Макрогол для лікування хронічних закрепів

Макрогол для лікування хронічних закрепів є просто допоміжним засобом, коли йдеться про гігієнічні та дієтичні заходи, зазначені для цього стану. Це повинно доповнювати зміни харчових та спортивних звичок людини.
Макрогол для лікування хронічних закрепів

Останнє оновлення: 16 жовтня, 2020

Макрогол – фармацевтичний проносний засіб, який ефективний завдяки осмотичній дії на кишківник. Механізм його дії збільшує об’єм калу та стимулює моторику товстої кишки. Враховуючи цей осмотичний ефект, транспортування розм’якшеного калу покращується, що полегшує дефекацію. Однак необхідно, щоб прийом макрогол був якомога коротшим, щоб запобігти побічним ефектам. Нижче ми розповімо вам більше про використання макроголу для лікування хронічних закрепів.

Важливо не розглядати цю речовину як магічний засіб. Навпаки, це просто допомога, враховуючи той факт, що пацієнти також повинні внести низку гігієнічних та дієтичних змін до свого способу життя. Серед цих змін варто відзначити збільшення споживання рідини та харчових волокон.

Ба більше, важливо зазначити, що регулярні фізичні вправи та покращення процесу дефекації також важливі. Без цих змін використання макроголу для лікування хронічних закрепів не призведе до усунення проблеми.

Яке дозування?

Пацієнти можуть приймати макрогол у будь-яку годину дня разом з їжею та напоями або без них. Що стосується точного дозування, воно залежатиме від серйозності проблеми.

Однак, щойно ви починаєте приймати макрогол, через два дні вам необхідно почати зменшувати дозування. Якщо закреп хронічний, то звичайна доза для дорослих – один пакетик 1-3 рази на день. У більшості випадків достатньо 1-2 пакетиків на день.

Залежно від реакції організму та випадку, можна приймати до 3 пакетиків на день. В середньому лікування триває два тижні. Потім, якщо симптоми не зникають, пацієнти повинні звернутися до лікаря.

Що стосується використання макроголу для лікування затримки калу, дозування вище. Точніше кажучи, пацієнти можуть приймати до 8 пакетиків протягом 6 годин протягом максимум 3 днів. Приготувавши розчин, ви можете тримати його в холодильнику до 6 годин.

макрогол від хронічних закрепів
Закреп може бути гострим або хронічним. Коли йдеться про хронічний закреп, це означає, що пацієнтам часто важко ходити в туалет.

Як приймати макрогол?

Для приготування макроголу необхідно розчинити вміст одного пакетика в половині склянки води і негайно випити. Однак при лікуванні затримки калу простіше розчинити всі 8 пакетиків у літрі води.

За необхідності можна збільшити дозування до двох пакетиків на день. Однак найкраще почекати кілька днів, щоб перевірити результати, перш ніж збільшувати дозування. Дія макроголу починає проявлятися приблизно через 24-48 годин після введення.

Які побічні ефекти макроголу?

Цей препарат може спричинити побічні ефекти, які класифікуються залежно від їх частоти:

  • Дуже рідкісні побічні ефекти: анафілактичні реакції, такі як утруднене дихання або набряк горла та обличчя, рідкісні. Те саме стосується гіперчутливості у вигляді шкірних алергічних реакцій.
  • Дуже часті: такі типи побічних ефектів виникають у випадку високих доз, що може призвести до діареї. Однак вони, як правило, зникають через 1-2 дні після припинення прийому макроголу.
  • Часті реакції: Вони можуть включати біль у животі або здуття живота.

Протипоказання та взаємодія з іншими ліками

які протипоказання має макрогол
Серед протипоказань макроголу при лікуванні хронічних закрепів і затримки калу є такі:
  • вік до 12 років
  • наявність перфорації в стінці кишківника
  • непрохідність тонкої кишки
  • запальні захворювання кишківника

Окрім того, макрогол не рекомендують пацієнтам, які мають підвищену чутливість до нього або страждають на виразковий коліт, хворобу Крона або токсичний мегаколон. Що стосується взаємодії з іншими ліками, ви не повинні приймати будь-які інші ліки за годину до або за годину після прийому макроголу.

Якщо ви вагітні або вважаєте, що можете бути вагітними, перед початком прийому макроголу варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Так само необхідно поговорити зі спеціалістом перед тим, як приймати макрогол під час годування груддю.

Закреп вимагає не лише ліків

Застосування проносних препаратів та кількість, яку слід приймати, залежать від тяжкості закрепів. Експерти рекомендують осмотичні фармацевтичні препарати через їхню безпеку. Однак, якщо їх не супроводжує зміна звичок, режиму харчування та фізичної активності, самі по собі вони будуть неефективними.  • Candy, D., & Belsey, J. (2009). Macrogol (polyethylene glycol) laxatives in children with functional constipation and faecal impaction: A systematic review. Archives of Disease in Childhood. https://doi.org/10.1136/adc.2007.128769

  • Zangaglia, R., Martignoni, E., Glorioso, M., Ossola, M., Riboldazzi, G., Calandrella, D., … Pacchetti, C. (2007). Macrogol for the treatment of constipation in Parkinson’s disease. A randomized placebo-controlled study. Movement Disorders. https://doi.org/10.1002/mds.21243

  • de Graaf, L. (2019). Macrogol. Nursing. https://doi.org/10.1007/s41193-019-0012-5


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.