Інтимна гігієна: найкращі поради

Хороша інтимна гігієна має важливе значення для запобігання інфекцій. Крім того, вона запобігає виникненню інших проблем, таких як подразнення та неприємні запахи.
Інтимна гігієна: найкращі поради

Останнє оновлення: 22 серпня, 2019

Інтимна гігієна надзвичайно важлива, оскільки вона допомагає підтримувати здоров’я статевих органів. Дотримання належної інтимної гігієни може запобігти інфекціям та хворобам, які вражають жінок.

Однак ніколи не можна впадати в крайнощі. Ви не повинні нехтувати своєю гігієною, але також не повинні бути одержимими. Насправді обидва випадки можуть мати погані наслідки для вашої приватної ділянки.

Ми розповімо в цій статті про те, що робити і що не робити зі своєю особистою гігієною. Так ви зможете запобігти захворюванням або дратівливим інфекціям.

Правильна інтимна гігієна

правильна інтимна гігієна

1. Користуйтеся правильним милом

Використовуйте правильне мило, щоб подбати про інтимну гігієну.

Для миття інтимної ділянки радимо використовувати мило без парабенів і з нейтральним pH, тому що мило може змінити рівень природної кислотності та викликати інфекції. Ви можете використовувати звичайне мило на решті тіла, але уникайте використання його в інтимній зоні.

Сьогодні на ринку є спеціальні мила для жіночої інтимної гігієни, і ми рекомендуємо вибрати саме їх. Вони ніжніші для вашої шкіри, а також допомагають усунути неприємні запахи.

2. Митись один раз на день достатньо

Мити інтимну ділянку раз на день достатньо, щоб вона була чистою та без бактерій. Не забувайте, що надмірне чищення також може змінити pH, роблячи вас більш вразливими до бактерій і грибків.

Якщо ви сексуально активні, радимо мити інтимну зону до і після сексу. Під час сексуальної активності ви можете легко заразитися бактеріями, тому якомога швидше вмийтеся, щоб не допустити інфекцій сечових шляхів.

3. Не носіть тісний одяг

Занадто тісний одяг на інтимній зоні може викликати подразнення. Якщо ваш одяг постійно натирає, ви не тільки почуватиметеся незручно, але й відчуєте посилене потовиділення. Тому це може викликати бактерії і неприємні запахи. Зазвичай це відбувається через дуже вузькі джинси.

Якщо одяг тісний і тре шкіру, це може спричинити незначні травми, які можуть призвести до інфекцій. У нормі піхва сповнена бактерій. Однак при постійній вологості та терті ризик зараження зростає.

4. Уникайте спринцювання

Вагінальне спринцювання часто погіршує здоров’я жінок. Ми рекомендуємо це робити лише тоді, коли ваш лікар його призначає.

Спринцювання змінюють флору піхви, збільшуючи ризик зараження, тому їх треба уникати. Ваша інтимна зона дуже делікатна і має специфічний рівень pH. Будь-який засіб, який ви застосовуєте до неї, може її змінити.

5. Витирайтеся в правильному напрямку

У туалеті ви витираєтесь ззаду наперед чи спереду назад? Правильно робити це спереду назад. Інакше ви перетягнете бактерії з заднього проходу до сечових шляхів.

Це може спричинити такі інфекції, як цистит, який, як правило, викликають бактерії E. Coli, що знаходяться в шлунково-кишковому тракті. Якщо ця інфекція має ускладнення, вона може навіть пробитися до нирок. Тому важливо запобігати цьому шляхом належної інтимної гігієни.

6. Подбайте про свою інтимну гігієну протягом місячних

Хоча це звучить очевидно, вам треба бути більш уважними до своєї інтимної гігієни під час місячних. Окрім турботи про неприємні запахи, які зазвичай бувають при менструації, майте на увазі, що рівень кислотності знижується. Тому це ідеальне середовище для інфекцій.

Як ми говорили раніше, не потрібно мити інтимні місця багато разів на день. Однак важливо міняти прокладки або тампони кожні 4-6 годин.

7. Не мийте інтимну зону губками

Уникайте розтирання піхви губками. Ці засоби – це скупчення бактерій, яких потрібно будь-що уникати. Крім того, шкіра інтимної області дуже чутлива. Якщо ви будете розтирати її занадто сильно, ви можете її подразнити. Пізніше це може спричинити зараження.

Ми рекомендуємо мити цю зону руками, якщо вони чисті. Не використовуйте нігті під час миття, оскільки ви можете поранити себе та викликати інфекції.

8. Голіться дуже обережно

хороша інтимна гігієна
Правильне гоління важливе для вашої інтимної гігієни.

Під час гоління потрібно бути обережними, щоб не травмувати інтимну зону. Відкриті рани притягують бактерії та інфекції. Якщо ви робите епіляцію воском або використовуєте інший метод, ви також повинні бути обережними, щоб не викликати подразнення.

Крім того, ми рекомендуємо не усувати лобкове волосся повністю. Насправді воно захищає вас від безлічі бактерій. Без цього ви збільшуєте ризик заразитися інфекцією.

9. Носіть бавовняну спідню білизну

Бавовняна білизна поглинає вологу і сприяє вентиляції. Тому це дає змогу зберегти цю ділянку в прохолоді та вільною від бактерій. Ми не рекомендуємо нейлонову спідню білизну, оскільки вона погано провітрюється і може утримувати бактерії.

Ви колись помічали неприємний запах з інтимної зони?

Це може бути пов’язано з нейлоновою білизною. Запорука запобігання неприємних запахів – не залишати місця для вологи.

Дотримуйтесь цих простих порад з гігієни, і ви побачите негайні результати. Ви також будете почуватися свіжішими, здоровішими і будете краще пахнути. Ви можете запобігти зараженню, тому обов’язково пам’ятайте про те, якою має бути правильна інтимна гігієна.  • Cuevas, A., Celis, C., Herrán, S., Hernández, I., Paredes, O., & Paradas, A. (2010). Higiene íntima femenina y vaginosis bacteriana. Encuesta epidemiológica latinoamericana 2008. Revista Colombiana de Obstetricia y Ginecología.
  • Guaschino S , Benvenuti C , SOPHY Study Group. SOPHY project: an observational study of vaginal pH, lifestyle and correct intimate hygiene in women of different ages and in different physiopathological conditions. Part II. https://europepmc.org/abstract/med/18854801
  • Chen, Ying. Bruning, Elizabeth. Rubino, Joseph. Role of female intimate hygiene in vulvovaginal health: Global hygiene practices and product usage. https://doi.org/10.1177%2F1745505717731011

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.