Як приготувати засіб для мінералізації та відбілювання зубів

2 Січня, 2019
Для покращення здоров'я порожнини рота важливо бути уважними до того, що ви їсте, а також слід зменшити використання комерційних зубних паст і рідин для полоскання рота та замінити їх на природні засоби. 

Можливо, ви цього не знали, але зубну пасту та рідину для полоскання рота, що продають в магазинах не можна назвати на 100% корисними для здоров’я порожнини рота. Справа в тому, що вони містять хімічні речовини, які можуть пошкодити захисний шар – емаль ваших зубів.

Ви, напевно, читали, що комерційні зубні пасти обіцяють відбілити зуби і видалити зубний наліт. Це все правда, але ціна, яку ви платите – надто висока (і це стосується не тільки цінника в магазині, а й вашого здоров’я).

Хочете дізнатися, як самостійно приготувати рідину для полоскання рота, яка допоможе вибілити зуби і захистити зубну емаль? Прочитайте про це докладніше у нашій статті.

Що таке ремінералізація?

Щоб пояснити краще, нам доведеться послатися на роботи Вестона А. Прайса, який подорожував по світу в 30-і роки минулого століття у пошуках первісних племен, у яких зуби були вільні від розпаду і дегенеративних захворювань, тобто їм не була знайома проблема карієсу. Він не тільки зміг виявити таких людей, йому також вдалося прослідкувати взаємозв’язок між здоров’ям зубів та способом життя найздоровіших у цьому плані племен.

У чому ж секрет здорових зубів? Наявність жиророзчинних вітамінів була відповіддю. У кожній з 14 вивчених вченим культур, які були розкидані по всьому світу і ніколи не зустрічалися і не чули одні про одних, дотримувались досить схожого раціону харчування: риба і морепродукти (молюски і ракоподібні), свіже молоко і сири.

Пізніше доктор Прайс виявив, що ці продукти мають вищу концентрацію жиророзчинних вітамінів, таких як вітаміни А, D, E і особливо вітаміну К2. Це і стало ключовим фактором, який пояснює мінералізацію зубної тканини. Важлива роль вітаміну К2 полягає в тому, що він «підказує організму», що саме потребує ці мінерали (зуби і кістки), а що – ні (артерії).

Відбілювання зубів

Але чому сучасні стоматологи сьогодні дотримуються думки, що ремінералізація неможлива? Є багато різних думок з цього приводу і не всі вони об’єктивні. Оскільки на думку деяких спеціалістів впливають компанії-виробники різних засобів для догляду за порожниною рота.

У нашому суспільстві жири традиційно містяться у вершковому маслі, ковбасних виробах, беконі, рибі, морепродуктах і т.д. Отже, якщо ви хочете підтримувати постійну вагу, здоров’я та міцні зуби без дефіциту мінералів, перш за все, що вам потрібно зробити – це зменшити використання комерційних зубних паст і рідин для полоскання рота та замінити їх на природні домашні засоби. І не забувайте про правильне харчування.

Рецепт ополіскувача для ремінералізації, зміцнення та відбілювання зубів

Кожна людина повинна тримати зуби в чистоті і порядку. І, напевно, мало хто замислюється над тим, що ж містять звичні зубні пасти у своєму складі. Адже варто іноді й задуматися про те, які речовини є в зубній пасті на благо свого ж здоров’я.

Навіть якщо ви купуєте природні засоби для полоскання рота, прочитайте уважно етикетку на упакуванні. Ймовірно, що цей засіб містить гліцерин. Цю речовину додають для того, щоб зубна паста була м’якою та однорідною, але гліцерин насправді перешкоджає процесу ремінералізації.

Як пише доктор Раміель Нагель у своїй книзі, всього за 30 днів використання такої зубної пасти можна повністю зруйнувати природну емаль зубів. Усе залежить від дієти (типу жирів, які ви їсте), рівня стресу. Також важливу роль відіграє якість сну, особливості обміну речовин і стану здоров’я у цілому. Щоб ремінералізувати зуби, необхідно зробити зміни у раціоні і виробити деякі звички.

Ви хочете мати міцні зуби? Придивіться уважніше до природи. Чи знаєте ви, що тварини, яких годують сирим м’ясом, мають ідеальні зуби? А коли ви годуєте своїх  вихованців, які за природою є хижаками, їжею, яка куплена у спеціалізованих магазинах, у них теж може з’явитися карієс та інші захворювання зубів.

Те ж саме відбувається і у людей. Наше харчування повинне бути збалансованим. Люди – всеїдні істоти, тому слід споживати різноманітні продукти, які багаті на поживні речовини рослинного і тваринного походження.

