П’ять найпоширеніших причин нічного поту

Нічне потовиділення може траплятися з різних причин, це не завжди привід для хвилювань.
П’ять найпоширеніших причин нічного поту

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Часто найпоширеніші причини нічного потовиділення пов’язані з вашим середовищем. Можливо, у вас занадто сильне опалення, ви спите у дуже теплій піжамі або використовуєте занадто важкі ковдри. Однак якщо ці причини ви відхилили, потрібно розглянути інші аспекти, які призводять до потовиділення вночі.

Насправді, у деяких випадках потовиділення може бути ознакою серйозної проблеми. Ось декілька захворювань, які можуть його спричиняти.

Поширені причини нічного потовиділення

1. Обструктивне апное сну

Людина з дихальним апаратом, поки він спить.
При апное сну хороші результати можна отримати за допомогою турбінопластики, але для підтвердження її ефективності потрібні додаткові докази.

Люди, які страждають на цю хворобу, погано сплять вночі. Проблема в тому, що їхні дихальні шляхи перекриті. Це обмежує потік повітря. Проблема з диханням є однією з найпоширеніших причин нічного потовиділення. Але є й інші симптоми, які ви можете відчути через апное:

 • Дратівливість
 • Утома протягом дня
 • Хропіння
 • Головні болі

Якщо ви помічаєте один або кілька з цих симптомів разом із нічним потовиділенням, найкраще поговорити зі своїм лікарем. Якщо у вас діагностують обструктивне апное сну, варто вилікувати його до того, як воно спричинить більші проблеми. Це можуть бути хвороби серця або діабет.

Рішенням для більшості людей є використання спеціального апарату, яка дає змогу дихати вночі. Завдяки цьому ви будете краще спати й зможете позбутися пов’язаних симптомів.

Дізнайтеся, як зупинити хропіння – природний засіб від апное уві сні

2. Менопауза

Менопауза та вікові зміни спричиняють злети та падіння гормонів. Через це інколи ви втрачаєте контроль над своїм тілом. Ці постійні зміни також спричиняють кардинальні зміни температури тіла.

Жінки під час менопаузи часто прокидаються, а також почуваються незручно через нічну пітливість. Інколи це стається кілька разів за ніч. Ці симптоми також виникають разом з іншими:

 • Суха шкіра
 • Поганий настрій
 • Нерегулярні менструальні цикли

Середній вік, з якого починається менопауза, становить близько 51 року. Однак ви можете почати пітніти вночі за роки до початку менопаузи. Деякі жінки починають страждати від нічного потовиділення в 30 років.

Менопауза є нормальною частиною життя жінки, і її не потрібно «лікувати». Однак, якщо симптоми справді дратують, сімейний лікар може запропонувати деякі способи лікування. Ви можете дізнатися, як пройти цей життєвий етап більш комфортно.

Прочитайте про чотири великі обереги менопаузи

3. Тривога

Тривожна жінка з нічним потом.

Коли ви страждаєте від тривоги або хронічного стресу вдень, це може перерости в нічний піт. У цьому випадку розв’язання проблеми може полягати в тому, щоб навчитися краще керувати думками, які вас хвилюють.

Зверніться до консультанта, який може допомогти вам зняти симптоми тривоги, особливо якщо ви не можете зрозуміти, що спричиняє ваші почуття. Багато терапевтів практикують поведінково-когнітивну терапію, що навчає змінювати спосіб мислення. Таким чином, ви можете визначити та переспрямувати думки, які викликають у вас тривогу чи стрес.

Однак лише терапії може бути недостатньо. Важливо самому намагатися зробити певні зміни. Ви можете спробувати прийняти та підтримувати такі звички:

 • Щоденні вправи
 • Робота над думками
 • Збалансоване харчування
 • Токова терапія
 • Творча діяльність (живопис, письмо, ліплення, фарбування тощо)

4. Деякі захворювання

Причини нічного потовиділення різноманітні. Однак важливо відвідати лікаря, щоб отримати максимально точну інформацію про стан здоров’я. Адже нічне потовиділення є вторинним ефектом багатьох захворювань. Деякі з них можуть бути серйозними, наприклад, бактеріальні та вірусні інфекції. Потовиділення може бути спричинено навіть деякими видами раку.

Тільки лікар може призначити вам додаткові аналізи, щоб з’ясувати, що відбувається. Лікування різниться залежно від типу хвороби.

5. Низький рівень цукру в крові може спричинити нічне потовиділення

Людина, що вимірює рівень цукру в крові.

Гіпоглікемія, також відома як низький рівень цукру в крові, може бути причиною нічного потовиділення у діабетиків. Але це не єдиний симптом. Ця проблема також може змусити діабетиків сильно пітніти протягом дня.

Низький рівень цукру в крові зазвичай є вторинним ефектом. Це може бути спричинено проблемами з інсуліном або іншими ліками, які використовують для лікування діабету. Тому якщо у вас регулярно виникають ці проблеми, лікар може запропонувати змінити спосіб життя.

Крім того, вам може бути потрібно покращити рівень цукру в крові, зокрема відмовитись від вживання певних видів їжі. Важливо пильно стежити за рівнем цукру.

Зверніться до свого лікаря, якщо у вас піт ніч

Нічна пітливість, яка супроводжується іншими симптомами, може бути ознакою того, що зі здоров’ям щось не так. Однак далеко не завжди йдеться про найгірший сценарій.

Зверніть особливу увагу на свій стан здоров’я, якщо у вас часто можна простежити нічне потовиділення. Якщо воно виникає разом з іншими симптомами, зверніть увагу і на них. Також розмова з лікарем може допомогти з’ясувати основну причину. Саме це допоможе вам якомога швидше знайти рішення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.