5 симптомів первинного раку кісток, про які слід знати

На відміну від інших пухлин, первинний рак кісток не з'являється через метастази. Найчастіше він уражає ділянки, близькі до кісток колінного суглоба.
5 симптомів первинного раку кісток, про які слід знати

Останнє оновлення: 28 січня, 2019

Ви, можливо, вже чули про первинний рак кісток. Зазвичай коли ми говоримо про ознаки раку, то в більшості випадків йдеться про хворобу, яка почала розвиватися в будь-якому іншому органі, починає впливати на кістки тіла і відома як вторинний, або метастатичний рак кісток. Коли пухлини поширюються, вони можуть вразити будь-яку частину структури кістки.

Проте згідно з недавніми медичними дослідженнями, діагноз «первинний рак кістки» є досить поширеним і стає все частішим. При цій хворобі пухлина починається безпосередньо в конкретній кістці.

Якщо це захворювання діагностують на ранніх стадіях, шанси на зцілення та виживання можуть бути хорошими. У такій ситуації надзвичайно важлива рання діагностика хвороби та профілактика. Хоча сам факт захворювання, звичайно ж, засмучує, проте слід зазначити один позитивний момент, що стосується первинного раку кісток. А саме те, що його часто легко діагностують через наявність дуже характерною болю.

Сьогодні ми обговоримо все, що стосується первинного раку кісток, всі питання, які безсумнівно, повинен знати кожен.

Що таке первинний рак кісток?

симптоми раку

Первинний рак кісток не є надто частим медичним випадком, і тому він значно менш відомий, ніж інші види раку, як наприклад, рак грудей і товстої кишки. Але хоча рівень захворюваності низький, хвороба все ж існує, а тому що пацієнти часто плутають симптоми хвороби з іншими менш небезпечними захворюваннями. Тож дуже важливо, повніше інформувати громадськість про таку небезпеку та її ознаки.

Ця хвороба вражає кісткову систему організму, і найчастіше від неї страждають ділянки кісток, які ближчі до коліна, стегна та гомілки. Крім того, хвороба не пов’язана з вторинним раком кісток, що викликається метастазами інших первинних пухлин. Існує три типи первинного раку кісток.

  • Остеосаркома є найпоширенішим типом, який стається в основному в підлітків, організми яких ще ростуть. Хвороба атакує молоду кісткову тканину, яка ще розвивається.
  • Хондросаркома зазвичай з’являється в дорослих віком від 40 до 60 років та завжди відбувається в хрящі, що оточує кістку.
  • Саркома Юінга також часто характерна для дітей молодшого віку, оскільки їхня нервова тканина є незрілою, і це може призвести до появи невеликих вузликів саркоми вздовж кісткового мозку. Вона також значною мірою є спадковою хворобою, а це означає, що їй можна запобігти і успішно вилікувати процедурами на основі радіоактивного випромінювання.

Симптоми первинного раку кісток

біль у кістках

У цій статті ми зосередимося на тому типі первинного раку кісток, що вражає дорослих, тобто на хондросаркомі. Як ми вже говорили вище, її симптоми можуть часто плутати з іншими розладами (артритом, запаленням, остеопорозом), а, отже, надзвичайно важливо навчитися розпізнавати деякі характерні симптоми, властиві лише хондросаркомі.

Характерний зосереджений біль

  • Звичайно, що в житті кожної людини будуть дні, коли коліна болітимуть більше, ніж зазвичай. Цей біль може бути пов’язаний з простою втомою, а також через щоденне зношення суглобів біль може почати турбувати в зрілому та старшому віці. Тоді багато хто приймає протизапальні засоби, щоб полегшити біль. Проте слід мати на увазі, що біль, пов’язаний з первинним раком кісток має набагато інтенсивніший та більш зосереджений характер.
  • Як ми вже говорили раніше, варто звертати увагу на відчуття, які виникають в колінних суглобах, гомілках та стегнах, тому що майже в 70% випадків хондросаркома з’являється в цих ділянках.

Підвищена чутливість

  • Біль у колінах або кістках гомілки може бути настільки сильним, що навіть дотик одягу може спричинити відчуття, які більшість людей не в силі терпіти. Біль настільки інтенсивний, що його можна порівняти з прикладанням до тіла розпеченого заліза, і в таких випадках навіть ліки навряд чи принесуть полегшення від нього.

Раптове запалення

  • Коли пухлина росте на кістках, вона також поширюється на тканини, які оточують ці кістки або на прилеглі суглоби. З’являються характерні потовщення на цих ділянках, які, мабуть, є ознакою якихось проблем. Це значно відрізняється від простого запалення – коли ви торкаєтеся припухлості, ви помітите, що вона набагато щільніша, ніж класичний набряк, наприклад, викликаний артритом.

Лихоманка

  • Запалення і нагромадження тканини, викликане ростом пухлини, як правило, супроводжується підвищеною температурою тіла. Отже, як ви бачите, симптоми хондросаркоми надто вже очевидні. Тому, як тільки ви спостерігаєте будь-який з перелічених вище симптомів, вам слід якнайшвидше пройти обстеження у вашого лікаря, аби забезпечити належне лікування хвороби якомога раніше.
  • Пам’ятайте, що ніколи не варто займатися самолікуванням. Також важливо не маскувати будь-які симптоми ліками, щоб бути в курсі будь-яких змін.

Можливі переломи

  • Переломи кісток з’являються на пізніших стадіях цього раку, коли пухлина вже послабила кістку і викликала формування тріщин або розривів. Перш ніж до цього доходить, організм буде вже демонструвати різні інші з перелічених симптомів, наприклад, гострий біль, втому, запалення і підвищену температуру.

Ось чому це так важливо звертати увагу на всі ці ознаки. Хоча і первинний рак кістки трапляється дуже рідко, найбільший ризик пов’язаний із сприйманням його за будь-які інші розлади здоров’я, з ігноруванням характерних симптомів та зволіканням візиту до лікаря.

Необхідно звертати увагу на відчуття та болі в колінах і завжди шукати належну медичну допомогу. Уе допоможе своєчасно діагностувати хворобу аби переконатися, що немає більш серйозних проблем.

рентген

Просто запам’ятайте: випадки первинного раку кісток, при належному лікуванні на ранніх стадіях, мають високий відсоток одужань. Бережіть себе та своє здоров’я!Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.