Харчування для спалення жиру: 6 ідеальних продуктів

Харчування для спалення жиру: 6 ідеальних продуктів
Харчування для спалення жиру: 6 ідеальних продуктів

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Спробуйте додати ці продукти до раціону, і ви неодмінно помітите результат. Візьміть до уваги, що для цього може знадобитися трохи часу, адже натуральні засоби ніколи не діють миттєво. Утім, якщо регулярно дотримуватися харчування для спалення жиру, це стимулюватиме процеси, що відповідають за втрату ваги.

Люди, які борються з надмірною вагою чи ожирінням, добре знають, наскільки важливо правильно харчуватися. Вам доведеться знайти баланс між тим, що ви їсте, й іншими звичками. Важливо також більше рухатися, пити достатньо води, добре спати й уникати надмірного стресу.

Тим не менш, спеціальне харчування для спалення жиру може суттєво допомогти. Ми не говоримо про чудодійні продукти, які зроблять усе замість вас. Йдеться про їжу з низьким вмістом калорій, яка пришвидшує метаболізм і стимулює низку інших важливих процесів.

Потрібно розуміти, що для стабільної ваги та нормального здоров’я, треба дотримуватися на 100% збалансованої дієти без обмежень щодо поживних речовин і суворих графіків.

Якщо доповнити здорове харчування деякими продуктами, ви зможете швидше позбутися зайвої ваги, отримати кращу фігуру та поліпшити здоров’я. Які це продукти? Чому вони настільки корисні? Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Правильне харчування для спалення жиру

1. Вівсянка

вівсяні пластівці

Так звана “королева злаків” – це один зі найбільш комплексних продуктів, який допоможе худнути здорово. Вівсянка містить поживні речовини, які сприяють спаленню жиру, покращують травлення, а також дарують відчуття ситості. Вона вирізняється серед інших продуктів завдяки високому вмісту дієтичної клітковини, що сприяє виведенню відходів із товстої кишки.

У вівсянці багато складних вуглеводів, які збільшують рівень енергії та підтримують метаболізм в активному стані.

2. Грейпфрут

грейпфрут

Цей смачний фрукт набув популярності в усьому світі завдяки своїм дієтичним властивостям. У ньому мало калорій та багато води, що чудово стимулює спалення жиру.

У грейпфруті містяться вітаміни A та C. Обидва компоненти є антиоксидантами та допомагають позбутися жиру, який накопичується в організмі.

Крім того, завдяки клітковині грейпфрут покращує травлення й очищає товсту кишку.

На додачу, він поліпшує реакцію організму на інсулін, а цей гормон суттєво впливає на появу зайвої ваги.

3. Капуста

здорове харчування для спалення жиру - різні види капусти

Різні види капусти стануть ідеальним доповненням до харчування для спалення жиру. Вони містять багато важливих поживних речовин, які підтримують метаболізм і покращують здоров’я лімфатичної й травної систем.

Завдяки високому вмісту клітковини цей овоч зменшує бажання перекусити та пришвидшує травлення. Крім того, капуста містить білок, який збільшує м’язову масу й ефективність фізичних вправ.
Існує безліч способів приготування капусти й вона надзвичайно економна. Неодмінно їжте її частіше.

4. Насіння чіа

насіння чіа

Наступний пункт – насіння чіа. Останнім часом воно стало надзвичайно популярне у всьому світі завдяки здатності стимулювати втрату ваги. Хоча ви не позбудетеся всього зайвого жиру за одну ніч, при регулярному споживанні насіння чіа допоможе справитися ненависними кілограмами.

У кожних 28 грамах цього насіння міститься приблизно 12 грамів складних вуглеводів та 11 грамів клітковини. Тобто ви не лише отримаєте заряд енергії, а й довше почуватиметеся ситими й покращите травлення.

Їжте насіння чіа на сніданок, щоб покращити фізичну та розумову ефективність і зменшити бажання перекусити між прийомами їжі.

У ньому також містяться незамінні жирні кислоти, які виводять залишки холестерину.

5. Зелені яблука

зелені яблука для спалення жиру

Зелені яблука завжди були продуктом, який найчастіше рекомендують для спалення жиру. Вони мають високу поживну цінність, містять багато води й мало калорій, що робить їх ідеальним доповненням до будь-якої дієти.

Завдяки вмісту вітаміну C, флавоноїдів і бета-каротину зелені яблука чудово допомагають боротися з ожирінням. Річ у тім, що ці поживні речовини розщеплюють жир і покращують метаболізм.

Крім того, у зелених яблуках міститься клітковина, відома як пектин. Це регулює рівень pH і стимулює травлення.

6. Селера

смузі з селерою

Якщо ви хочете почати дотримуватися правильного харчування для спалення жиру, неодмінно зверніть увагу на селеру. Вона має протизапальні, сечогінні й очисні властивості, які допоможуть вам отримати омріяну фігуру.

У селері багато вітаміну C, який полегшує схуднення завдяки тому, що сприяє виробленню норадреналіну (гормон, який руйнує жирові клітини). 

Крім того, у селері дуже мало калорій. А незначний вміст клітковини пришвидшує травлення та знижує рівень холестерину.

Спробуйте зробити ці продукти частиною раціону. Пам’ятайте, що для нормалізації процесів в організмі потрібен час, тому результат буде помітний не одразу. Доповніть харчування для спалення жиру регулярними тренуваннями, і ви неодмінно досягнете бажаної цілі.  • Au Yeung F., Jovanovski E., Jenkins AL., Zurbau A., et al., The effects of gelled konjac glucomannan fibre on appetite and energy intake in healthy individuals: a randomised cross over trial. Br J Nutr, 2018. 119 (1): 109-116.
  • Keshavarz SA., Mostafavi SA., Akhondzadeh S., Reza M., et al., Omega 3 supplementation effects on body weight and depression among dieter women with co morbidity of depression and obesity compared with the placebo: a randomized clinical trial. Clin Nutr ESPEN, 2018. 25: 37-43.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.