік охолодженим протягом семи днів. • Clifford, T., Howatson, G., West, D., Stevenson, E., Clifford, T., Howatson, G., … Stevenson, E. J. (2015). The Potential Benefits of Red Beetroot Supplementation in Health and Disease. Nutrients, 7(4), 2801–2822. https://doi.org/10.3390/nu7042801
 • Propiedades de la remolacha. (n.d.). Retrieved October 21, 2018, from https://www.botanical-online.com/remolachas.htm
 • Lidder, S., & Webb, A. J. (2013). Vascular effects of dietary nitrate (as found in green leafy vegetables and beetroot) via the nitrate-nitrite-nitric oxide pathway. British Journal of Clinical Pharmacology, 75(3), 677–696. https://doi.org/10.1111/j.1365-2125.2012.04420.x
 • López de Sá, E., Estévez, Á., Onaindía, J., Rubio, R., & López-Sendón, J. (2006). Papel de los nitratos en el tratamiento de la enfermedad cardiovascular. Revista Española de Cardiologia, 6(Supl.A), 41–50. https://doi.org/10.1157/13087920
 • Coggan, A. R., Broadstreet, S. R., Mahmood, K., Mikhalkova, D., Madigan, M., Bole, I., … Peterson, L. R. (2018). Dietary Nitrate Increases VO 2 peak and Performance but Does Not Alter Ventilation or Efficiency in Patients With Heart Failure With Reduced Ejection Fraction. Journal of Cardiac Failure, 24(2), 65–73. https://doi.org/10.1016/j.cardfail.2017.09.004

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.