Наслідки споживання окиснених фруктів

В принципі, споживання окиснених фруктів не становить загрози для здоров’я людини. Однак це зменшує їх корисні властивості. Отже, ви повинні дотримуватися хороших методів зберігання, щоб затримати цей процес. Дізнайтеся про них!
Наслідки споживання окиснених фруктів

Останнє оновлення: 21 грудня, 2020

Плід окиснюється при контакті з повітрям. Таке окиснення не означає, що їжа більше не придатна для споживання, але в ній є певні зміни, які варто врахувати. З’ясуймо більше про споживання окиснених фруктів.

Відбуваються органолептичні зміни, а також зміни харчового складу, які можуть вплинути на якість плодів та їх поживні властивості. Отже, варто уникати окиснених фруктів.

Першим наслідком окиснення є поява вільних радикалів. Це може бути пов’язано з погіршенням здоров’я людини, тому потрібно обмежити їх споживання. Попри те, що немає чітких доказів того, що споживання окиснених фруктів є чинником ризику розвитку певних захворювань, завжди краще уникати їх у такому стані.

Зверніть увагу, що окиснення є ланцюговою реакцією. Його не можна зупинити, коли воно вже почалося, поки не зіпсуються усі речовини. Яблука та авокадо найбільше схильні до окиснення.

чому шкідливе споживання окиснених фруктів

Феноли в окиснених фруктах

Контакт з киснем призводить до зменшення фенольних сполук. Це антиоксиданти, здатні зменшити кількість вільних радикалів. Отже, першим наслідком окиснених фруктів є те, що це зменшує їх природну користь для здоров’я.

Фенольні сполуки контактують з ферментом поліфенолоксидазою, коли ви ріжете фрукти. У цей час починається процес окиснення, через який м’якоть набуває коричневого кольору.

Майте на увазі, що вільні радикали призводять до серйозних клітинних наслідків і відіграють важливу роль у дегенеративних захворюваннях. Отже, потрібно споживати антиоксиданти, щоб запобігти окиснювальним пошкодженням.

Вітаміни в окиснених фруктах

Так само відбувається окиснення вітамінів у фруктах. Наприклад, окиснення вітаміну С все ще дає цій молекулі пройти, але в неактивній формі. Як бачите, цей процес скасовує ефективність будь-яких процесів, пов’язаних зі здоров’ям людини.

Таким чином, можна зробити висновок, що окиснення суттєво зменшує переваги фруктів для здоров’я. Отже, маємо помітну втрату вітамінної функціональності, а також антиоксидантної здатності.

Як уникнути окиснення фруктів?

Фрукти, що містять лимонну кислоту, не окиснюються. Отже, полийте лимонним соком шматочків фруктів, які найбільше схильні до окиснення, оскільки це зменшить і затримає процес псування.

Так само завжди є можливість не допустити контакту фруктів з киснем. Зберігайте їх у поліетиленових пакетах або вакуумній упаковці, щоб ефективно запобігти процесу окиснення.

У промисловості зазвичай розміщують їжу в атмосфері, яка містить менше кисню, щоб затримати псування і збільшити термін зберігання. Крім того, охолодження також уповільнює цей процес. Отже, зберігання фруктів у холодильнику – чудовий спосіб запобігти окисненню.

як запобігти окисненню фруктів

Приготування – ще один варіант

Окиснення – це процес, якому можна запобігти за допомогою тепла, адже воно руйнує ферменти, які спричиняють окиснення. Отже, приготування фруктів разом з іншими інгредієнтами може запобігти окисненню та погіршенню їх харчових якостей.

Наприклад, дуже часто окиснення відбувається в сирих яблуках. Однак вони зберігаються набагато довше без пошкодження м’якоті, якщо їх піддати термічній обробці в духовці.

Висновки

Як правило, споживання окиснених фруктів не становить загрози для здоров’я людини, однак зменшує корисні властивості.

Потрібні хороші методи зберігання, щоб затримати цей процес. Холодний цитрусовий сік і вакуумна упаковка – хороші варіанти запобігання окисненню.  • Sharma GN., Gupta G., Sharma P., A comprehensive review of free radicals, antioxidants, and their relationship with human aliments. Crit Rev Eukaryot Gene Expr, 2018. 28 (2): 139-154.
  • Hung PV., Phenolic compounds of cereals and their antioxidant capacity. Crit Rev Food Sci Nutr, 2016. 56 (1): 25-35.
  • Dewhirst RA., Fry SC., The oxidation of dehydroascorbic acid and 2,3-diketogulonate by distinct reactive oxygen species. Biochem J, 2018. 475 (21): 3451-3470.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.