Можливі проблеми з ногами, до яких призводять в'єтнамки

Вірте чи ні, але зручні та улюблені всіма в'єтнамки насправді негативно впливають на здоров'я людини. Цей вид взуття не згладжує тиск на ступні під час ходьби, що з часом може призвести до сильного болю у нижніх кінцівках. Зверніть увагу, що якщо регулярно носити в'єтнамки, ступні стають більш вразливими до різноманітних травм та пошкоджень.
Можливі проблеми з ногами, до яких призводять в'єтнамки

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

В’єтнамки відомі під різними назвами у різних куточках світу, проте проблеми з ногами, до яких вони можуть призвести, всюди залишаються однаковими.

Ще з античних часів в’єтнамки були досить поширеним видом взуття, оскільки вони були дуже зручними та м’якими, а також дозволяли ступням дихати. В’єтнамки були популярними у теплих країнах-представниках східних та деяких західних культур, зокрема в Японії, Єгипті, Греції та Древньому Римі.

Нині одним з найвідоміших видів взуття у світі є бразильські в’єтнамки, які випускає компанія під назвою “Havaianas”. Це підприємство виготовляє легкі та пружні в’єтнамки з підошвою на основі гуми з етиленвінілацетату. Взуття цієї компанії здобуло шалену зацікавленість та прихильність в усьому світі завдяки різноманіттю кольорів та моделей.

Утім, незалежно від країни походження в’єтнамок чи статури їхнього власника, вони однаково залишаються одним із найбільш небезпечних видів взуття.

Чому не варто носити в’єтнамки надто часто?

1. Недостатня підтримка ступні та збільшення тиску на підошви ніг

в'єтнамки збільшують тиск на ступні

У в’єтнамках досить важко пересуватися, адже кожного разу для того, щоб зробити один крок у цьому взутті, доводиться докладати багато зусиль. Якщо ви розумієте основні закони фізики, вам вдасться уявити, яку силу прикладає людина під час ходьби у пляжних в’єтнамках.

Вам може видатися досить дивним на перший погляд те, що цей вид взуття має щось спільне з принципами фізики. При ходьбі відбувається сильний тиск на ступні ніг. Зверніть увагу, що цей тиск стосується не тільки нижніх кінцівок, але й усього тіла.

На жаль, в’єтнамки не здатні нівелювати цей тиск та пом’якшувати удар під час зіткнення нижніх кінцівок з твердою поверхнею, особливо з асфальтом. Гумової підошви в’єтнамок недостатньо для того, щоб захищати ступні від травм та підтримувати вагу всього тіла.

До того ж більшість пляжних в’єтнамок має абсолютно пласку підошву, а це може призвести до порушення постави під час ходьби. Часто можна помітити, як люди човгають ногами під час ходіння у в’єтнамках. Зрештою, це взуття не фіксує ногу в одному положенні та не дозволяє стабілізувати поставу тіла під час руху.

Зверніть увагу, що за умови тривалого носіння пляжних в’єтнамок може з’явитися сильний дискомфорт та біль у м’язах нижніх кінцівок, спині та стегнах.

2. В’єтнамки не захищають ступні від травм

в'єтнамки не захищають ступні від травмування

Одним із головних недоліків в’єтнамок є те, наскільки відкритими є ступні під час носіння цього виду взуття. Структура та дизайн цих сандалів є настільки легкою та простою, що вони майже не захищають нижні кінцівки від травм та пошкоджень.

Саме через це у результаті тривалого носіння в’єтнамок ступні людини стають вразливими до травм, пошкоджень, опіків, гострого пекучого болю та інших несприятливих наслідків. Якщо врахувати, що найчастіше люди носять в’єтнамки влітку, ці негативні фактори стають ще більш актуальними.

До того ж, басейни, пляжі та клуби є громадськими місцями, а це означає, що ризик контакту з хвороботворними мікроорганізмами зростає у кілька разів. В’єтнамки не прикривають ноги людини, тож роблять їх вразливими до різни вірусів та бактерій.

У більш складних випадках надмірний тиск на підошву ніг та їхня відкритість можуть пошкодити нервові закінчення, що знаходяться у нижніх кінцівках людини. З часом це може призвести до серйозних розладів у роботі нервової системи, а також погіршення терморегуляції та загального самопочуття людини.

3. Дерматологічні проблеми та грибок

в'єтнамки можуть викликати грибок

Деякі захворювання є більш типовими для спекотної пори року. Найтепліший сезон збільшує ризик розвитку певних розладів через тривале перебування під сонцем, надмірну вологість та мікроорганізми, які мешкають у тропічних регіонах.

Іншою поширеною проблемою у літній період є стрімкий ріст грибків через сильну спеку та підвищену вологість. Ризик підхопити грибок значно зростає у спекотну погоду.

Утім, деякі спеціалісти заперечують вплив носіння в’єтнамок на розвиток грибка стопи.

Вірте чи ні, але є чимало людей, які вірять, що в’єтнамки у літній період є не лише зручними, але й неймовірно корисними, адже вони дозволяють ступням вільно дихати та перебувати на свіжому повітрі. Логіка у віруваннях цих людей є досить простою, адже у в’єтнамках ноги ніколи не пітніють, а тому залишаються сухими. Д

До того ж у в’єтнамках краще ходити пляжем, ніж босоніж, адже таким чином ви захищаєте ступні від прямого контакту з мікроорганізмами, що живуть на піску.

Інші спеціалісти тим часом радять не одягати в’єтнамки на пляж саме через те, що у них простіше підхопити  мікроорганізми, що живуть у воді та на піску, ніж у закритих резинових капцях для басейну та пляжу. До того ж, дехто вважає, що в’єтнамки збільшують ризик розвитку ракових захворювань через надмірну відкритість ступнів ніг.

Не забувайте, що будь-яке взуття має захищати ступні ніг та підтримувати вагу тіла. На жаль, в’єтнамки з цим завданням не справляються.

Утім, за допомогою правильної гігієни та регулярного використання сонцезахисних засобів ви зможете насолоджуватися літньою спекою, не загрожуючи при цьому своїм ступням.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.