Поширені попереджувальні ознаки депресії

Депресія є одним з найбільш частих медичних діагнозів. Це розлад настрою, який паралізує ваше життя і закриває двері вашого щастя. Чому вона так поширена сьогодні? Тиск на роботі, почуття самотності, сімейні проблеми, відсутність особистого простору, низька якість життя... Усе це викликає ознаки депресії.
Поширені попереджувальні ознаки депресії

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Є багато чинників, які можуть викликати депресію. Це також дуже особиста хвороба. Пам’ятайте, що жодна депресія не є такою самою, як у інших, і що кожен переживає емоції або проблеми по-різному. Але це не означає, що ви не можете навчитися виявляти попереджувальні ознаки депресії.

Є різноманітні підходи: конфронтаційна терапія, фармакологічна допомога, соціальна підтримка, і, перш за все, чітке особисте бажання пройти цей «тунель». Сьогодні ми зосередимося на тому, як визначити депресію, щоб ви могли більш ефективно впоратися з нею.

Попереджувальні ознаки депресії

Медики нагадують нам, що депресію завжди нелегко діагностувати. Легко сплутати її з іншими захворюваннями. У сімейних лікарів, як правило, немає часу для діагностики, і вони часто орієнтуються на головний біль або безсоння, ніж на реальність: це депресія.

Ось чому так важливо вивчити попереджувальні ознаки депресії, щоб ви знали, що відбувається. Відсутність інтересу, смуток або розчарування часто виникають при психосоматичних розладах – побічні ефекти невилікуваної емоційної проблеми. Зверніть увагу на ці попереджувальні ознаки депресії: якщо ви розпізнаєте хоча б чотири з них, можливо, ви вже в депресії.

1. Безсоння

Ми не говоримо про тимчасове безсоння. З депресією безсоння хронічне, воно не дає відновити сили та змушує вас прокидатися втомленими, без мотивації. Досить часто люди вдаються до снодійних таблеток, але вам все одно може бути важко заснути, тому що щось вас турбує.

2. Зміна апетиту

Ви помітили, що ви їсте більше через занепокоєння? Ви повністю втратили апетит? Деякі люди починають набирати вагу, не знаючи чому, а деякі люди потрапляють на небезпечний гачок анорексії. Часто за цим ховається депресія.

4. Нав’язливі думки

які ознаки депресії
Є деякі думки, які ви просто не можете викинути з голови. Це проблеми, образи та спогади, які ви не можете забути. Часто нав’язливі думки сповнюють вас тривогою і не піддаються контролю. Це викликає багато психічного стресу і страждань.

4. Негативні думки і звинувачення – попереджувальні ознаки депресії

Поряд з нав’язливими думками, поширеним є дуже негативне мислення. Ви бачите все з більш темної точки зору і втрачаєте мотивацію прокидатися вранці. Вас мучить почуття провини. Вам навіть стає важко прийняти допомогу від інших людей, і ви віддаєте перевагу бути самостійними.

5. Важко зосередитися

Ви витаєте у хмарах, дезорієнтовані. Ви багато забуваєте і вам важко зосередитися на чомусь конкретному. Крім того, ви почуваєтеся втомленими й перевантаженими, коли інші люди вказують на вашу відсутність або помилки.

6. Важко приймати рішення

поширені ознаки депресії
Ви знаєте, що ви повинні звернутися за допомогою, або визнати, що краще прийняти те, що відбувається з вами. Але ви просто не відчуваєте сил. Фізична і психічна втома настільки сильні, що ви не можете впоратися з ними самостійно. Ви відчуваєте себе вразливими, нездатними приймати тверді рішення.

7. Сильна ранкова втома

Люди з депресією зазвичай помічають щось подібне: ранок – найгірша частина їхнього дня. Розплющити очі та зустріти новий день надзвичайно складно. Якщо у вас депресія, вам не вистачає мотивації, ви почуваєтеся повільними й не маєте сил встати з ліжка.

8. Світло вас турбує

Люди з депресією вважають за краще перебувати в кімнаті з закритими шторами, де світло не таке сильне. Ви віддаєте перевагу бути самотніми та ховатися від людей.

9. Фізичний біль

психосоматичні ознаки депресії
Мігрені, проблеми з м’язами, проблеми з травленням, тахікардія, хронічна втома… Усі ці психосоматичні симптоми – попереджувальні ознаки депресії.

10. Відсутність соціальних інтересів

Вам краще бути самостійними, ніж проводити час з друзями або членами сім’ї. Ви навіть втрачаєте бажання бути з вашим коханим і важко приймати чужі поради. Або ви відчуваєте, що вони не можуть вас зрозуміти, що ніхто не розуміє, як ви почуваєтеся.

Як впоратися з депресією

Ви повинні бути твердими: будьте сміливими, маючи справу з депресією, зібравши всередині себе всю силу, і прийміть всю допомогу, яку щиро вам запропонують.

  • Подумайте про те, що ви маєте право знову бути щасливими, що потрібно підбирати цілі для сьогодення та майбутнього. Минуле пройшло і більше не існує. Важливим є «тут і зараз» і ваше власне щастя.
  • Депресія – це те, що ви перемагаєте потроху, невеликими повсякденними досягненнями. Сьогодні ви вийдете на прогулянку. Завтра ви зробите невелику зміну: нова зачіска, нова сукня, зустріч з кимось новим. На наступний день ви зробите більше змін, наприклад, запишетеся на курси або встановите складнішу мету. Ви щодня будете почуватися краще, якщо будете робити певні кроки до відчуття захищеності та самоповаги.
  • Ніколи не забувайте: ми всі маємо право падати, але ми також зобов’язані вставати.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.