Лікування закрепу без проносних препаратів

Лікування закрепу без проносних препаратів

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Лікування закрепу без проносних препаратів можливе, але потрібно дотримуватися корисних звичок щодня. Багато людей, які страждають на закреп, зазивай зіштовхуються з цією проблемою з раннього дитинства. Цим людям завжди важко сходити у туалет, оскільки це вимагає багатьох зусиль та часу.

Закреп супроводжується здуттям, газами , дискомфортом від неповного випорожнення. Іноді люди, які страждають на закреп, також мають і геморой через твердий кал.

Регулярне виконання впав допоможе усунути проблему

Якщо хочете вилікувати закреп без вживання проносних засобів, варто почати регулярно виконувати фізичні вправи, оскільки вправи покращують роботу   кишківника .  Коли людина займається фізкультурою, м’язи допомагають проштовхувати калові маси через кишківник. Багато людей із закрепами мають проблеми з перистальтичними рухами.

Регулярне виконання впав допоможе усунути закреп

Виконувати фізичні вправи також добре для   гідратації .  Багато хворих на закреп не п’ють достатню кількість води, через що каловим масам важче рухатися через кишківник. У процесі виконання вправ виникає спрага, а тому людина починає більше пити.

Чи помічали ви колись, що після тренування завжди хочеться сходити до туалету? Цей факт може бути дуже дивним для людей, які страждають на закреп. Вони помічають, що після тренування вони з легкістю ходять у туалет. Вправи прекрасно підходять для лікування закрепу без виживання проносних засобів.

Варто прочитати статтю Домашні вправи на живіт: 6 доступних варіантів

Зміни раціону

Чи споживаєте ви достатню кількість клітковини? Чи є у вашому раціоні харчування овочі та фрукти? Чи їсте ви багато оброблених продуктів? Усі харчові звички впливають на стан здоров’я людини. Якщо страждаєте на закреп, то чим більше їжі швидкого приготування споживатимете, тим рідше ходитимете до туалету.

Саме тому потрібно їсти більше овочів та фруктів, які покращать функцію кишківника, через що похід у туалет не буде таким болісним та тривалим. Ви помітите різницю, щойно змінивши раціон харчування. Варто також звернути увагу на медикаменти, які ви вживаєте для лікування певних захворювань. Приміром, препарати для щитоподібної залози та проти діабету, можуть викликати закреп.

Читайте також статтю Засіб з льону для лікування закрепу

Дотримуйтеся режиму

Це одна з найкращих порад для лікування закрепу без проносних препаратів, хоча може виникнути питання: «А якщо я не хочу до туалету, що тоді?» . Не хвилюйтеся, просто у певний час ходіть до туалету.

Дотримуйтеся режиму у боротьбі із закрепом

Встановлення певного режиму не завжди працює, якщо йдеться про людей, які страждають на закреп. Зазвичай, їм потрібно трохи посидіти у туалеті, іноді навіть потужитися. Варто просто посидіти та трохи почекати, хоча спершу здається, що нема жодного поклику до випорожнення.

Найкраще ходити у туалет зазвичай в один і той самий час, щоб організм звик до певного режиму.  Це може бути перед або після сніданку, перед тренуванням чи перед сном. Обирати вам!

Прийміть правильну позу

Сучасні унітази не дозволяють зайняти правильне положення, щоб калові маси легко рухалися по кишківнику. Проте ви можете полегшити справу самостійно .  Приміром, можна підставити маленький стільчик під ноги або поставити ноги на носочки.

Це буде нагадувати положення сидячи навпочіпки, що є найкращим положенням для гарного руху кишківника. Чому так? Тому, що створюється тиск на область живота, а це добре для його роботи. Що допомагає вам боротися із закрепом? Чи деякі з цих методів працюють краще за інші? Скористайтеся цими порадами для усунення закрепу, не забуваючи про фізичні вправи.

Не забувайте також стежити за раціоном харчування , що теж дуже важливо . Неважливо, чим саме ви скористаєтеся, усе у ваших руках, щоб позбутися закрепу та поліпшити здоров’я.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.