Чому не можна стримувати сльози?

Не таємниця, що поплакавши, людина одразу почувається краще. Навіть якщо проблеми після цього не зникнуть, ви однаково відчуєте, як тягар на серці поступово зменшується. У жодному разі не варто стримувати сльози, якщо вам погано на душі, адже це може тільки зашкодити.
Чому не можна стримувати сльози?

Останнє оновлення: 26 вересня, 2019

Якщо ви будете постійно стримувати сльози та тримати всі негативні емоції в собі, то не зможете успішно перебороти негаразди та розв’язати проблеми, з якими вам довелося стикнутися.

Насправді сльози – це чудовий спосіб позбутися накопиченого в душі та думках негативу. Не забувайте: якщо людина постійно стримує негативні емоції, з часом це може призвести до таких серйозних проблем, як стрес, депресія, душевний біль, надмірна нервозність та розчарування. Сьогодні ми детальніше розповімо про те, чому не варто стримувати сльози в складних ситуаціях.

Правду кажуть, що однією з найголовніших функцій сліз є захист очей від подразнення та інших сторонніх часточок. З іншого боку в багатьох культурах сльози є ознакою сміливості, сили та правдивості. Не забувайте, що сльози є незамінними для збереження гарного самопочуття та зняття стресу.

Попри всі причини ніколи не стримувати сльози, потрібно пам’ятати про те, що не кожне середовище є сприятливим для того, щоб випустити пар та поплакати. Утім, не потрібно панікувати через те, що вам доведеться постійно тримати весь негатив у собі. Не варто соромитися своїх сліз!

Якими бувають сльози? Три основні види

види сліз

Сльози мають здатність зволожувати очі, щоб захищати їх від дрібних часточок бруду. Саме сльози допомагають усунути майже непомітні для людського ока подразники. До того ж сльози сприяють зниженню рівня стресу в організмі та містять ефективні антитіла для боротьби з патогенними бактеріями.

Ви будете здивовані, проте насправді є три різні види сліз:

  • Рефлекторні сльози: вони зазвичай виникають тоді, коли людина потрапляє у стресову ситуацію. До складу рефлекторних сліз входять антитіла, які дозволяють очистити очі від шкідливих часточок, коли очі подразнені. Зверніть увагу, що найчастіше причиною подразнення очей є дим, газ або пил.
  • Базальні сльози: цей вид сліз організм людини продукує виключно для того, щоб постійно підтримувати очі зволоженими. До складу базальних сліз входить хімічна речовина під назвою лізоцим. Вони володіють потужними антибактеріальними властивостями та захищають очі від інфекційних захворювань.
  • Психічні сльози: цей вид сліз утворюється, коли людина відчуває сильні емоції, зокрема щастя та сум. Насправді ці сльози позитивно впливають на психоемоційний стан людини, адже вони не дозволяють людині стримувати інтенсивні емоції з негативним забарвленням. Не забувайте, що якщо людина буде постійно стримувати сльози, з часом це може призвести до розвитку надмірної нервозності та навіть депресії.

Які переваги отримують люди, які відмовляються стримувати сльози?

1. Сльози допомагають налагодити зв’язок з оточенням

Звісно, у житті кожної людини трапляються миті, коли вона боїться відкрити свої справжні емоції, особливо якщо їй хочеться поплакати. Утім, не варто забувати, що не завжди потрібно стримувати сльози, адже це є одним з найкращих способів відкритися іншій людині.

Якщо ви відчуваєте потребу виплакатися та почуваєтеся комфортно разом зі своїм співрозмовником, дайте волю почуттям. Не варто боятися, що вас не зрозуміють, адже щирі друзі адекватно відреагують на ваші сльози та неодмінно спробують допомогти.

переваги відмови стримувати сльози

2. Сльози допомагають зняти напругу

Жодна людина не зможе успішно рухатися далі, якщо буде постійно тримати в собі негатив. Якщо ви весь час будете носити такий тягар, з часом це може завдати непоправної шкоди вашому психічному здоров’ю. Саме тому дуже важливо плакати кожного разу, коли ви відчуваєте таку потребу.

