Чи підходить дієта Дюкана людям з ожирінням?

Проблема в тому, що дієта Дюкана дуже загальна й не враховує відмінності пацієнтів. Ось чому різні люди отримують різні результати.
Чи підходить дієта Дюкана людям з ожирінням?

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Ви, напевно, уже чули про “диво” дієту Дюкана, яку спробували багато зірок Голлівуду. Дієта Дюкана – бажана дієта для людей, які хочуть схуднути без особливих зусиль. Зрештою, вона не вимагає жодних вправ, і ви можете їсти практично все, що завгодно.

Ті, хто вивчав цю дієту, стверджують, що вона не діє для 80% людей, які намагаються схуднути, особливо тих, хто страждає на ожиріння.

Дізнайтеся більше в сьогоднішній статті.

Удаваний успіх дієти Дюкана

дієта Дюкана для схуднення
Французький лікар Дюкан опублікував кілька книг про чудесну дієту, і всі вони були успішними. В Іспанії три його книги є “бестселерами” з понад півмільйона продажів.

Переполох навколо цієї дієти не залишився непоміченим. Іспанське агентство з безпеки харчування здійснило дослідження, в якому було встановлено, що метод Дюкана – “шахрайський, нелегальний, не допомагає людям схуднути і є ризикованим для тих, хто його практикує”.

Багато людей сіли на цю дієту, коли побачили, як швидко актриса Пенелопа Крус скинула вагу після народження сина. Крім того, вони подивилися на майбутню королеву Англії Кейт Міддлтон (як відомо, доктор Дюкан надіслав їй копію своєї книги, дякуючи за довіру до нього).

Чи працює дієта Дюкана для людей з ожирінням?

дієта Дюкана для людей з ожирінням
Деякі люди вважають, що це ідеальна дієта для тих, хто має ожиріння. Проте інші стверджують, що вона корисна лише тоді, коли ви хочете втратити пару кілограмів. Дієта Дюкана обіцяє тривалий ефект (на все життя), але багато дослідників ставлять під сумнів цю чудотворну техніку.

Одне з досліджень, яке доводить, чому ця дієта не подіє, буле проведена групою людей, яка категорично протистояла доктору Дюкану.

Вони опитали 5000 людей, які спробували цю дієту.

Хоча більшість з них спочатку вказала, що спосіб був ефективним, пізніше вони повідомили:

 • 35% набрали вагу, яку втратили протягом року.
 • 48% повернулися до початкової ваги через рік.
 • 64% були важчими ніж на початку дієти, після двох років лікування.
 • 70% перевищили стартову вагу через три роки.
 • 80% респондентів через 4 років важили більше, ніж коли починали.

Головний принцип дієти:

Один із принципів цього методу такий: “Якщо ви не отримаєте результати, які очікували, це пов’язано з тим, що ви не доклали достатньо зусиль”. Це означає, що це провина пацієнта, а не метода.

Просто подивіться на деякі відповіді. 60% людей сказали, що вони не схудли, тому що їли забагато, не працювали достатньо на ранніх стадіях дієти, або їли те, чого не повинні були.

Це почуття провини – це психологічні наслідки, пов’язані з дієтою Дюкана, але вони не єдині.

Крім того, люди також страждали від симптомів депресії та низької самооцінки, тому що вони одного дня поглянули в дзеркало й побачили прекрасну фігуру, а через кілька тижнів, усе було як раніше або навіть гірше.

Варто також згадати, що сам П’єр Дюкан сказав, що люди, які мають кілька зайвих кілограмів, “хворі”, не кажучи вже про людей з ожирінням.

дієта Дюкана проти ожиріння
Всесвітня організація охорони здоров’я зробила подібне твердження в 1997 році, коли вона назвала ожиріння хронічним захворюванням. На жаль, доктор Дюкан так само ставиться до тих, хто не є струнким, на підставі того, що у них є проблема.

За оцінками, люди, які страждають на ожиріння або надмірну вагу, змогли втратити в середньому 5 2,5 кг на місяць за дієтою Дюкана. Це незначні показники, якщо врахувати, через які крайнощі ви повинні пройти, дотримуючись цього методу.

Інші дієти

Є більш ефективні та більш здорові дієтичні плани, яких ви можете дотримуватися, щоб досягти хороших результатів.

Жир розтане, коли ви будете споживати менше борошна, цукру та жирів, а також збільшите споживання фруктів та овочів. Крім того, ви можете регулярно тренуватися й уникати шкідливих звичок, таких як куріння та споживання алкоголю.

Вам не потрібно вдаватися до таких різких процедур із високим ризиком побічних ефектів. Крім того, у вас навіть більше шансів уникнути “ефекту відскоку”, коли ви отримаєте назад усі скинуті кілограми.

Серед багатьох людей, які стверджують, що дієта Дюкана не для всіх, дослідник із університету Наварри (Іспанія).

Доктор Сільва вважає, що навіть послідовне дотримання методу не гарантує результатів.

Звісно, доктор Дюкан не несе відповідальності за будь-якого пацієнта, як це може зробити дієтолог медичного центру. Він також не може контролювати розуміння пацієнтом дієти. Ще гірше те, що дієта Дюкана є дещо загальною й не зосереджена на певній групі населення.

Зрозуміло, що не всі можуть дотримуватися однакової дієти через різницю в таких параметрах, як:

 • вік
 • фізичні показники
 • вага
 • звички та професії
 • спадкові чинники
 • захворювання

Ось чому дуже важливо спочатку поговорити зі своїм лікарем і оцінити інші варіанти, щоб схуднути здоровим чином у власному темпі. • Ting R, Dugré N, Allan GM, Lindblad AJ. Ketogenic diet for weight loss. Can Fam Physician. 2018 Dec;64(12):906.
 • Ortega FB, Lavie CJ, Blair SN. Obesity and Cardiovascular Disease. Circ Res. 2016 May 27;118(11):1752-70.
 • O’Neill B, Raggi P. The ketogenic diet: Pros and cons. Atherosclerosis. 2020 Jan;292:119-126

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.