Ксенікал - препарат проти ожиріння

Ксенікал - препарат, який діє, поглинаючи жир, замість того, щоб пригнічувати апетит. Це означає, що приблизно 30% жирів, що потрапляють разом з їжею, виводяться без перетравлення.
Ксенікал - препарат проти ожиріння

Останнє оновлення: 06 жовтня, 2020

Ксенікал – препарат проти ожиріння, активною речовиною якого є орлістат. Цей засіб діє, зменшуючи на 30% поглинання жирів, які ви вживаєте під час їжі.

Як діє ксенікал?

Ксенікал – препарат, який діє, поглинаючи жири з продуктів. Однак він не впливає на апетит, як це роблять інші типи препаратів, призначені для лікування ожиріння.

Ваш організм розчиняє жири, які ви споживаєте під час їжі, дією ферментів ліпазів. Цей препарат чинить на них свою дію, перешкоджаючи засвоєнню жирів. Як наслідок цієї дії, 30% жирів, які ви споживаєте під час їжі, виводяться без метаболізму з калом.

Завдяки механізму дії, ксенікал допомагає людям схуднути та утримати вагу надовго. Це також може покращити деякі чинники ризику розладів серцево-судинної системи, такі як високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину та високий рівень глюкози.

Показання до прийому ксенікалу

коли приймають ксенікал
Цей препарат призначають людям з ожирінням з індексом маси тіла (ІМТ), що дорівнює або перевищує 30 кг / м2. Однак це також можливий варіант для пацієнтів із надмірною вагою з ІМТ, що дорівнює або перевищує 28 кг / м2, за умови, що вони, окрім надмірної ваги, мають пов’язані чинники ризику.

Якщо пацієнт не втрачає принаймні 5% своєї початкової ваги після трьох місяців використання препарату, потрібно припинити лікування.

Ця стаття може вас зацікавити: Чи підходить дієта Дюкана людям з ожирінням?

Як приймати ксенікал

Рекомендована доза для дорослих – 120 мг. Потрібно приймати його безпосередньо перед, під час або за годину після кожного основного прийому їжі.

Згідно з дослідженнями, основним шляхом виведення є екскреція калу. Майже 100% дози виводиться з калом без змін. Дія цього препарату спричиняє значне збільшення жиру в калі через 24-48 годин.

Починаючи лікування цим препаратом, необхідно також дотримуватися збалансованої низькокалорійної дієти. Ваш раціон повинен містити щоденне споживання жирів, вуглеводів та білків, розподілених між трьома основними прийомами їжі протягом дня.

Протипоказання

Як і всі ліки, ксенікал має деякі протипоказання, зокрема такі:

  • алергія – ви не можете приймати цей препарат, якщо у вас алергія на якийсь із компонентів препарату
  • синдром мальабсорбції
  • діти
  • жінки, які годують груддю

Немає досліджень впливу цього препарату на пацієнтів з ожирінням, у яких також є розлади печінки та / або нирок, а також на людей похилого віку та дітей.

як діє ксенікал
Читайте далі, щоб дізнатись більше: 6 ранкових звичок, що призводять до ожиріння

Взаємодія з іншими ліками

Ксенікал взаємодіє з іншими лікарськими засобами, адже він модифікує всмоктування певних активних речовин, що може змінити його дію.

Дуже рідко може спостерігатися гіпотиреоз із порушеннями роботи щитоподібної залози. Цей ефект може виникнути як наслідок того, що цей препарат зменшує всмоктування солей йоду або левотироксину.

Окрім того, ксенікал зменшує всмоктування протиепілептичних препаратів, що може призвести до судом. Він також зменшує всмоктування жиророзчинних вітамінів, таких як вітамін Е та бета-каротин. З цієї причини, поки ви приймаєте цей препарат, лікар може порадити вам приймати вітамінні добавки. Однак важливо дотримуватися збалансованого харчування, багатого на фрукти та овочі.

З іншого боку, ксенікал посилює дію деяких ліків, які використовують для зниження рівня холестерину в крові. Тому пацієнтам може знадобитися скорегувати свою дозу лікування холестерину.

Якщо ви приймаєте протизаплідні таблетки, щоб запобігти можливим нещасним випадкам, які можуть статися, якщо ви страждаєте на сильну діарею через ефект ксенікалу, лікар порекомендує вам використовувати бар’єрні методи контрацепції.

Висновки

Ксенікал допомагає схуднути та утримати вагу. Крім того, він допомагає поліпшити рівень холестерину та зменшити інші розлади серцево-судинної системи.

Проте дуже важливо дотримуватися низькокалорійної дієти під час лікування та регулярно займатися спортом. Якщо у вас є питання, зверніться до свого лікаря або фармацевта.  • Torgerson, J. S., Hauptman, J., Boldrin, M. N., & Sjöström, L. (2004). XENical in the Prevention of Diabetes in Obese Subjects (XENDOS) Study: A randomized study of orlistat as an adjunct to lifestyle changes for the prevention of type 2 diabetes in obese patients. Diabetes Care. https://doi.org/10.2337/diacare.27.1.155

  • Drew, B. S., Dixon, A. F., & Dixon, J. B. (2007). Obesity management: Update on orlistat. Vascular Health and Risk Management.

  • Romero Ramos, H., Martínez Brocca, M. A., Pereira Cunill, J. L., & García Luna, P. P. (2005). Tratamiento farmacológico de la obesidad. Revista Espanola de Obesidad. https://doi.org/10.11565/arsmed.v26i1.1210


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.