Хитрощі, які допоможуть вам перестати хропіти

Існує багато натуральних засобів, які можуть допомогти вам перестати хропіти, включно також із трав'яними чаями. Ви також можете використовувати бальзам на основі олій запашної рути та оливок як протизастійний засіб.
Хитрощі, які допоможуть вам перестати хропіти

Останнє оновлення: 05 січня, 2019

Хропіння може стати великою проблемою як для особи, яка від нього страждає, так і для тієї людини, яка спить поруч, оскільки хропіння супроводжується дратівливим звуком, який заважає спати. Дізнайтеся, як перестати хропіти у нашій статті.

Звуки під час хропіння утворюються внаслідок блокування вільного потоку повітря через ніс та рот під час сну. Вони також можуть бути симптомом такого явища, як раптова зупинка дихання (апное) під час сну, під час якого людина перестає частково чи повністю дихати протягом десяти секунд.

Хоча хропіння і не вважають проблемою зі здоров’ям, воно може перешкоджати нормальному сну та сигналізувати про певні проблеми з вашим організмом. Саме з цієї причини ми радимо вам порадитися з лікарем, якщо ви часто страждаєте від цього явища. Проте існують і певні натуральні засоби, які допоможуть вам перестати хропіти та покращать ваш сон.

Чому ви хропите?

Хропіння може виникнути в результаті зловживання алкоголем, ожиріння, частих застуд, алергій, а також інших обставин, які спричинюють закладення носа, а ще під час останнього триместра вагітності, в результаті поганого харчування, дефектів носа та інших обставин.

Як перестати хропіти?

Існує багато натуральних засобів та ліків, які можуть допомогти перестати хропіти. Візьміть їх на замітку та спробуйте застосувати, якщо у вас є така необхідність.

Не споживайте алкоголь та заспокійливі засоби

віски з льодом

Зловживання алкоголем та прийом заспокійливих засобів, які розслабляють нервову систему, м’язи діафрагми та щелепи, збільшують шанси на появу хропіння.

Боріться із зайвою вагою та ожирінням

Якщо ви страждаєте від зайвої ваги та ожиріння, вам слід дотримуватися правильного харчування, займатися спортом та докладати максимум зусиль для схуднення. Ожиріння є однією з основних причин появи хропіння, оскільки у цьому випадку на дихальні шляхи накладається додаткове навантаження, і дихати стає значно важче.

Лікуйтесь від алергії

жінка чихає

Люди, що страждають від алергії, більш схильні до хропіння. Ось чому ми радимо вам боротися з алергіями за допомогою протизастійних та антигестамінних препаратів. Ви також повинні не допускати накопичення пилу на меблях, килимах та гардинах, оскільки це лише ускладнює проблему.

Спіть на боці

Чисельні дослідження цього питання довели, що люди, які сплять на спині, більш схильні до хропіння. Ось чому ми радимо вам спати на боці. Для того, щоб до цього звикнути, спробуйте покласти у ліжко декілька тенісних м’ячиків, загорнутих у шкарпетки. Дискомфорт, до якого вони призведуть, змусить вас спати на боці.

Змініть свою подушку на більш високу

Використання однієї або двох високих подушок допоможе покращити потік повітря через носові отвори та рот, і в результаті, не дозволить вам хропіти під час сну.

Цибуля

порізана цибуля

Існує один старий, проте досить ефективний трюк: розріжте цибулину навпіл та густо присипте її сіллю. Коли ви це зробите, помістіть цибулину на тарілку та залиште її біля узголів’я свого ліжка до наступного ранку.

Сольовий розчин

Сольовий розчин допоможе вам звільнити свої носові шляхи та спати із зачиненим ротом, що зменшить ваші шанси хропіти уночі. Усе, що вам потрібно зробити – це змішати пів чайної ложки солі зі склянкою води кімнатної температури.

Коли суміш буде готова, вам слід закрапати трохи сольового розчину у кожну ніздрю.

Трав’яний чай із кропиви

Трав’яний чай із кропиви є чудовим засобом для зменшення хропіння. Вам лише потрібно буде змішати одну повну ложку висушеної кропиви зі склянкою кип’ятку, накрити цю суміш та дати постояти протягом 10 хвилин. Пити цей напій необхідно перед сном.

Трав’яний чай із шавлії

shavliya

Шавлія є чудовим засобом для боротьби із проблемами дихальних шляхів, ось чому її добре використовувати при хропінні.

Лише заваріть трав’яний чай із цієї рослини, додавши декілька листків шавлії до склянки кип’ятку. Дайте йому настоятися протягом 10 хвилин, процідіть чай та пийте його перед сном.

Оливкова олія та рута

Для приготування цього засобу вам слід змішати склянку оливкової олії та 50 г рути у герметичному контейнері. Суміш повинна настоятися протягом двох тижнів, після чого ви можете процідити її та використовувати із пластирями для носа. Решту суміші слід зберігати у темному місці.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.