9 негативних наслідків носіння тісного одягу

Чи знали ви, що регулярне носіння тісного одягу може спричинити цілу низку серйозних проблем зі здоров'ям? Вірте чи ні, але окрім погіршення кровообігу тісний одяг може призвести до порушень у роботі органів травної системи.
9 негативних наслідків носіння тісного одягу

Останнє оновлення: 17 жовтня, 2018

На жаль, тривале носіння тісного одягу може негативно відбитися на здоров’ї людини. Мабуть, ви не надавали цій проблемі вагомого значення раніше, проте тісний одяг може з часом спричинити серйозні порушення у роботі циркуляційної, лімфатичної та м’язової систем.

Звісно, таке вбрання досі користується неабиякою популярністю серед молоді завдяки стильному вигляду. Втім, через сильний тиск на внутрішні органи регулярне носіння тісного одягу може стати причиною розвитку ускладнень, що суттєво погіршать загальну якість життя.

Основна проблема полягає в тому, що навіть попри дискомфорт, що виникає під час носіння тісного одягу, чимало людей не готові відмовитися від таких стильних предметів гардеробу. Озирніться довкола: правда ж, тісний одяг всюди?

Саме тому у цій статті ми вирішили детальніше розповісти про можливі негативні наслідки регулярного носіння тісного одягу. Сподіваємося, наші корисні рекомендації переконають вас переглянути свій стиль та обрати більш зручний та безпечний одяг.

Приготуйтеся занотовувати!

Негативні наслідки тривалого носіння тісного одягу

1. Порушення у роботі циркуляційної системи

вплив тісного одягу на циркуляційну систему

Якщо ви регулярно носите надто тісні штани, з часом це може призвести до розладів у роботі циркуляційної системи та спровокувати різні захворювання, типові для нижньої частини тіла людини.

Сильний тиск одягу на нижні кінцівки погіршує приплив крові до серця. У результаті цього можуть виникнути запальні процеси та розвинутися такі неприємні проблеми, як варикозне розширення вен та судинна сітка.

Ба більше, через тісний одяг може з’явитися сильний біль у суглобах та ціла низка інших неприємних симптомів, які обмежують звичну активність та рухливість людини.

2. Кислотний рефлюкс

За умови тривалого носіння тісних штанів або інших предметів гардеробу можна викликати порушення у роботі нижнього стравохідного сфінктера, який не дозволяє шлунковій кислоті потрапляти у стравохід та рот.

Якщо сфінктер перестає виконувати свою роботу належним чином, може розвинутися кислотний рефлюкс. Зверніть увагу, що цей неприємний синдром зазвичай супроводжується сильними пекучими відчуттями у грудях та горлі.

3. Порушення у роботі органів дихання

проблеми з диханням через носіння тісного одягу

Робота органів дихальної системи залежить від багатьох зовнішніх та внутрішніх факторів, і серед них також варто виділити регулярне носіння тісного одягу.

Через сильний тиск на органи дихання відбувається сильне порушення дихання, адже здатність діафрагми виводити з організму вуглекислий газ погіршується.

4. Поява ознак передчасного старіння

Іноді передчасні зморшки не мають нічого спільного з тим видом одягу, який ми носимо. Втім, трапляються випадки, коли тривале носіння тісного одягу може не тільки викликати розлади у роботі циркуляційної та лімфатичної систем, але й прискорити процес старіння клітин.

Пояснення цього явища є досить простим: кровотік погіршується, тож органи дихальної системи втрачають здатність доправляти кисень до тканин внутрішніх органів.

Ба більше, у крові відбувається інтенсивне накопичення токсинів, які також негативно впливають на зовнішній вигляд людини та провокують появу ознак передчасного старіння.

5. Целюліт

носіння тісного одягу викликає целюліт

У результаті тривалого носіння тісного одягу клітини нижніх кінцівок недоотримують належну кількість кисню, що з часом призводить до розвитку целюліту.

Пояснити це явище дуже просто: відбувається процес затримки рідини та розвиток жирових вузлів на таких ділянках тіла, як сідниці та стегна.

6. Біль у спині

Коли людина регулярно носить надто тісний одяг, ризик появи сильних больових відчуттів у спині та шиї значно зростає через те, що м’язам цих частин тіла доводиться працювати набагато сильніше.

Одяг, який щільно облягає тіло, здійснює сильний тиск на нервові закінчення та провокує розвиток запального процесу, котрий зазвичай супроводжується такими неприємними відчуттями, як заціпеніння, біль та поколювання.

7. Розлади травлення

носіння тісного одягу викликає розлади травлення

Якщо спідниця, штани або пояс надто сильно вас перетискають, шлунок починає працювати значно повільніше, тож процес перетравлення їжі займає набагато більше часу.

На жаль, якщо вчасно не виправити проблему, це може викликати сильний біль в області живота, розтягнення внутрішніх стінок органів травлення та закрепи.

8. Вагінальні інфекції

Регулярне носіння тісного одягу – це той несприятливий фактор, який може призвести до розвитку вагінальних інфекцій через негативний вплив на рівень рН у цій частині тіла.

Тісний одяг затримує вологу та тепло, що виділяються в інтимній зоні. Через певний проміжок часу тут утворюється сприятливе середовище для росту бактерій та грибків.

Якщо не зайнятися лікуванням цієї проблеми, ви можете помітити зміни у вагінальних виділеннях, неприємний запах та свербіж.

9. Проблеми зі шкірою

носіння тісного одягу викликає проблеми зі шкірою

Звісно, це трапляється рідко, проте іноді тісний одяг з синтетичних тканин погіршує кровообіг та викликає серйозні проблеми зі шкірою.

Недостатнє надходження кисню до клітин внутрішніх органів разом з вологою та затримкою поту призводять до утворення червоних плям, свербіння та появи врослого волосся.

А чи здогадувалися ви раніше про можливі негативні наслідки від регулярного носіння тісного одягу? Сподіваємося, наші корисні поради переконають вас відмовитися від незручного стильного гардероба на користь зручного одягу, що дихає.  • Weismann K, Larsen FG: Pernio of the hips in young girls wearing tight-fitting jeans with a low waistband. Acta Derm Venereol, 2006, 86: 558–559.

  • Mori Y, Kioka E, Tokura H: Effects of pressure on the skin exerted by clothing on responses of urinary catecholamines and cortisol, heart rate and nocturnal urinary melatonin in humans. Int J Biometeorol, 2002, 47: 1–5.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.