Люди завжди відчували потребу в очищенні порожнини рота. Наші предки були змушені робити це підручними засобами, серед яких можна виділити золу і вугілля. Сучасні засоби пропонують різні способи збереження в чистоті зубів і свіжість дихання.

Незважаючи на величезний вибір різних товарів і доступні ціни, усе більше людей повертається до витоків народних рецептів та цікавиться тим, як приготувати в домашніх умовах ополіскувачі для порожнини рота.

Природа ж дала нам найефективніший домашній засіб для полоскання рота, який допоможе зберегти зубну емаль, що у свою чергу дозволить мати міцні та невразливі до карієсу зуби. Для цього необхідно додати у свій раціон харчування більше продуктів, багатих на кальцій, фосфор, жиророзчинні вітаміни та уникати оброблених харчових продуктів.

Як приготувати ополіскувач для ремінералізації та відбілювання зубів у домашніх умовах

Інгредієнти:

 • 2 чайні ложки порошку карбонату кальцію
 • 1 чайна ложка кристалів ксиліту
 • 10 крапель концентрованих рідких мінералів
 • 10 крапель ефірної олії м’яти
 • 2 склянки фільтрованої води (500 мл)

У великій мисці змішайте порошок карбонату кальцію і кристали ксиліту. Потім додайте рідкі мінерали та ефірні олії і після цього влийте воду і все добре перемішайте. Вилийте суміш у банку або в скляну пляшку.

Закрийте щільно кришкою і збовтуйте всі інгредієнти разом близько 30-60 секунд, поки не розчиниться ксиліт. Необхідно перед кожним використанням збовтувати цей розчин. Такий засіб ви можете зберігати в холодильнику до двох тижнів.

Чистка зубів

Чому саме ці інгредієнти?

 • Порошок карбонату кальцію: сприяє ремінералізації зубів.
 • Кристали ксиліту: захищають зуби та ясна.
 • Концентровані рідкі мінерали: сприяють ремінералізації зубів.
 • Ефірна олії м’яти: надає смак і свіжий подих.
 • Ефірна олія лимона: відбілює зуби і надає їм блиску.

Як бачите, приготувати в домашніх умовах ополіскувачі для порожнини рота зовсім не складно. Досить виділити для цього певну невелику кількість часу, щоб приготувати по-справжньому лікувальний ополіскувач на кілька днів.

Яким повинен бути домашній ополіскувач для порожнини рота?

1. Він повинен бути м’ятним: деякі люди віддають перевагу іншим ефірним оліям, таким як олія евкаліпту, і це також може бути хорошою ідеєю. Пам’ятайте, що свіже дихання дуже важливе.

2. Має мати солодкуватий смак: це зовсім не означає, що в такому ополіскувачі має бути багато цукру (бо це призведе до появи карієсу), достатньо його невеликої кількості, щоб надати йому приємного смаку.

3. Повинен сприяти ремінералізації: слина очищає зуби і забезпечує їх мінеральними речовинами. Цей процес порушується, коли ви приймаєте їжу, п’єте різні напої, палите сигарети і т.д. Ось чому хороший ополіскувач повинен обов’язково містити мінерали, щоб допомагати слині виконувати свою роботу.

4. Повинен сприяти відбілюванню: лише одиниці людей на світі є щасливими володарями білосніжних зубів, не прикладаючи до цього жодних зусиль. Ідеальна білизна практично не властива зубам. Якщо ж ви хочете мати яскраву, білу посмішку, ополіскувач повинен сприяти відбілюванню зубів. І жодних хімічних речовин для відбілювання!

5. Повинен захищати від карієсу: для цього ополіскувач повинен повністю очищати зуби від залишків їжі.

6. Повинен бути природним: це означає, що вам слід приготувати ополіскувач у домашніх умовах. Для цього використовуйте рецепт, який ми запропонували вище і через деякий час ви побачите результати, які набагато кращі, ніж після використання засобів для догляду за порожниною рота, що продають в магазинах.

 • Conrads G, About I. Pathophysiology of Dental Caries. Monogr Oral Sci. 2018;27:1-10. doi: 10.1159/000487826. Epub 2018 May 24. PMID: 29794423.
 • Price WA., Nueva luz sobre la causa y prevención de la caries dental y de otros procesos de degeneración. Revista mensual de cirugía y prótesis dental, 1934.
 • Neel EAB., Aljabo A., Mudera V., Demineralization-remineralization dynamics in teeth and bone. International Journal of Nanomedicine, 2016.
 • Gargouri W., Zmantar T., Kammoun R., Kechaou N., et al., Coupling xylitol with remineralizing agents improves tooth protection against demineralization but reduces antibiofilm effect. Microbial Pathogenesis, 2018.