Натуральні засоби від припливів

Безсумнівно, припливи є одним з найнеприємніших симптомів менопаузи. Саме тому у цій статті ми детальніше розповімо про найефективніші натуральні засоби від припливів та інших ознак настання менопаузи.
Натуральні засоби від припливів

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Важко посперечатися з тим фактом, що припливи є, мабуть, однією з найнеприємніших ознак менопаузи. Втім, чи відомо вам, що таке припливи, та як з ними справлятися?

Насправді причиною розвитку припливів є порушення у роботі центральних терморегуляційних ділянок, яке відбувається внаслідок зміни рівня естрогену в організмі жінки.

Припливи – це короткочасні раптові напади відчуття інтенсивного жару, яке поширюється по всьому обличчю та шиї. Зазвичай припливи супроводжуються сильним серцебиттям, нервозністю, надмірним потовиділенням та почервонінням шкіри.

Погодьтеся, такі відчуття завдають жінкам у період менопаузи сильного дискомфорту. Саме тому ми зібрали найбільш дієві натуральні засоби від припливів.

Чи існують ефективні домашні засоби від припливів?

1. Корекція моделі поведінки

як перебороти приплив

Вірте чи ні, але існують спеціальні методи корекції манери поведінки, які допоможуть опанувати себе під час припливу.

  • Рекомендуємо взяти на озброєння спеціальні релаксаційні та дихальні техніки, які допоможуть знизити рівень стресу в організмі.
  • До того ж, ці техніки стимулюють процес вивільнення серотоніну – гормону, який суттєво знижує інтенсивність припливів.

2. Харчові або трав’яні вітамінні добавки

Впродовж багатьох років як харчові, так і рослинні добавки використовують для боротьби з припливами під час менопаузи.

Втім, використовувати їх необхідною з певною обережністю, оскільки деякі їхні компоненти досі не були повністю вивчені та випробувані в умовах ретельних медичних досліджень. Саме тому можна припустити, що такі добавки можуть мати небажані побічні ефекти.

3. Соєве молоко

соєве молоко від припливів

Соя – це чудовий вітамінний продукт для зменшення різних симптомів менопаузи та навіть для профілактики раку молочної залози. До того ж, її рекомендують регулярно вживати для зменшення інтенсивності припливів.

4. Лляна олія

Цей вид рослинної олії містить велику кількість незамінних жирних кислот, завдяки яким вона є незамінним продуктом для боротьби з припливами та іншими неприємними симптомами менопаузи.

Серед основних переваг насіння льону варто також виділити високий вміст фітоестрогенів – гормонів, які можна йти у рослинах, і які за своєю структурою сильно нагадують звичайні естрогени.

За умови регулярного вживання лляної олії жінки у період менопаузи мають змогу відновити гормональний баланс в організмі.

5. Ефірна олія енотери

ефірна олія енотери для лікування припливів

Енотера – це неймовірно корисна лікарська рослина, яка має здатність покращувати роботу жіночої репродуктивної системи. Засоби на її основі чудово зволожують та живлять шкіру, а також регулюють процес вироблення гормону естрогену.

Вірте чи ні, але енотера також є чудовим засобом для покращення якості сну завдяки високому вмісту гамма-лінолевих кислот. Ба більше, за умови регулярного вживання енотери можна стимулювати вироблення простагландинів.

6. Конюшина лугова

До складу цієї рослини входить велика кількість ізофлавонів – активних сполук, які допомагають зменшити частоту та інтенсивність припливів.

7. Шавлія

засоби від припливів з шавлією

Насправді шавлію можна використовувати по-різному. Вона не тільки ефективно бореться з припливами, а ще засоби на її основі допомагають усувати такі неприємні розлади, як головний біль, мігрені, розлади травлення, тощо.

Одним з найпростіших способів використовувати шавлію є приготування на її основі натурального трав’яного чаю.

8. Вітаміни С та Е

Будь-які вітаміни є незамінними для підтримання гарного самопочуття та здоров’я. Безсумнівно, однією з найкорисніших речовин є вітамін С.

Цей вітамін можна знайти у багатьох продуктах, зокрема у цитрусових фруктах. Втім, найбільша концентрація цієї речовини міститься у ківі. Цей тропічний фрукт містить набагато більше вітаміну С, ніж апельсини та лимони.

Також вітамін С має здатність зменшувати частоту припливів у період менопаузи.

Тим часом вітамін Е є незамінним антиоксидантом, тож він також допомагає боротися з припливами.

Ви можете як отримувати цей вітамін разом з їжею, так і вживати його у вигляді вітамінних добавок.

9. Натуральний крем, що містить прогестерони

крем від припливів

Звісно, у більшості випадків нестача естрогену в організмі жінки не призводить до виникнення припливів, але провокує порушення гормонального балансу.

Саме з цих міркувань краще використовувати натуральний крем з прогестеронами, який допомагає відновити рівень гормонів в організмі жінки під час менопаузи. До того ж, цей крем зменшує інтенсивність припливів та інших неприємних симптомів.

10. Гомеопатичні засоби

Існує ціла низка корисних гомеопатичних засобів, які також здатні зменшити частоту та покращити перебіг припливів:

  • Фосфат заліза – використовується для зменшення почервоніння
  • Сангвінарія – усуває почервоніння на обличчі, вухах та шиї
  • Фосфат калію.

11. Кальцій

засоби від припливів з кальцієм

Коли мова йде про ефективні натуральні засоби від припливів, неможливо не згадати про кальцій. Цей мінерал є чудовим помічником у боротьбі із симптомами менопаузи. Неодмінно включіть збагачені кальцієм продукти до свого раціону, щоб регулярно поповнювати запаси цього мінералу в організмі.

Ось кілька продуктів, які характеризуються високим вмістом кальцію:

  • Молочні продукти (зокрема знежирене молоко та натуральний йогурт)
  • Броколі
  • Молюски
  • Сардини
  • Свіжі овочі.

Підсилити дію цих продуктів на організм можна за допомогою вітамінних добавок з вмістом кальцію, адже саме вони допоможуть вам усунути дефіцит цього мінералу в організмі.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.