Натуральні та недорогі засоби для прибирання оселі

Для того, щоб позбутися неприємних засобів у мікрохвильовій печі та полегшити процес її очистки, нагрійте у ній склянку води із невеликою кількістю лимонного соку. Пар, що виділиться при цьому, допоможе відчистити весь застарілий жир.
Натуральні та недорогі засоби для прибирання оселі

Останнє оновлення: 07 січня, 2019

А ви знали, що для прибирання оселі можна використовувати такі недорогі та натуральні засоби, як оцет, харчова сода та лимон? У цій статті ми пояснимо, як саме прибрати домівку за допомогою цих продуктів, а ще розповімо про переваги таких натуральних засобів для прибирання.

Переваги натуральних очисних засобів для прибирання оселі

Використовуючи оцет, харчову соду та лимон для прибирання оселі, ви отримаєте такі переваги:

 • Вони є недорогими
 • Вони є дуже ефективними
 • Вони є простими у використанні
 • Вони є доступними
 • Вони не містять жодних токсичних речовин
 • Вони є безпечними для довкілля

Яблучний оцет

Окрім того, що оцет є надзвичайно корисним продуктом для здоров’я людини та чудовим косметичним засобом для шкіри та волосся, його можна використовувати і для прибирання оселі. І хоча цей продукт не містить жодних хімічних додатків, від цього він не перестає бути надзвичайно ефективним, адже у оцті містяться винна, оцтова та лимонна кислота, що робить його потужним засобом для дезінфекції.

Оцет допоможе відмити застарілий жир та інший бруд, усунути неприємні запахи та повернути предметам колишній блиск. Ось деякі способи використання оцту для прибирання оселі:

 • Для кухні: змішайте оцет з водою у пропорції 1:1 та влийте його до пляшки з пульверизатором. За допомогою цього розчину ви зможете прибирати плиту та кухонні поверхні.
 • Для скляного посуду та вікон: замість купівлі спеціального засобу для очистки скла, спробуйте змішати оцет з водою у пропорції 1:5. Влийте його у пляшку від вашого старого засобу для миття вікон.
 • Для прання: оцтом можна замінити магазинний засіб для пом’якшення білизни. Окрім цього, оцет допоможе вберегти вашу пральну машинку від накипу.
 • Для видаленні іржі: плями та сліди від іржі можна видалити за допомогою ганчірки, змоченої у оцті або шляхом замочування пошкодженої речі у посудині з оцтом протягом декількох годин.
 • Для прибирання меблів та дерев’яної підлоги: оцет є чудовим засобом для очищення і полірування меблів та дерев’яної підлоги. Для приготування такого очищувального засобу потрібно змішати оцет з невеликою кількістю води.

Якщо вам не до вподоби специфічний запах оцту, додайте до засобу на основі цього продукту декілька крапель ефірної олії. Ми радимо використовувати ті ефірні олії, які мають очищувальні властивості: лимонну, олію чайного дерева та перцевої м’яти.

У деяких культурах побутує вірування, що оцет не лише допомагає очищувати забруднені поверхні, але й має здатність звільняти оселю від негативної енергетики.

прибирання оселі оцтом

Харчова сода

Харчова сода також є чудовим продуктом із безліччю способів застосування у кулінарії, догляді за собою та прибиранні оселі. Сода може не лише відбілити зуби та надати блиск волоссю, її можна використовувати як універсальний засіб для дезінфекції, так само, як і оцет. Для приготування деяких засобів ви можете навіть поєднувати ці два продукти.

 • Для ванної та кахлів: насипте невелику кількість соди на ганчірку чи губку та ретельно потріть нею ванну та кахлі. Після цього промийте ці ділянки водою та дайте їм висохнути.
 • Для прання: харчова сода є чудовим засобом для прання, оскільки вона здатна пом’якшувати білизну, видаляти плями та жир, а також усувати неприємні запахи.
 • Для усунення неприємних запахів: сода допоможе вам усунути неприємні запахи від старих черевиків, брудних килимів, сміття, зіпсованих продуктів чи туалетів домашніх улюбленців. Обробіть ділянки, що потребують очищення, невеликою кількістю харчової соди, а через якийсь час обтрусіть речі від залишків порошку.
прибирання оселі

Лимон

Лимонний сік є одним із найкращих продуктів для очищення організму, адже він допомагає усувати жир та очищувати кров. Також лимон можна використовувати для прибирання оселі та усунення неприємних запахів.

 • Для ванної кімнати: лимонний сік є чудовим засобом для дезінфекції, яким можна очищувати ванну та туалет. Особливо брудні ділянки можна обробити половинкою лимона, втираючи його сік у забруднене місце.
 • Для мікрохвильовки: покладіть до мікрохвильової печі склянку з водою та лимонним соком (у пропорції 1:1). Нагрівайте посудину з водою протягом 2 хвилин для того, щоб зробити жир та інший липкий бруд більш піддатливим до змивання. Після цього добре витріть мікрохвильовку ганчіркою.
 • Для відбілювання білизни: для того, щоб повернути вашому білому одягу його колишній насичений колір, додайте у пральну машинку трохи лимонного соку. Це допоможе надати білизні яскравішого кольору, не псуючи при цьому волокна тканини.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.