Попри те, що сльози не здатні одразу розв’язати всі ваші проблеми, з їхньою допомогою ви отримаєте змогу по-новому подивитися на проблеми та навіть знайти вихід зі складної ситуації. Не забувайте, що кожна проблема має своє рішення. Якщо на вашому життєвому трапилися негаразди, спробуйте спочатку випустити весь пов’язаний з ними негатив, а вже потім шукати спосіб розв’язання проблеми.

Плачте стільки, скільки потрібно, і не хвилюйтеся: час неодмінно загоїть усі душевні рани.

3. Не бійтеся стримувати сльози, адже вони допомагають подолати стрес

Емоції не завжди можна пояснити з допомогою здорового глузду. Якщо ви будете регулярно звільнятися від негативу, то зможете встановити причину стресу та зрозуміти, чому раніше стримували сльози.

Щойно ви з’ясуєте причину проблеми, яка потребує негайного втручання, то зможете відшукати антидот до стресової ситуації.

4. Сльози здатні покращити настрій

Безсумнівно, сльози – це чудовий спосіб покращити настрій у складній ситуації. Якщо ви звикли стримувати негативні емоції, то лише сльози допоможуть вам позбутися душевного болю.

У більшості випадків люди почуваються значно краще одразу після того, як трохи поплачуть.

5. З допомогою сліз можна по-новому оцінити ситуацію

сльози допомагають оцінити ситуацію

Коли людина плаче, їй простіше оцінити власні слабкі сторони. Тобто, ви зможете не лише зустрітися зі своїми проблемами віч-на-віч, а також по-новому оцінити складні ситуації та тверезо пошукати способи їхнього розв’язання.

Не забувайте, що сльози позбавляють людину тягаря та дають їй відчуття свободи.

6. Плакати корисно

Стримувати сльози не потрібно, адже плач – це не лише спосіб звільнитися від негативних емоцій. Цей механізм виявлення відчуттів захищає організм від надмірної нервозності та депресії.

До того ж під час плачу в організмі людини виділяються гормони, які необхідні для зниження рівня марганцю. Не забувайте, що у великих кількостях цей мінерал може призвести до втоми, роздратованості та депресії.

7. Сльози відновлюють емоційну рівновагу

Не завжди сльози є реакцією на сумні або складні ситуації. Іноді люди плачуть від надмірного відчуття щастя, страху або стресу.

У будь-якому випадку сльози допомагають відновлювати емоційну рівновагу.

8. З допомогою сліз ви зможете навчитися рухатися далі

Якщо ви спроможні залишатися вірними собі попри вразливість та накладені суспільством рамки, тоді ви точно здатні успішно рухатися далі попри всі негаразди.

Не забувайте, що сльози дозволяють рости та розвиватися. Якщо ви будете постійно стримувати сльози, то вас упродовж життя супроводжуватиме величезна емоційна напруга та душевний тягар.

Інші корисні рекомендації

Насамкінець ми рекомендуємо використати плач як можливість відкинути всі упередження про сльози, які всім нам закладали ще в дитинстві. Насправді плакати корисно, адже сльози допомагають звільнитися від негативних емоцій та стресу, а іноді навіть виразити захоплення та радість.

Не варто думати, що сльози є проявом слабкості. Навпаки, лише сміливі люди не бояться виглядати вразливими та вільно виражати свої щирі емоції.

Повірте: якщо ви будете весь час стримувати сльози, це вам лише зашкодить.  • Fiori, Katherine L., et al. “Crying in context: Understanding associations with interpersonal dependency and social support.” Interpersona: An International Journal on Personal Relationships7.1 (2013): 44-62.
  • Pilkington, Pamela D., Thomas A. Whelan, and Lisa C. Milne. “Maternal crying and postpartum distress: the moderating role of partner support.” Journal of Reproductive and Infant Psychology34.1 (2016): 64-76.
  • Vingerhoets, A. J. J. M., & Bylsma, L. M. (2016). The Riddle of Human Emotional Crying: A Challenge for Emotion Researchers. Emotion Review, 8(3), 207–217.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.